Skocz do zawartości

Czy czujnik deszczu jest debilem?


MarekSz

Rekomendowane odpowiedzi

To nie Stilo, ale kilku z Was też ma to cholerstwo.

Mam czujnik deszczu, który żyje własnym życiem.

Kiedy już prawie nic nie widać przez krople deszczu na szybie, łaskawie się włącza. Bez względu na ustawioną czułość jego decyzja o włączeniu wycieraczek jest zawsze wtedy gdy w desperacji sam sięgam do dźwigni.

Często po normalnym trybie (kropelka = machnięcie wycieraczkami) czujnik dochodzi do wniosku, że widzi smugę alien.gif

i postanawia ją zlikwidować na najwyzszym biegu wycieraczek,

trwa to dobre klika machnięć a szyba w tym momencie jest już chyba polerowana a nie wycierana.

Czy to zawsze jest takie debilne? sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie Stilo, ale kilku z Was też ma to cholerstwo.

> Mam czujnik deszczu, który żyje własnym życiem.

> Kiedy już prawie nic nie widać przez krople deszczu na szybie,

> łaskawie się włącza. Bez względu na ustawioną czułość jego

> decyzja o włączeniu wycieraczek jest zawsze wtedy gdy w

> desperacji sam sięgam do dźwigni.

> Często po normalnym trybie (kropelka = machnięcie wycieraczkami)

> czujnik dochodzi do wniosku, że widzi smugę

> i postanawia ją zlikwidować na najwyzszym biegu wycieraczek,

> trwa to dobre klika machnięć a szyba w tym momencie jest już chyba

> polerowana a nie wycierana.

> Czy to zawsze jest takie debilne?

trzeba sie przyzwyczaic albo... wylaczyc waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często po normalnym trybie (kropelka = machnięcie wycieraczkami)

> czujnik dochodzi do wniosku, że widzi smugę

> i postanawia ją zlikwidować na najwyzszym biegu wycieraczek,

> trwa to dobre klika machnięć a szyba w tym momencie jest już chyba

> polerowana a nie wycierana.

U mnie na to akurat pomogła wymiana piór wycieraczek ok.gif - jeśli na obszarze czujnika zostają jakieś odrobinki wody, to urządzenie głupieje strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na to akurat pomogła wymiana piór wycieraczek - jeśli na

> obszarze czujnika zostają jakieś odrobinki wody, to urządzenie

> głupieje strasznie.

zgadza sie, obszar pracy czujnika musi byc czysty i wycieraczki trzeba czesciej wymieniac 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba sie przyzwyczaic albo... wylaczyc

Dokłądnie smile.gif

O kant d...y potłuc takie ustrojstwo (podobnie jak czujnik zmierzchu) - w końcu ślepy nie jestem i widzę czy pada deszcz albo czy robi się ciemno

U ojca w mondeo są oba - ten pierwszy właczał się gdy ptak nasra na sybę - jedyna więc jego zaleta to to że ... można go wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyna więc jego zaleta to to że ... można go wyłączyć

Przy takim podejściu jedyną zaletą auta jest to, że można je zostawić w garażu i iść na piechotę grinser006.gif

Mam czujnik deszczu (w Stilo to jest komplet z czujnikiem zmroku), w poprzednim aucie tez miałem, w służbowym również - i to się najzwyczajniej sprawdza. hmm.gif W następnym aucie - jeśli tylko taka opcja będzie oferowana - również będę ją miał. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takim podejściu jedyną zaletą auta jest to, że można je zostawić

> w garażu i iść na piechotę

> Mam czujnik deszczu (w Stilo to jest komplet z czujnikiem zmroku), w

> poprzednim aucie tez miałem, w służbowym również - i to się

> najzwyczajniej sprawdza. W następnym aucie - jeśli tylko taka

> opcja będzie oferowana - również będę ją miał.

