Skocz do zawartości

Macie jakies doświadczenia ze sprzedażą świezych motocykli?


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Bo tak se liczę i liczę, i wychodzi mi, że za cholerę nie opłaca się NIE wziąć w leasing nowego

> moto...

> Schodzą takie krajowe trzylatki z niewielkim przebiegiem, czy trzeba się bujac ze sprzedażą?

podaj wyliczenia zlosnik.gif

wydaje mi się że takie chętnie idą, kwestia oczywiście popularności modelu i gotówki jaką chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo tak se liczę i liczę, i wychodzi mi, że za cholerę nie opłaca się NIE wziąć w leasing nowego

> moto...

> Schodzą takie krajowe trzylatki z niewielkim przebiegiem, czy trzeba się bujac ze sprzedażą?

sprzedaja sie wszystkie motocykle w dobrym stanie i w adekwatnej cenie, wez w leasing K1300S to potem od Ciebie odkupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bandyta 1250 - 34.500 zł

> odliczenia:

> połowa vaty 3.226 zł

> dochodowy 5.630 zł

> koszt netto 25.644 zł

> Kupi ktoś trzylatka (rocznikowo czterolatka) za taką kasę?

> Oczywiście, wyliczenie z palca - pomijam % leasingu, ubezpiecze4nie, etc., no ale moto na trzy lata

> do dyspozycji.

nie odsprzedasz go za taka kase, moze za 20 kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo tak se liczę i liczę, i wychodzi mi, że za cholerę nie opłaca się NIE wziąć w leasing nowego

> moto...

> Schodzą takie krajowe trzylatki z niewielkim przebiegiem, czy trzeba się bujac ze sprzedażą?

kolega z pracy ma Sportstera, Iron. Rocznik 2011. Kupił...

w 1 roku zrobił 3 tys km

w 2 500

w zeszłym 300 smile.gif

chce sprzedać smile.gif ale srednio ktos chce używkę za >20 tys PLN. pomimo absolutnie pewnej przeszłości. ciężki temat. bo to jest już gdzie możesz podchodzić do nówek (oczywiście niższego segmentu itp, ale jednak - typowy dylemat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega z pracy ma Sportstera, Iron. Rocznik 2011. Kupił...

> w 1 roku zrobił 3 tys km

> w 2 500

> w zeszłym 300

> chce sprzedać ale srednio ktos chce używkę za >20 tys PLN. pomimo absolutnie pewnej przeszłości.

> ciężki temat. bo to jest już gdzie możesz podchodzić do nówek (oczywiście niższego segmentu

> itp, ale jednak - typowy dylemat).

Ano właśnie - dlatego pytałem o doświadczenia. ok.gificon_rolleyes.gif

P.S. Wystawia FV na tego sportka? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega z pracy ma Sportstera, Iron. Rocznik 2011. Kupił...

> w 1 roku zrobił 3 tys km

> w 2 500

> w zeszłym 300

> chce sprzedać ale srednio ktos chce używkę za >20 tys PLN. pomimo absolutnie pewnej przeszłości.

> ciężki temat. bo to jest już gdzie możesz podchodzić do nówek (oczywiście niższego segmentu

> itp, ale jednak - typowy dylemat).

Jak się zastanawiałem na początku nad takim Ironem to wszystkie wystawione używki bez względu czy roczne czy dwuletnie były w cenach bardzo zbliżonych do nówek, więc sprzedający chyba się z ...... na rozumy pozamieniali spineyes.gif albo wcale nie chcieli sprzedać, tylko żony kazały zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się zastanawiałem na początku nad takim Ironem to wszystkie wystawione używki bez względu czy

> roczne czy dwuletnie były w cenach bardzo zbliżonych do nówek, więc sprzedający chyba się z

> ...... na rozumy pozamieniali albo wcale nie chcieli sprzedać, tylko żony kazały

Tez to zauważyłem. Pytanie, jak wychodzi w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez to zauważyłem. Pytanie, jak wychodzi w praktyce?

