Skocz do zawartości

FES


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś przemyślenia ??

Po przeczytaniu Waszych postów poszedłem do auta wszystko posprawdzać ponownie.

Po kilkunastu próbach, zmian ustawień efekt mizerny. Odinstalowałem ELM i zainstalowałem ponownie. Niestety nic to nie zmieniło. Zrzuty poniżej.

Łączy się z ECU przy takich ustawieniach:

Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję

KLIK

KLIK

Nie łączy się z niczym: (ustawienia Viacen)

KLIK

Gdzie widzicie błąd w ustawieniach?? Dodam że przeprowadziłem o wiele więcej prób wybierając różne porty, kable i prędkości przesyłu.

Read more: http://fiatklubpolska.pl/croma-446/podlaczenie-do-pc-28275/#ixzz3Whjf8e8n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś przemyślenia ??

> Po przeczytaniu Waszych postów poszedłem do auta wszystko posprawdzać ponownie.

> Po kilkunastu próbach, zmian ustawień efekt mizerny. Odinstalowałem ELM i zainstalowałem ponownie.

> Niestety nic to nie zmieniło. Zrzuty poniżej.

> Łączy się z ECU przy takich ustawieniach:

> Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję

> KLIK

> KLIK

> Nie łączy się z niczym: (ustawienia Viacen)

> KLIK

> Gdzie widzicie błąd w ustawieniach?? Dodam że przeprowadziłem o wiele więcej prób wybierając różne

> porty, kable i prędkości przesyłu.

> Read more: http://fiatklubpolska.pl/croma-446/podlaczenie-do-pc-28275/#ixzz3Whjf8e8n

U mnie było podobnie,nie chciało się z niczym połączyć pomimo zainstalowanego kabla. Problemem były złe sterowniki do elm i "chiński" kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po kilkunastu próbach, zmian ustawień efekt mizerny. Odinstalowałem ELM i zainstalowałem ponownie.

> Niestety nic to nie zmieniło. Zrzuty poniżej.

A czemu w Typ interfejsu masz OBDKey a nie ELM ?

Po naciśnięciu Test coś odpowiada? diodki Tx Rx migają?

rezystor w ELM wylutowany/wycięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu w Typ interfejsu masz OBDKey a nie ELM ?

Na ELM też da się połączyć jedynie z ECU. Zmieniłem na OBDKey bo wyczytałem że to pomaga. Niestety...

> Po naciśnięciu Test coś odpowiada? diodki Tx Rx migają?

Po naciśnięciu Test w każdej linijce jest OK. Więc wydaje się że wszystko gra.

> rezystor w ELM wylutowany/wycięty?

W Stilo używałem tego samego kabla, tych samych sterowników i wszystko działało. Po zmianie PC na inny wszystko ustawiłem od nowa i już nie działa. Nie mogę znaleźć przyczyny. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcześniej XP teraz Win7.

Ja mam ELM-a od Viakena sprzed lat , który na Win 8.1 64-bit ani myśli ruszyć z powodu braku właściwych sterowników - nie jest prawidłowo wykrywany w menadżerze urządzeń pomimo kombinacji z rożnymi driverami ...

Na XP nie ma żadnego problemu (oczywiście po przeróbce linii)

> Ale z tego co wiem ludzie używają FES-a na Win7 i nie ma problemu, chyba

> że się mylę to mnie naprostujcie.

Generalnie problem jest na systemie 64-bit .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcześniej XP teraz Win7. Ale z tego co wiem ludzie używają FES-a na Win7 i nie ma problemu, chyba

> że się mylę to mnie naprostujcie.

Ja od kilku lat działam na W7 home 64bit bez najmniejszych problemów. Jak mi sie nie zapomni to późno wieczorem sprawdzę Ci moje nastawy. Nie wiem czy to w 7 czy xp ale pamiętam ze najpierw dodawałem port w systemie ręcznie a potem ustawiałem parametry. Możesz tez spróbować uruchomić FES/MES w trybie zgodności z XP - moze cos pomoże smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od kilku lat działam na W7 home 64bit bez najmniejszych problemów. Jak mi sie nie zapomni to

> późno wieczorem sprawdzę Ci moje nastawy. Nie wiem czy to w 7 czy xp ale pamiętam ze najpierw

> dodawałem port w systemie ręcznie a potem ustawiałem parametry. Możesz tez spróbować uruchomić

> FES/MES w trybie zgodności z XP - moze cos pomoże

Miałeś chwile zerknąć w PC ? food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałeś chwile zerknąć w PC ?

używam 2 interfejsów na zmianę. ELM327 v1.4 oraz VAGKKL z przełącznikiem) oba śmigają bez problemu na W7 Home Premium x64

Port w managerze pojawia się dopiero jak się podłączy interfejs. Ustawienia mam następujące:

FES/MES

288339439-screenshot_2015_04_10_01.jpg

manager urządzeń:

288339439-screenshot_2015_04_10_02.jpg

288339439-screenshot_2015_04_10_03.jpg

post-25723-14352529754468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwi mnie dlaczego w programie masz ustawione 38400 a w ustawieniach kabla 9600 Ale

> najważniejsze że działa

> Możesz podesłać na emaila ([email protected]) sterowniki których używasz? Całość przetestuję u

> siebie

MES ustala sobie prędkość "po swojemu", nieważne jaka wartość jest w ustawieniach portu

Jak działa u Ciebie połączenie z ECU to transmisja i sterowniki są raczej ok

program z ECU (silnika) łączy się po K-Line (Pin7 OBD).

Natomiast z innymi sterownikami po CAN (pin6 i pin14) - jak masz miernik rezystancji sprawdź czy nie ma pomiędzy nimi 120ohm - tu może być przyczyna.

ABS - pin1, wspomaganie (TRW Electric Power Steering) i Xenon- pin12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od kilku lat działam na W7 home 64bit bez najmniejszych problemów. Jak mi sie nie zapomni to

> późno wieczorem sprawdzę Ci moje nastawy. Nie wiem czy to w 7 czy xp ale pamiętam ze najpierw

> dodawałem port w systemie ręcznie a potem ustawiałem parametry. Możesz tez spróbować uruchomić

> FES/MES w trybie zgodności z XP - moze cos pomoże

Oraz w trybie administratora można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

hej.. mam Kabel ELM + przejsciowka typ 1 od Viakena.
chciałem skasować inspekcje w opcji Service Interval Reset.
Niestety zarówno bez jak i z przejsciówką nie mam połączenia. Sprawdzalem ustawienia i menadzerze urzadzen i w MES mam ustawienia jak w załączeniu.

Win 10 64bit
Mes 1.7

Gdzie szukać problemu?

post-189554-0-87151200-1449342394_thumb.png

post-189554-0-81884400-1449342400_thumb.png

post-189554-0-68558800-1449342405_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.