Hmm, jak dla mnie - dodatki do auta dzielą się na:

-) potrzebne (jak np airbagi ,wspomaganie, klima itp) - za które warto (tzn ja uważam że mi się przydają i jestem skłonny) zapłacić

-) "pożadane" - (jak np felgi aluminiowe, elektrycznie otwierane szyby - jeśli jest klima to szyby otwiera sięsporadycznie), bez których można się obejść, ale za które "można coś dopłacić"

-) "gadżety" - rzeczy w zasadzie niepotrzebne - jak są w aucie to niech se będą, ale dopłacić bym za nie nie dopłacił (np właśnie te czujniki zmierzchu/deszczu, tempomat - w polskich realiach kompletnie nieprzydatny)

Ja - zabierając sięza kupowanie auta - najpierw ustalam co jest w I kategorii (to jest "must be"), patrzę też co mogę mieć z drugiej kategorii bez nadmiernego dociskania budżetu, a ta 3-cia wogóle mnie "nie kręci"

No ale - to oczywiście moje podejście - każdy może miec swoją wizjęwyposażenia auta i tego co jest potrzebne a co jest zbędnym gadżetem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie na polemike z kolega zlosnik.gif

> Hmm, jak dla mnie - dodatki do auta dzielą się na:

> -) potrzebne (jak np airbagi ,wspomaganie, klima itp) - za które

> warto (tzn ja uważam że mi się przydają i jestem skłonny)

> zapłacić

airbagi nigdy sie nie przydaly i niech tak zostanie, pytanie - za ile poduszek jestes w stanie zaplacic i ile pieniedzy na nie wydac, jezeli czegos nie ma w standardzie ? Czyzbys poduszki takze dzielil na te bardziej potrzebne i mniej ?

> -) "pożadane" - (jak np felgi aluminiowe, elektrycznie otwierane

> szyby - jeśli jest klima to szyby otwiera sięsporadycznie), bez

> których można się obejść, ale za które "można coś dopłacić"

zgadzam sie, milo niektore rzeczy posiadac i czasem uzyc. Z szyb korzystam nagminnie, zeby komus cos oddac lub wziac od osoby podchodzacej do auta. Pozostaja szyby tylne, dla mnie zupelnie zbedne tongue.gif

> -) "gadżety" - rzeczy w zasadzie niepotrzebne - jak są w aucie to

> niech se będą, ale dopłacić bym za nie nie dopłacił (np właśnie

> te czujniki zmierzchu/deszczu, tempomat - w polskich realiach

> kompletnie nieprzydatny)

czujnik zmierzchu, zgodze sie, tuneli w koncu mamy malo, a jak sie sciemnia, i tak wlaczam swiatla

czujnik deszczu - nie zgodze sie, jezeli dziala prawidlowo, przydaje sie bardzo w czasie, gdy cos tam siapi, wycieraczki wlaczasz bardzo rzadko i co chwile musisz jednak przelaczac dzwigienke. A w momencie, kiedy jedziesz przez miasto i co jakis czas inne auto chlusnie woda na szybe.....oj wtedy przydaje sie automat ok.gif

tempomat - zalezy jakimi drogami sie poruszasz. Ja mam taki odcinek, ze prawie codziennie wlaczam tempomat i pare km przejezdzam z predkoscia okolo 70km/h smiejac sie do mijanych policjantow (czesto stoja i lapia)

A na trasie przydaje sie calkiem czesto, oczywiscie zalezy to od drogi, ale praktyka pokazuje, ze tempomat wlaczam zawsze (przyspieszanie nie powoduje wylaczenia tempomatu, jedynie hamowanie, wiec to jest kwestia zadania odpowiedniej predkosci podroznej, dostosowanej do aktualnych warunkow - rowno jedziesz, bezpieczniej, male zuzycie paliwa)

> No ale - to oczywiście moje podejście - każdy może miec swoją

> wizjęwyposażenia auta i tego co jest potrzebne a co jest

> zbędnym gadżetem :-)

To bylo moje podejscie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwole sobie na polemike z kolega

> airbagi nigdy sie nie przydaly i niech tak zostanie, pytanie - za ile

> poduszek jestes w stanie zaplacic i ile pieniedzy na nie wydac,

> jezeli czegos nie ma w standardzie ? Czyzbys poduszki takze

> dzielil na te bardziej potrzebne i mniej ?

