Skocz do zawartości

Bateria 3-otworowa na wannie


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem mieszkanie i w łazience mam na wannie baterie 3-otoworową: kran, regulacja ciepła/zimna/natężenie oraz trzeci otwór to wysuwający się wąż ze słuchawką.

Deante-Bateria-wannowa-Magnolia-BDC013M.jpg

I tu mam problem. Najczęściej bierzemy prysznic i właśnie gdy prysznic będzie wysunięty to woda po wężu leje się pod wannę - to miejsce gdzie się wysuwa wąż nie jest w żaden sposób zabezpieczone. Jak to można zmienić lub uszczelnić ?? Prysznic na codzień i tak będzie wysunięty i będzie zamocowany na ścianie na uchwycie.

Czy zmienić całą armaturę i wstawić baterię jednootworową z prysznicem ?? ale czy są takie nawannowe ?? Lub ewentualnie w ten otwór gdzie wychodzi prysznic podłaczyć jakoś inaczej na stale prysznic ??

Doradzicie coś ?? niewiem.gif

Kludi-ZENTA-bateria-wannowa-3-otworowa-384460575-wylewka-14cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może patent, jaki wykorzystuje się w kajakarstwie, żeby woda z wiosła nie moczyła rąk, czyli

> założyć gumowy pierścień, który pełni funkcję okapnika:

Ale samo wpływanie po wężu to nie największy problem - gdy prysznic jest na ścianie to woda nawet nie po węzu ale bezpośrednio też się tam leje. Dla mnie beznadziejne rozwiązanie alien.gif

Pytanie czy są inne systemy z wyciąganym węzem ale szczelne ??

Albo czy można w miejsce w wannie gdzie jest obecnie wyjscie węża zamontować może jakiś szczelny 'kranik' i dopiero do niego przyczepić węża ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale samo wpływanie po wężu to nie największy problem - gdy prysznic jest na ścianie to woda nawet

> nie po węzu ale bezpośrednio też się tam leje. Dla mnie beznadziejne rozwiązanie

> Pytanie czy są inne systemy z wyciąganym węzem ale szczelne ??

> Albo czy można w miejsce w wannie gdzie jest obecnie wyjscie węża zamontować może jakiś szczelny

> 'kranik' i dopiero do niego przyczepić węża ??

Mozna, tylko jak się tam dostaniesz od spodu wanny? Bo mozna by bylo dac szczelny przepust przez wannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna, tylko jak się tam dostaniesz od spodu wanny? Bo mozna by bylo dac szczelny przepust przez

> wannę.

Jest otwór rewizyjny, więc jakoś powinno się dać. Możesz podrzucić jakiś link czego szukać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest otwór rewizyjny, więc jakoś powinno się dać.

Dostaniesz się bezposrednio pod rant wanny, w którym są otwory?

> Możesz podrzucić jakiś link czego szukać ??

Linku nie mam, bo pomysl mam w glowie zlosnik.gif

Gwintowana rurka mosięzna średnicy przechodzacej przez otwór w wannie w którym siedzi prysznic, po usunięciu obecnego przepustu. Najlepiej srednicy takiej, jak nakrętka węza prysznica. Przekladasz ją przez ten otwór, po obudwu stronach wanny dajesz gumowe podkladki uszczelniajace, metalowe podkladki je dociskajace i nakrętki sciągajace calosć. Od góry nakręcasz ladną rozetę maskującą i wąż, a od dolu doprowadzasz wodę od baterij np. alupeksem. Ale w takiej dziurze to będzie ginekologiczna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować, a w tym miejscu wkleić na sylikon np podajnik mydła

Albo zrobić nadbudówke - np z przewierconeg podajnika mydła bez pompki - ograniczając w ten sposob wpływanie wody w dolną dziure.

Pewnie jeśli tak to jest zrobione, ktoś pomyslał już o tym i jest jakas rynienka pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jest bateria pozadnej firmy to pod cala bateria jest zbiornik z ktorego idzie rura do odplywu.

