Skocz do zawartości

Jaki olej do skrzyni


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o oleju do skrzyni TITAN FUCHS SINTOFLUID 75W80?

http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-75w80.html

Mam zamiar zalać coś takiego do skrzyni przy okazji wymiany oliwy w silniku. Generalnie na zimnym wbijanie biegów wymaga nieco większej siły i precyzji. Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sądzicie o oleju do skrzyni TITAN FUCHS SINTOFLUID 75W80?

> http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-75w80.html

> Mam zamiar zalać coś takiego do skrzyni przy okazji wymiany oliwy w silniku.

Przy okazji walki z manszetą wymieniłem oliwkę na jakąś dziwnej marki (taka była w sklepie, zalałem ją w myśl zasady, że lepszy nowy gorszy niż markowy stary) 75w80 i skrzynia żyje.

> Generalnie na zimnym

> wbijanie biegów wymaga nieco większej siły i precyzji. Jest na to jakaś rada?

Mechanik twierdził, że wymiana nie pomoże na zgrzytanie trójki przy szybkiej zmianie biegów, o dziwo po zmianie oleju nie jestem w stanie zazgrzytać skrzynią a wierz mi, że próbowałem. smile.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie nic na razie nie zgrzyta. Po prostu na zimnym silniku biegi wchodzą ciężej. Nie wiem czy to

> kwestia lewarka, cięgien na wejściu do skrzyni czy też może oleju. Zacznę od tego ostatniego

Wiem że nie można generalizować ale wczoraj spędziłem dość dużo czasu w internetach i taki objaw jak mówisz znika po wymianie oleju. Sam chce to przetestować u siebie bo irytuje mnie takie wbijanie biegów.

Jutro mam dostać olej może w środę-czwartek wymienię, to mogę napisać czy się coś poprawiło waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyznam że każdy mechanik w 3 ASO powiedział co innego

> Pacjent Stilo 2003 1.9 115KM

> Olej w skrzyni 1,7l - 2l

> Tutela ZC 75 75W80 tylko GL4 czy GL5 a może GL5 jest nowym wynalazkiem i nie ma różnicy

100 000km temu zalałem Tutellę ZC 75 Sync, taka jak w książce serwisowej, nie kojarzę żadnych GLi... różnicy nie czuję ale mam czyste sumienie a skrzynia mlotek.gif chodzi bez zarzutu, kolejne 2L już czekają na kolejną wymianę. Dodam tylko że z tego 1-7L-2L wchodzi dokładnie 2L, aż można się wystraszyć bo bagnetu nie ma, tylko korek przelewowy, Tutele wtedy zamawiałem i czekałem z tydzień, a gdy wlewałem druga butelka poszła a w przelewie sucho.... ale gdy z obu butelek skapły ostatnie krople to pojawiła się pierwsza w przelewie, ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Przyznam że każdy mechanik w 3 ASO powiedział co innego

> Pacjent Stilo 2003 1.9 115KM

> Olej w skrzyni 1,7l - 2l

> Tutela ZC 75 75W80 tylko GL4 czy GL5 a może GL5 jest nowym wynalazkiem i nie ma różnicy

100 000km temu zalałem Tutellę ZC 75 Sync, taka jak w książce serwisowej, nie kojarzę żadnych GLi... różnicy nie czuję ale mam czyste sumienie a skrzynia mlotek.gif chodzi bez zarzutu, kolejne 2L już czekają na kolejną wymianę. Dodam tylko że z tego 1-7L-2L wchodzi dokładnie 2L, aż można się wystraszyć bo bagnetu nie ma, tylko korek przelewowy, Tutele wtedy zamawiałem i czekałem z tydzień, a gdy wlewałem druga butelka poszła a w przelewie sucho.... ale gdy z obu butelek skapły ostatnie krople to pojawiła się pierwsza w przelewie, ufff

Miałem taką samą historię. Na początek mechanik wlał zalecane wg instrukcji 1,7l. Po zaaplikowaniu ostatniej kropli nic... Dolał 300 ml i... Też nic. Sprawdził palcem, olej 2 mm poniżej wlewu. I tak sobie teraz szukam, czytam i wydaje mi się że nie odkręcił przelewu, tylko sprawdzał wlewem. Mam w związku z tym prawdopodobnie za dużo oleju w skrzyni. Co z tym zrobić? Jechać na upuszczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej wlałem K2 75W90 chyba to nawet jest GL5 i nie ma żadnego problemu. Zalałem tyle ile w instrukcji podają i nawet nie sprawdzałem w przelewie. A jak chcesz upuścić to odkręć przelew i niech zleci to czego jest za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.