Mnie też się nie przydały - i oby się nigdy nie przydały (tak jak AC) - ale ... jeśli już to mogą opóźnić spotkanie ze św Piotrem... A co do ilości .. hmm, fakt, są ważne i "mniej ważne" - dla mnie istotne są czołowe (obie), boczne i kurtyny. "kolanowa" mniej istotna (choć mam ją w standardzie w Cromie, a jak była marea - wtedy takich "gadżetów" nie było)

> zgadzam sie, milo niektore rzeczy posiadac i czasem uzyc. Z szyb

> korzystam nagminnie, zeby komus cos oddac lub wziac od osoby

> podchodzacej do auta.

No własnie - ja jakoś nie smile.gif

>Pozostaja szyby tylne, dla mnie zupelnie

> zbedne

A to u mnie odwrotnie - w maryśce bywało że dzieciaki odkręciły korbą i .. zostawiły niedomknięte (lekką szczelinę) - ja nie zauważyłem, w nocy popadał deszcz lub śnieg i miałem mokro w aucie. W Cromie jest domykanie więc problem odpada...

> czujnik zmierzchu, zgodze sie, tuneli w koncu mamy malo, a jak sie

> sciemnia, i tak wlaczam swiatla

Ja nie włączam - ja nie wyłączam jak sięjasno robi hehe.gif - akurat we fiacie jest to idealnie rozwiązane bo świateł nie trzeba wyłączać jak się zostawia auto. cool.gif

> czujnik deszczu - nie zgodze sie, jezeli dziala prawidlowo, przydaje

> sie bardzo w czasie, gdy cos tam siapi, wycieraczki wlaczasz

> bardzo rzadko i co chwile musisz jednak przelaczac dzwigienke. A

> w momencie, kiedy jedziesz przez miasto i co jakis czas inne

> auto chlusnie woda na szybe.....oj wtedy przydaje sie automat

No może - ja w każdym razie nie widze jakiegoś użytku z tego ...

> tempomat - zalezy jakimi drogami sie poruszasz. Ja mam taki odcinek,

> ze prawie codziennie wlaczam tempomat i pare km przejezdzam z

> predkoscia okolo 70km/h smiejac sie do mijanych policjantow

> (czesto stoja i lapia)

> A na trasie przydaje sie calkiem czesto, oczywiscie zalezy to od

> drogi, ale praktyka pokazuje, ze tempomat wlaczam zawsze

> (przyspieszanie nie powoduje wylaczenia tempomatu, jedynie

> hamowanie, wiec to jest kwestia zadania odpowiedniej predkosci

> podroznej, dostosowanej do aktualnych warunkow - rowno jedziesz,

> bezpieczniej, male zuzycie paliwa)

Na ekonomikę jazdy to może i wpływa. Ale też troche "usypia czujność" bo nie musisz kontrolowac prędkości i sposobu jazdy - w efekcie IMHo jest mniej bezpiecznie. Ale jak masz drogę do tego - to owszem. jak wyjadę Cromą na autostradę to zobaczę czy to sieprzydaje cool.gif

Aha - tempomat (a przynajmniej cruise control z Cromy) nie wyłącza się przy hamowaniu - oczywiście "odpuszcza" kontrolę prędkości, ale jak zdejmiesz nogę z gazu, to wraca do tego co wczesniej ustawiłeś (podobnie jeśli przyspieszysz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha - tempomat (a przynajmniej cruise control z Cromy) nie wyłącza

> się przy hamowaniu - oczywiście "odpuszcza" kontrolę prędkości,

> ale jak zdejmiesz nogę z gazu, to wraca do tego co wczesniej

> ustawiłeś (podobnie jeśli przyspieszysz)

zaraz zaraz, czegos nie zalapalem

ACC czyli adaptacjyny, radarowy tempomat byl w Stilo

teoretycznie, Fiat szybko wycofal sie z tego, bo Bosch nie dopracowal sprawy. Teraz w Mercedesie to wkladaja zlosnik.gif

zwykly tempomat dziala tak samo we wszystkich markach, czyzby w Cromie wpakowali cos innego ?

