Skocz do zawartości

Drżenie przy ruszaniu z jedynki i kilka innych problemów....


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Stilo pracuje pełna parą na to żeby się go pozbyć. W ciągu jednego tygodnia na 4 rożnych frontach psuje mi nerwy. Teraz mianowicie drży cała buda przy ruszaniu, mam wrażenie ze na zimny silniku nie szarpie tylko na rozgrzanym. Musze albo powoli ruszyć, albo gazować obroty żeby nie było drżenia, jak chce ruszyć "normalnie" z skrzyżowania to pojawi się w końcowej fazie tzn. przed zmianą na dwójkę drżenie. Sprzęgło kompletne plus łożysko Valeo wymienione 15 miesięcy temu czyli jakieś 41tyś kilometrów temu, pompa sprzęgła wymieniona 3 tyś wcześniej niż samo sprzęgło, poduszka pod skrzynią wymieniona 25tyś km temu czyli ok 8 miesięcy, Ostatnio wymieniane tydzien temu klocki przód tył i zaglądane było do zbiorniczka z płynem hamulcowym, ale od tego to się chyba nie może zapowietrzyć układ. Od krótkiego czasu tez świeci mi sie kontrolka ASR przy lewarku zmiany biegów mówiąca że system nie działa, nie wiem już co mam robić z tym autem. Pomijam już fakt że przy temp. -1 jak była dziś w nocy auto stało 9h na dworze po czym robiąc 4,5 km bo tyle mam z pracy do domu załącza się pod domem wentylator, gdzie jechałem 4km trasą z prędkością 80km/h trrrr..... Chyba zrzucę te auto do Rawy.

P.S

Rawa-"rzeka"płynąca pod Katowicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał coś z elektryką, w sumie pod elektrykę można podciągnąć i ASR i szarpanie i wentylator. Kontakt, kontakt i jeszcze raz kontakt, 1L załatwia sprawę na co najmniej 5 lat grinser006.gif

Co do opisu szarpania to ja bym zaczął od wymiany kabli zapłonowych, ostatnio kilku znajomym (w tym Albea rodziców) pomogło na szarpanie, falowanie obrotów i chwilowe zaniki mocy. Impreza nie taka droga bo zamiennik które są od ręki w każdym motoryzacyjnym (przynajmniej w Częstochowie) i wszędzie z tej samej firmy której nie pamiętam do Albei to niecałe 80zł.

Pozdrawiam

//edit

Właśnie doczytałem o problemach z zegarami, to też świadczy o problemach z elektryką, znając życie jakaś pierdoła typu brak masy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też brak masy przeszedł mi przez myśl, tylko gdzie szukać takiego braku?

Nie wiem, ale pewnie pod tym względem nie rózni się od JTD więc jedna masa na pewno jest pod akumulatorem przykręcona do podłużnicy, nie pamiętam dokładnie gdzie, druga jest na drugiej podłużnicy od przodu, tz między silnikiem a prawa lampą, tak od góry, generalnie wszystkie czarne kable zakończone 'oczkiem' dokręcone nakrętka do podłużnic i innych metalowych powierzchni to masy, ile znajdziesz tyle odkręć przeczyść nasmaruj i poskręcaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale pewnie pod tym względem nie rózni się od JTD więc jedna masa na pewno jest pod

> akumulatorem przykręcona do podłużnicy, nie pamiętam dokładnie gdzie, druga jest na drugiej

> podłużnicy od przodu, tz między silnikiem a prawa lampą, tak od góry, generalnie wszystkie

> czarne kable zakończone 'oczkiem' dokręcone nakrętka do podłużnic i innych metalowych

> powierzchni to masy, ile znajdziesz tyle odkręć przeczyść nasmaruj i poskręcaj.

Na razie wymieniłem akumulator wyczyściłem klemy,sprawdziłem bezpieczniki, wyczyściłem masę przy kompie, wyciągnąłem zegary wyczyściłem kostkę z zegarów i dalej zima frown.gif Zegary asr itp nie działają, zauważyłem też że tempomat przestał działać crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale pewnie pod tym względem nie rózni się od JTD więc jedna masa na pewno jest pod

> akumulatorem przykręcona do podłużnicy, nie pamiętam dokładnie gdzie, druga jest na drugiej

> podłużnicy od przodu, tz między silnikiem a prawa lampą, tak od góry, generalnie wszystkie

> czarne kable zakończone 'oczkiem' dokręcone nakrętka do podłużnic i innych metalowych

> powierzchni to masy, ile znajdziesz tyle odkręć przeczyść nasmaruj i poskręcaj.

Co prawda wczoraj się zdenerwowałem na stilo ze rzuca tyle fochów i wracają od teściowej dostało do wiwatu, rure mu wyprostowałem i dobrze że zegary nie działają bo obrotomierz się chyba zamykał, po tym niechlubnym zabiegu drżenie się chyba skończyło, jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawda wczoraj się zdenerwowałem na stilo ze rzuca tyle fochów i wracają od teściowej dostało do

> wiwatu, rure mu wyprostowałem i dobrze że zegary nie działają bo obrotomierz się chyba

> zamykał, po tym niechlubnym zabiegu drżenie się chyba skończyło, jak na razie jest ok.

sprawdz skrzynke bezpiecznikow. minimalne slady wody lub brak styku bedzie powodowal rozne cyrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.