Skocz do zawartości

Gdzie kupowaliście płytki?


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś dobre miejscówki na zakup płytek podłogowych i ściennych (do łazienek). Chodzi o sprawdzone firmy, które mają proste płytki, żeby glazurnik nie wyklinał, a cenowo przystępne, bo w sumie blisko 250mkw mam do położenia i zabieram się do szukania.

Cena dobrego fachowca (sprawdzony, robi od lat, dokładny) 30zł/metr chyba jest rozsądna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś dobre miejscówki na zakup płytek podłogowych i ściennych (do łazienek). Chodzi o

> sprawdzone firmy, które mają proste płytki, żeby glazurnik nie wyklinał, a cenowo przystępne,

> bo w sumie blisko 250mkw mam do położenia i zabieram się do szukania.

Troche czasy sie zmienily od poczatkow lat 90tych i teraz plytki dostaniesz wszedzie - i to wszedzie praktycznie te same, choc sa salony (np. Maxi Fliz, czy Cermag), ktore maja limitowane tylko dla siebie produkty.

> Cena dobrego fachowca (sprawdzony, robi od lat, dokładny) 30zł/metr chyba jest rozsądna?

Jesli faktycznie taki sprawdzony i dobry, to rozsadna. Bardzo rozsadna, a nawet nierozsadnie tania, jesli wlicza w to wszelkie pierdolety, jak hydroizolacje, docinki do polek, okleiny zabudow, mozaike, cegielki itd. itp. Mi by sie w tej cenie nie chcialo robic. Ceny, jakie ja spotykalem przy wliczeniu wszystkiego powyzszego (powiedzmy przy ilosci typowej dla sredniej wielkosci lazienki), to 50zl/m2, ale generalnie wycena byla za robote, a nie za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś dobre miejscówki na zakup płytek podłogowych i ściennych (do łazienek). Chodzi o

> sprawdzone firmy, które mają proste płytki, żeby glazurnik nie wyklinał, a cenowo przystępne,

> bo w sumie blisko 250mkw mam do położenia i zabieram się do szukania.

> Cena dobrego fachowca (sprawdzony, robi od lat, dokładny) 30zł/metr chyba jest rozsądna?

Przez sieć ok.gif

Wybierasz sobie kolekcje (markety budowlany, sklepy zwykłe, Internet, foldery, itd) wpisujesz w ceneo i jest spora szansa, że wywali Ci całą liste sklepów.

W moim przypadku była to jednak kolekcja Paradyż, jedna Opoczno. Chcieliśmy zamówić u rodziny żony, która prowiadzi sklep z płytkami, ale mimo ich rabatu, który dali nam taki za ile oni kupują wyszło drożej niż w sklepach w necie. Zamówiłem, płytki przyszły po 2 dniach, nie było problemów z uszkodzeniami, czy jakimiś problemami przy układaniu. Cena była o ok 30% niższa niż np w Leroy.

Część płytek kupiłem w markecie, bo akurat takie nam się podobały. Miałem w sumie podobną ilość m2.

30zł/m2 (o ile jest to cena za wszystko) to bardzo dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice niedługo robią remont łazienki i w poniedziałek odbieraliśmy płytki, wannę, baterie itd. Z ciekawości objechaliśmy okoliczne sklepy z glazurą i tam gdzie kupowali wyszło najtaniej w porównaniu zarówno do duzych sklepów typu leroy-merlin jak i dużo mniejszych. Sklep jest tutaj a numer dorzucę później jak wrócę do domu ok.gif Reguły, ul.Ogrodowa 17. Zaraz przy Alejach Jerozolimskich.

Jeśli chodzi o fachmana to masz wg mnie dobrą cenę, bo u nas też jest sprawdzony z polecenia, ale cena w okolicach 45-50zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche czasy sie zmienily od poczatkow lat 90tych i teraz plytki dostaniesz wszedzie - i to

> wszedzie praktycznie te same, choc sa salony (np. Maxi Fliz, czy Cermag), ktore maja

> limitowane tylko dla siebie produkty.

Słuchaj ja nie pytałem o dostęp do płytek, tylko sprawdzone miejscówki. Bo płytek jest pełno, a cena czasami niższa wynika że wypychają np wadliwą serię, która jest "garbata", albo ze skazami. Rozglądam się wcześniej, to po prostu sobie pokupuję i do lipca/sierpnia mi poczekają.