Piszesz, ze nie wylacza sie przy hamowaniu. Czy to oznacza, ze jak zdejmiesz noge z hamulca, to auto samo zaczyna przyspieszac ? troche to bez sensu, w normalnym trybie przyspiesza po wcisnieciu guzika na tempomacie.

Jezeli podczas jazdy z tempomatem przyspieszysz, a potem zdejmiesz noge z gazu, auto powroci do zadanej predkosci i bedzie ja utrzymywalo

Jezeli zgodzisz sie z tym, co napisalem, masz normalny tempomat cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też mam czujnik deszczu i działa prawidłowo, bardzo mi się

> przydaje, i ciesze sie ze go mam, też mam czujnik swiateł i tez

> jest przydatny

a w ogole to dziewczyny z Opola sa w porzadku, wiem, bo siostra tam pracuje devil.gifzlosnik.gif

to nic, ze nie na temat hehe.gifjump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujnik deszczu - nie zgodze sie, jezeli dziala prawidlowo, przydaje

> sie bardzo w czasie, gdy cos tam siapi, wycieraczki wlaczasz

> bardzo rzadko i co chwile musisz jednak przelaczac dzwigienke. A

> w momencie, kiedy jedziesz przez miasto i co jakis czas inne

> auto chlusnie woda na szybe.....oj wtedy przydaje sie automat

Dokładnie ok.gif - jeśli pada mocno, to nie ma różnicy, bo raz ustawione wycieracki i tak robią co powinny. Ale jeśli jest mżawka, albo deszcz już skończył padać, to czujnik deszczu się sprawdza - podobnie jak przy mijaniu się np. z ciężarówką, gdzie nawet przy lekkim opadzie taka ciężarówka ciągnie za sobą chmurę wody. W takich sytuacjach automat po prostu wyręcza od gmerania przy dźwigience pod kierownicą.

Chyba jedyny minus tego gadżetu to dodatkowy powód do zmartwień przy wymianie przedniej szyby - właśnie w przyszłym tygodniu mnie to czeka (razem z wymianą sprężyn z przodu, lakierowaniem maski i wymianą siedziska fotela kierowcy zlosnik.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wymianą szyby ? ja tylko 50zł wiecej płaciłem za szybe pod

> czujniki .

podobno szyba ma juz wtopiony czujnik i nie da sie tego kupic osobno w ASO

to w koncu z jakich elementow sklada sie calosc (poza lusterkiem oczywiscie) i czy wszystkie mozna kupic w ASO nie kupujac szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno szyba ma juz wtopiony czujnik i nie da sie tego kupic osobno

> w ASO

> to w koncu z jakich elementow sklada sie calosc (poza lusterkiem

> oczywiscie) i czy wszystkie mozna kupic w ASO nie kupujac szyby

> ?

hmm.gif nie pamiętam czy sęsor jest z szybą ale wydaje mi sie ze nie i zdaje sie ze jest przyklejany do szyby nie chce wprowadzac teraz w bład hmm.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w stilo z czujnikami,ale nieprawdopodobne jest zęby szyba była jakaś specjalna, w sumie czujnik to opcja, specjalna szuba to brzmi trochę jak specjalny zderzak do czujników cofania. z toyoty avensis wiem że szyba bez względu na wyposażenie samochodu jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno szyba ma juz wtopiony czujnik i nie da sie tego kupic osobno

> w ASO

Z tego co ja się dowiedziałem, to w szybie jest "okienko", pod którym od spodu jest zamocowany czujnik.

