Skocz do zawartości

emulator do wskaznika paliwa


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

> Ile moze kosztować założenie emulatora do wskaźnika benzyny by ten resetowal sie po wyłączeniu zaplonu i wskazywał prawidłowy poziom paliwa? W c5 resetuje sie dopiero po wlaniu troche benzyny

Pytanie czy resetuje go ruch pływaka (raczej nie) czy otwarcie klapki wlewu paliwa - wtedy wystarczy przekaźnik, który będzie emulował otwarcie klapki ...

Nadmieniam, że w tym temacie nie mam doświadczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy resetuje go ruch pływaka (raczej nie) czy otwarcie klapki wlewu paliwa - wtedy

> wystarczy przekaźnik, który będzie emulował otwarcie klapki ...

> Nadmieniam, że w tym temacie nie mam doświadczenia ...

Ostatnio otwarlem wlew i sie nie zresetowal. Ale robiłem to na wylaczonym silniku... Po dolaniu benzyny wskazywał prawidłowy poziom paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio otwarlem wlew i sie nie zresetowal. Ale robiłem to na wylaczonym silniku... Po dolaniu benzyny wskazywał prawidłowy poziom paliwa w baku.

Bak się otwiera zazwyczaj na wyłączonym silniku ...

Może jest jakaś fotokomórka lub klapka we wlewie, a może rzeczywiście jakiś czujnik w pływaku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile moze kosztować założenie emulatora do wskaźnika benzyny by ten resetowal sie po wyłączeniu

> zaplonu i wskazywał prawidłowy poziom paliwa? W c5 resetuje sie dopiero po wlaniu troche

> benzyny

w Megane 2 dopłacałem 100pln przy montażu instalki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz może jak to jest rozwiązane?

a ja dokupiłem i zamontowałem sam . podłączone jest pod zasilanie czujnika poziomu paliwa .podczas jazdy na LPG wskaźnik paliwa pokazuje zużycie benzyny ale po każdym zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika poziom paliwa jest wskazywany poprownie. mam komputer pokładowy , także wtedy możliwy zasięg też jest nan nowo resetowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Ile moze kosztować założenie emulatora do wskaźnika benzyny by ten resetowal sie po wyłączeniu

> zaplonu i wskazywał prawidłowy poziom paliwa? W c5 resetuje sie dopiero po wlaniu troche

> benzyny

Poszperaj na forum cytrynki, tam znajdziesz źródło i wszelkie informacje, o ile pamiętam dostaniesz za 80zł.

Działa znakomicie.

Oczywiście podczas długiej jazdy wskazówka opada, ale po ponownym uruchomieniu jest odczyt z pływaka.

Podłączasz samodzielnie (jeśli umiesz posługiwać się miernikiem i lutownicą, mi to zajęło 30 minut w C5MKI, 4 przewody do dolutowania pod klapką pod tylną kanapą) lub zlecasz temu kto umie.

Tank Fopper się to chyba nazywa.

Edit:

Poniżej link do szczegółów, gdyby link nie działał, zaloguj się na forum cytrynki bezpośrednio potem przeklej poniższy adres w tym samym oknie przeglądarki.

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=711536#forumpost711536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio otwarlem wlew i sie nie zresetowal. Ale robiłem to na wylaczonym silniku... Po dolaniu

> benzyny wskazywał prawidłowy poziom paliwa w baku.

Klapka w C5 nie ma nic do tego. Działa na dolanie i to większej ilości (ok 10l na moje oko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.