> Jesli faktycznie taki sprawdzony i dobry, to rozsadna. Bardzo rozsadna, a nawet nierozsadnie tania,

> jesli wlicza w to wszelkie pierdolety, jak hydroizolacje, docinki do polek, okleiny zabudow,

> mozaike, cegielki itd. itp. Mi by sie w tej cenie nie chcialo robic. Ceny, jakie ja spotykalem

> przy wliczeniu wszystkiego powyzszego (powiedzmy przy ilosci typowej dla sredniej wielkosci

> lazienki), to 50zl/m2, ale generalnie wycena byla za robote, a nie za m2.

Cenę finalną będę znał na koniec, wiadomo, ale to koleś co też jeździ do nowobogackich do Wawki i tam układa po 60-70zł/metr, jak również ich wydumki np z kamienia wulkanicznego czy innych pierdolotów.

Nie chce mu się jeździć na Wawę mimo kasy lepszej, bo dom ma 7km ode mnie, tak więc woli łapać taniej fuchy a w okolicy. Ja sobie go zaklepywałem jakoś w starym roku jeszcze. Od kolegi tyle brał 5 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez sieć

> Wybierasz sobie kolekcje (markety budowlany, sklepy zwykłe, Internet, foldery, itd) wpisujesz w

> ceneo i jest spora szansa, że wywali Ci całą liste sklepów.

Brałem ten temat od początku pod rozwagę. Obawiałem się tylko właśnie popękanych w paczce a potem szukanie winnego-bo wiadomo przy kurierze nie wyprujesz wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi rodzice niedługo robią remont łazienki i w poniedziałek odbieraliśmy płytki, wannę, baterie

> itd. Z ciekawości objechaliśmy okoliczne sklepy z glazurą i tam gdzie kupowali wyszło

> najtaniej w porównaniu zarówno do duzych sklepów typu leroy-merlin jak i dużo mniejszych.

> Sklep jest tutaj a numer dorzucę później jak wrócę do domu Reguły, ul.Ogrodowa 17. Zaraz

> przy Alejach Jerozolimskich.

> Jeśli chodzi o fachmana to masz wg mnie dobrą cenę, bo u nas też jest sprawdzony z polecenia, ale

> cena w okolicach 45-50zł/m2.

Dzięki za namiar, podjadę sobie z żoną popatrzeć jak to wygląda cenowo. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za namiar, podjadę sobie z żoną popatrzeć jak to wygląda cenowo.

U mnie rodzice wybrali sobie konkretne płytki, a potem, szukaliśmy cen i u tego gościa wyszło najtaniej. Zajrzyj jeszcze do Platformy. Ostatnio mieli tam wyprzedaż płytek, a jeśli wcześniej u nich nie kupowałeś to na pierwsze zakupy dostaniesz 10 albo 15% rabatu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj ja nie pytałem o dostęp do płytek, tylko sprawdzone miejscówki. Bo płytek jest pełno, a

> cena czasami niższa wynika że wypychają np wadliwą serię, która jest "garbata", albo ze

> skazami. Rozglądam się wcześniej, to po prostu sobie pokupuję i do lipca/sierpnia mi

> poczekają.

Malo prawdopodobne, byc trafil na jakies badziewie pozanormatywne, ale wazna rzecz, jesli chcesz kupic na zapas - rozpakuj po otrzymaniu i sprawdz. Ja sprawdzilem tylko 2 opakowania oraz opis na pudelkach, ale nie wyciagnalem plytek na swiatlo dzienne i nie porownalem koloru bazy do dekoru, a po pol roku sklep sie juz wypial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brałem ten temat od początku pod rozwagę. Obawiałem się tylko właśnie popękanych w paczce a potem

> szukanie winnego-bo wiadomo przy kurierze nie wyprujesz wszystkiego

Sporo zamawialem przez net (glownie jakies nietypowe, albo o b. duzych roznicach cenowych, bo sklepy internetowe doliczaja sobie 140zl/transport na palecie) i popekane sie zdarzyly tylko raz - cementowe imitacje cegly, ktore sklep wymienil (a raczej doslal) bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przykładowo w Alejach było taniej, niż w Arkadii.

> Ale jest na to myk - jak się nie spieszysz, to przewiozą towar między markietami i kupisz w cenie

> tego tańszego.