> Krawiec

A możesz mi taką wskazać ?? Bo wczoraj byłem w Castoramie i sprzedawca mówił że tam woda niestety się leje pod wannę sick.gif

Ale aż mi się własnie nie chce wierzyć że żaden projektant baterii o tym nie pomyslał hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hansgrohe mialo kiedys cos takiego co nazywalo sie chyba secuflex

> taka jakby skarpeta na waz;)

ok.gif

ale ja bym sie tym nie przejmowal

Poważnie ?? Ale u mnie na stałe ten prysznic będzie na uchwycie na ścianie czyli ta wod non-stop się tam będzie lała sick.gif

3 osoby, 3 x prysznic przez kilka minut i poważnie niewiele będzie tej wody ?? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam na wannie baterie 3-otoworową: kran, regulacja

> ciepła/zimna/natężenie oraz trzeci otwór to wysuwający się wąż ze słuchawką.

> I tu mam problem. gdy prysznic będzie wysunięty to woda po

> wężu leje się pod wannę - to miejsce gdzie się wysuwa wąż nie jest w żaden sposób

> zabezpieczone. Jak to można zmienić lub uszczelnić ??

> Doradzicie coś ??

Czy końcówka węża słuchawki chowa się w tym otworze w wannie?

Jeśli tak, to ja bym poszedł w stronę minimalizmu i tak:

potrzebny jest nypel (dla estetów chromowany) 1/2", rozeta okrągła i drugi wąż słuchawki.

Kolejność montażu następująca, patrząc od dołu: wąż, rozeta, nypel, wąż. Rozeta zapobiegnie wpadnięciu złącza pod wannę i jednocześnie uszczelni i zamaskuje otwór. Na drugi koniec nypla nowy wąż i jazda grinser006.gif tzn. woda naprzód biglaugh.gif

Pod rozetę można dać kawałek starej dętki lu też całość "wkleić" do wanny lub w inny, delikatny sposób uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale samo wpływanie po wężu to nie największy problem - gdy prysznic jest na ścianie to woda nawet

> nie po węzu ale bezpośrednio też się tam leje. Dla mnie beznadziejne rozwiązanie

To może trzeba "podnieść" otwór (ponad poziom wanny), w który wchodzi wąż, czyli nakleić na obecny otwór prysznica (sylikonem) np taką rozetę wypukłą jak na foto poniżej. Wtedy woda nie będzie spływać pod wannę, a ta rozbryzgiwana też nie powinna być problemem.

250_19346159150af7e301839b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Grohe mialo... Ale cena walnieta byla, ten zbiorniczek kosztowal drugie tyle co bateria. Ja poprostu pod bateria zamontowalem zbornik od ordynarnego gornopluka do sracza za 25 zeta. Od niego rura i do odplywu. W zbiorniku sa wszystkie przylacza schowane jak rownierz miesci sie tam waz od prysznica. Wrazie jak by cos walnelo to woda pojdzie do kanalizy a nie pod wanne.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> olej temat

> mało wody się tam dostaje, woda wysycha

daj spokój. Kupiłem baterię za kupę szmalu i woda się leje pod wannę. Po trzech latach używania zrobił się tam gnój, a woda przesiąkła do pokoju i korytarza. Oprócz tego, że muszę zrobić rozpierduchę w dwóch pomieszczeniach, to jeszcze całkiem nowa łazienka do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grohe mialo... Ale cena walnieta byla, ten zbiorniczek kosztowal drugie tyle co bateria. Ja

> poprostu pod bateria zamontowalem zbornik od ordynarnego gornopluka do sracza za 25 zeta. Od

> niego rura i do odplywu. W zbiorniku sa wszystkie przylacza schowane jak rownierz miesci sie

> tam waz od prysznica. Wrazie jak by cos walnelo to woda pojdzie do kanalizy a nie pod wanne.

> Krawiec

a jak zrobiłeś zasyfonowanie ....bez tego będzie czuć nieprzyjemne zapachy z kanalizacji smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.