Zależy od ceny której zażądasz

Sam sobie odpowiedz czy kupiłbyś 2 letniego Irona za 3000zł mniej niż kosztuje nowy hehe.gif

Bo tego typu ogłoszenia oglądałem zlosnik.gif Stąd mój komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez to zauważyłem. Pytanie, jak wychodzi w praktyce?

jak sprzedawałem moje SV650 2005 to też srednio ludzie zainteresowani byli. musiałem mocno ceną zagrać... bo w "allegrowych" to zero zainteresowania smile.gif

zaraz po wystawieniu 2 erotomanów oglądało... ale widać było że nówki szukają:) ryska na ramie, wgniotka na baku, akcesoryjna kierownica szersza - Paaaaanie, no nie wiem...

potem MisiekWaw przyjechał - pomarudził, że bez ABS i nie kupił wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprzedawałem moje SV650 2005 to też srednio ludzie zainteresowani byli. musiałem mocno ceną

> zagrać... bo w "allegrowych" to zero zainteresowania

> zaraz po wystawieniu 2 erotomanów oglądało... ale widać było że nówki szukają:) ryska na ramie,

> wgniotka na baku, akcesoryjna kierownica szersza - Paaaaanie, no nie wiem...

> potem MisiekWaw przyjechał - pomarudził, że bez ABS i nie kupił

powiedziałem też, że jak szarpie bardziej od Gladiusa to tym bardziej nie dla mnie bo nie umiem jeździć 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprzedawałem moje SV650 2005 to też srednio ludzie zainteresowani byli. musiałem mocno ceną

> zagrać... bo w "allegrowych" to zero zainteresowania

> zaraz po wystawieniu 2 erotomanów oglądało... ale widać było że nówki szukają:) ryska na ramie,

> wgniotka na baku, akcesoryjna kierownica szersza - Paaaaanie, no nie wiem...

> potem MisiekWaw przyjechał - pomarudził, że bez ABS i nie kupił

A więc jak się wydaje jak się kupiło nówkę to trzeba trochę pojeździć, aby cena dostosowała się do kieszeni przeciętnego Kowalskiego. Ponadprzeciętny Kowalski bowiem jak ma zapłacić za używkę cenę niewiele niższą niż za nówkę to oczywiście kupi nówkę. Sam by tak zrobił.

Zresztą z tym kupowaniem używek u nas to jak ze wszystkim. Jak ktoś się nie zna to ma dużą szansę wdepnąć na minę, a mina na moto to coś znacznie gorszego niż mina "samochodowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo tak se liczę i liczę, i wychodzi mi, że za cholerę nie opłaca się NIE wziąć w leasing nowego

> moto...

> Schodzą takie krajowe trzylatki z niewielkim przebiegiem, czy trzeba się bujac ze sprzedażą?

Zależy jakie, ale w większości schodzą i to za dobra kase.

Kilka razy się rozglądałem i tak jak piszesz NIE opłaca się nie brać leasingu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega z pracy ma Sportstera, Iron. Rocznik 2011. Kupił...

> w 1 roku zrobił 3 tys km

> w 2 500

> w zeszłym 300

> chce sprzedać ale srednio ktos chce używkę za >20 tys PLN. pomimo absolutnie pewnej przeszłości.

> ciężki temat. bo to jest już gdzie możesz podchodzić do nówek (oczywiście niższego segmentu

> itp, ale jednak - typowy dylemat).

sorki, ale na sportstera to trzeba amatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dasz ceny zaporowej to zadbane moto szybko znajdzie amatora!

Takie parchy są na rynku, że sprzedaż zadbanego moto nie stanowi problemu.

Polansuj sprzęt podczas użytkowania na jakiś forach związanych z marką, żeby ludzie go poznali, potem nie będzie anonimowy! wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprzedaja sie wszystkie motocykle w dobrym stanie i w adekwatnej cenie, wez w leasing K1300S to

> potem od Ciebie odkupie

za miesiąc wykupuję z leasingu smile.gif

ale moje to strasznie cenę trzymają wink.gif

w temacie

zgadza się

NIE opłaca się nie kupić nowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> premium? chyba nie ten model...

