Skocz do zawartości

Olejarka/oliwiarka do łańcucha


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak sam posmarujesz i odczekasz to mocno koła i okolic nie uwalisz, a olejarka trochę bajzlu

> zostawi.

Tyle, że zabawa ze spray'em też do specjalnie czystych nie należy, a biorąc pod uwagę pogode ostatnio to trzeba dość często się schylać, więc pomyślałem sobie, że może sobie coś ułatwić. Taki spray to 50PLN, więc kilka szt. i olejarka się zwarca.

Co do uwalenia, to nie wiem. Podobno jak się ustawi właściwie to bajzlu nie ma. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że zabawa ze spray'em też do specjalnie czystych nie należy, a biorąc pod uwagę pogode

> ostatnio to trzeba dość często się schylać, więc pomyślałem sobie, że może sobie coś ułatwić.

> Taki spray to 50PLN, więc kilka szt. i olejarka się zwarca.

> Co do uwalenia, to nie wiem. Podobno jak się ustawi właściwie to bajzlu nie ma.

Czasem jest jeszcze jeden argument - brak stopki centralnej znacząco zwiększa komplikację procesu smarowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Warto, nie warto?

Mam, używam.

Zamontowana jakaś "renomowana" -> KLIK

Działa fajnie. Troszkę brudzi. Cena "oliwy" nieco wyższa.

Dodatkowo, po solidnym deszczu BelRay "BlueTac" i jest OK.

Jeżeli musisz mieć idealnie czystą felgę, to daj sobie spokój.

Opowieści o idealnym ustawieniu tego cuda słyszałem, nie widziałem natomiast.

Na długie wypady, bardzo fajna zabawka.

Na jazdy wokół komina bez sensu wydatek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem jest jeszcze jeden argument - brak stopki centralnej znacząco zwiększa komplikację procesu

> smarowania...

A tam. Wielki problem to nie jest.

Cena to też nei argument (ja ostatni smar do łańcucha dostałem gratis przy wymianie oleju).

Zaleta będzie IMO przy dłuższych trasach (żeby w połowie drogi nad morze nie smarować łańcucha) hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tam. Wielki problem to nie jest.

> Cena to też nei argument (ja ostatni smar do łańcucha dostałem gratis przy wymianie oleju).

> Zaleta będzie IMO przy dłuższych trasach (żeby w połowie drogi nad morze nie smarować łańcucha)

Motocykl trzymany w innym garażu niż stojak, a turlanie moto i smarowanie mnie jakoś zniechęca... Ale w sumie - dla leniwego każdy argument jest dobry zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motocykl trzymany w innym garażu niż stojak, a turlanie moto i smarowanie mnie jakoś zniechęca...

> Ale w sumie - dla leniwego każdy argument jest dobry

U mnie lenistwo objawia się właśnie tak, że nie chce mi się moto na stojak wrzucać tylko turlam go po garażu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że zabawa ze spray'em też do specjalnie czystych nie należy, a biorąc pod uwagę pogode

> ostatnio to trzeba dość często się schylać, więc pomyślałem sobie, że może sobie coś ułatwić.

> Taki spray to 50PLN, więc kilka szt. i olejarka się zwarca.

> Co do uwalenia, to nie wiem. Podobno jak się ustawi właściwie to bajzlu nie ma.

spray za 50 PLN to jakis drogi. a poza tym olejarka tez nie smaruje powietrzem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spray za 50 PLN to jakis drogi. a poza tym olejarka tez nie smaruje powietrzem

S100

No zgadza się tyle, że taki w spray'u raczej szybko schodzi, szczególnie jak często pada (jak ostatnio) a do olejarki wlewasz przekładniowy, który wychodzi taniej (od 30PLN za litr - myślę, że taki litr to starczy na dwa sezony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.