Ale Leroy sam w sobie i tak nie jest zbyt tani... Wiadomo, że nie wszystko będzie droższe, ale w większości przypadków kiedy porównywałem ceny to tą samą rzecz, której akurat szukałem można było kupić taniej choćby w Bricomanie przy Poznańskiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brałem ten temat od początku pod rozwagę. Obawiałem się tylko właśnie popękanych w paczce a potem

> szukanie winnego-bo wiadomo przy kurierze nie wyprujesz wszystkiego

Przy kurierze sprawdzisz czy ogólnie nie jest uderzone, rozwalone, ja nie to raczej mała szansa, że coś w środku się uszkodziło. Jeżeli zamawiasz więcej płytek to i tak to wysyłają na palecie, a jak wiesz taką paletą z kilaset kg raczej trudno rzucić grinser006.gif (u mnie były to dwie palety)

Natomiast to co jest w danej paczce to idzie od producenta, także sytuacja taka sama jak się kupuje w zwykłym sklepie.

Ja byłem w szoku, że różnice w cenach mogą być tak duże, oraz że tak tanio można kupić płytki (w moim przypadku 2x łazienka).

Warunkiem tego jest oczywiście wybór z istniejących kolekcji czołowych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś dobre miejscówki na zakup płytek podłogowych i ściennych (do łazienek). Chodzi o

> sprawdzone firmy, które mają proste płytki, żeby glazurnik nie wyklinał, a cenowo przystępne,

> bo w sumie blisko 250mkw mam do położenia i zabieram się do szukania.

> Cena dobrego fachowca (sprawdzony, robi od lat, dokładny) 30zł/metr chyba jest rozsądna?

Zobacz sobie na stronę Domino jakiś tekst Jakby Ci coś przypasowało to kolega jest tam kierownikiem może coś ugrasz.Co do Castoramy,LM i Praktikera to maja bardzo podobną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena dobrego fachowca (sprawdzony, robi od lat, dokładny) 30zł/metr chyba jest rozsądna?

Nie jest rozsądna, jest bardzo niska

Ale może też dlatego że masz spory metraż, też są wtedy inne przeliczniki niż za łazienkę co ma po podłodze 4m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest rozsądna, jest bardzo niska

> Ale może też dlatego że masz spory metraż, też są wtedy inne przeliczniki niż za łazienkę co ma po

> podłodze 4m2.

Tak jak mówię, obecnie robi w Wawie za 60-70zł/mkw w okolicy swojego domu robi za 30-35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś dobre miejscówki na zakup płytek

Lokalna hurtownia. Na większość miała ceny porównywalne z netowymi. A tam gdzie nie mieli, to szybko schodzili w okolice, jak pokazywałem ceny netowe i zaczynałem negocjacje. Ale czasami nie byli w stanie zejść (albo w necie ktoś miał ich zdaniem lewe źródła, albo akurat oni na tym nie robili obrotu i nie mieli zniżek u producenta - ale na większość mieli na maksa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś dobre miejscówki na zakup płytek podłogowych i ściennych (do łazienek). Chodzi o

> sprawdzone firmy, które mają proste płytki, żeby glazurnik nie wyklinał, a cenowo przystępne,

> bo w sumie blisko 250mkw mam do położenia i zabieram się do szukania.

> Cena dobrego fachowca (sprawdzony, robi od lat, dokładny) 30zł/metr chyba jest rozsądna?

Płytki znalazłem w jakimś salonie płytek (nie pamiętam gdzie) a kupiłem w małym sklepiku w Nowym Dworze Maz. Minimalnie drożej niż cena w internecie po doliczeniu transportu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi rodzice niedługo robią remont łazienki i w poniedziałek odbieraliśmy płytki, wannę, baterie

> itd. Z ciekawości objechaliśmy okoliczne sklepy z glazurą i tam gdzie kupowali wyszło

> najtaniej w porównaniu zarówno do duzych sklepów typu leroy-merlin jak i dużo mniejszych.

> Sklep jest tutaj a numer dorzucę później jak wrócę do domu Reguły, ul.Ogrodowa 17. Zaraz

> przy Alejach Jerozolimskich.

> Jeśli chodzi o fachmana to masz wg mnie dobrą cenę, bo u nas też jest sprawdzony z polecenia, ale

> cena w okolicach 45-50zł/m2.

Byłem tam dzisiaj właśnie z Twojego polecenia i... kupiłem od cholery płytek wink.gif "Salon" tragedia, ale wybór duży, gość tak rozgadany, że nie można się od niego opędzić, ale ceny faktycznie ma lepsze niż w internetach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem tam dzisiaj właśnie z Twojego polecenia i... kupiłem od cholery płytek "Salon" tragedia, ale

> wybór duży, gość tak rozgadany, że nie można się od niego opędzić, ale ceny faktycznie ma

> lepsze niż w internetach...

Cieszę się, ze moje info pomogło smile.gif faktycznie samo miejsce nie wygląda jakoś specjalnie super, ale z gościem da się dogadać i pogadać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.