Sportser to 50 konny cruiserek dla niskich osób, który w wersji podstawowej kosztuje więcej niż 100 konny japoński naked... a do tego trzeba dodatki doliczyć wink.gif Odpowiedniki japońskie są o min 10 tys tańsze.

\

Triumph (w modelach retro), Harley, Ducati, Mv Agusta, Guzzi, to jednak premium. i sprzedaż tego przy Suzuki czy Hondzie raczej nie powala smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sportser to 50 konny cruiserek dla niskich osób, który w wersji podstawowej kosztuje więcej niż 100

> konny japoński naked... a do tego trzeba dodatki doliczyć Odpowiedniki japońskie są o min 10

> tys tańsze.

> \

> Triumph (w modelach retro), Harley, Ducati, Mv Agusta, Guzzi, to jednak premium. i sprzedaż tego

> przy Suzuki czy Hondzie raczej nie powala

przed zakupem swojego Bonka testowałem tego Sportstera i byłem w mega szoku jaki on jest tandetny... premium to on tylko ma znaczek na baku, reszta to wstyd, no ale taki urok tego typu marek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przed zakupem swojego Bonka testowałem tego Sportstera i byłem w mega szoku jaki on jest

> tandetny... premium to on tylko ma znaczek na baku, reszta to wstyd, no ale taki urok tego

> typu marek

dla mnie jest mniej tandetny niż cała japonia. motocykle ogólnie jakością plastików nie grzeszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie jest mniej tandetny niż cała japonia. motocykle ogólnie jakością plastików nie grzeszą...

stosunek jakości do ceny mają zdecydowanie lepszy (Japońce)

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej no - japońskie cruisery (poza wyprzedażami) są w porównywalnych kwotach.

> 34.800 zł

> 34.900 zł

sportster jest od 41 w górę ?? smile.gif do tego jest mniejszy i trzeba go doposażać (przesunięcie setów do przodu coby dorosli ludzie mogli jezdzic to ok 2 tys smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty nie sprzedawałeś go ostatnio?

chciałem ale się wyleczyłem z pomysłu póki co

serwisuje się, robi na bóstwo i zrobi jeszcze parę km w tym sezonie, jakoś mi przeszła chwilowo koncepcja jego sprzedaży zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 39.170 zł

> Bez przesady - skoro porównujemy serię, to tego się trzymajmy.

ale sęk w tym ze honda ma więcej w serii:) poza tym pamiętam jak w Motoriscie mieli cruiserka za 24900 pamiętam, (coś tam ala VT750), w fajnym niebiesko/czerwono/białym malowaniu, który strasznie się mojej żonie podobał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale sęk w tym ze honda ma więcej w serii:)

Tego nie neguję. ok.gif

Ale jakby się uparł na "golasa", to aż tak dużej różnicy nie będzie.

> poza tym pamiętam jak w Motoriscie mieli cruiserka za

> 24900 pamiętam, (coś tam ala VT750), w fajnym niebiesko/czerwono/białym malowaniu, który

> strasznie się mojej żonie podobał...

A to już zależy od kursów walutowych - obecnie na otomoto najtańsza 750tka z ub.r. wisi za 32.600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego nie neguję.

> Ale jakby się uparł na "golasa", to aż tak dużej różnicy nie będzie.

> A to już zależy od kursów walutowych - obecnie na otomoto najtańsza 750tka z ub.r. wisi za 32.600

> zł

ni enie. to nie ten model. tamta była bardziej właśnie w stylu Irona, obecne są obwieszone blachą strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej no - japońskie cruisery (poza wyprzedażami) są w porównywalnych kwotach....

> 34.900 zł

Mi udało się kupić trzyletniego Vulcana ca 19,6 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, już 4 razy byłem blisko zakupu moto i za każdym razem dochodzę do wniosku ze następny mebel mi

> nie potrzebny

Tez tak sobie mowie, jak sprzedam kolejny moto..

Ale po tym kupuje następny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.