Kiedyś widziałem już akcję wymiany szyby z czujnikiem w Mondeo, przy czym szybę (dedykowaną do czujnika) kupiono poza ASO i czujnik przeształ działać poprawnie - podobno to skutek minimalne grubszego (czy może cienszego hmm.gif) szkła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zawsze mdliły takie wynalazki jak czujnik deszczu lub

> automatyczne dopompowywanie kół jak np w Renault laguna II.

dopompowywanie kol to ma ale hummer a nie laguna. w renowce jest to zwykly czujnik cisnienia powietrza w oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dopompowywanie kol to ma ale hummer a nie laguna.

Żaden wypas. Dopompowywanie kół to ma nawet stary Ził 131. grinser006.gif

> w renowce jest to zwykly czujnik cisnienia powietrza w oponie.

Przydatna rzecz ok.gif - ale pod warunkiem że działa poprawnie. W Renówkach bywa z tym różnie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyba jest ta sama

Szyba jest inna. Miejsce, w którym od spodu przyklejane jest lusterko, jest głębiej zamalowane na czarno, w środku jest okienko na czujnik.

Wystarczy zobaczyć szybę w aucie bez czujnika i szybę z auta z czujnikiem - różnicę widać na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyba jest ta sama ,nie ma żadnego wtopionego czujnika jedynie

> blaszka do zamocowania urzadzenia oraz namalowana maska. Ja do

> swojego autka założyłem czujnik deszczu i szyby nie zmieniałem.

szyba jest inna, nie chodzi tylko o malunki na niej, ale tez o grubosc szkla w miejscu czujnika

skoro zalozyles czujnik do auta bez niego, przedstaw sprawe szerzej - jakie czesci, za ile, co z uruchomieniem i prawidlowym funkcjonowaniem czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu kupiłem w aso o ile dobrze pamiętam to ok 180 zł. Nowe lustero okazyjnie na allegro za 80 zł.

W poprzednim autku nie miałem intalacli więc konieczne było poprowadzenie 3 kabli dwa to zasilanie a jeden do body komputera. Okazało się jednak że trzeba również wymienić przełączniki pod kierownicą (albo przynajmniej płytkę z procesorem) . Mocowanie rozwiązałwm tak że czujnik przykleiłem na silikonie i założyłem sprężyna która go dociska do szyby. Czujnik działa bez zarzutu i jestem bardzo zadowolony. W obecnym autku ponownie zamontowałem czujnik tyle że tym razem miałem już instalacje.

Razem z czyjnikiem deszczu jest czujnik zmierzchu ale szkoda zawracać sobie głowe bo i tak nie działa ponieważ nim steruje body komputer .

W momencie włączenia na Auto komputer wysyła sygnał do licznika aby ustawić czułość a potem włącza swiatła.

Niestety ta funkcja musi być włączona fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik deszczu kupiłem w aso o ile dobrze pamiętam to ok 180 zł.

> Nowe lustero okazyjnie na allegro za 80 zł.

po kolei

czyli mamy lusterko, ale bez elektroniki, Ty kupiles je za 80 zl

potrzebujemy plytki z czujnikiem, ktora przymocowac trzeba do szyby, to kupiles w ASO za 180

zgadza sie ?

> W poprzednim autku nie miałem intalacli więc konieczne było

> poprowadzenie 3 kabli dwa to zasilanie a jeden do body

> komputera.

jasne, zakladamy, ze instalacja jest, wtyczka w okolicy lusterka gotowa, tylko podlaczyc czujnik

>Okazało się jednak że trzeba również wymienić

> przełączniki pod kierownicą (albo przynajmniej płytkę z

> procesorem)

jasne, trzeba miec przelacznik zespolony z opcja dla automatycznych wycieraczek, rozumiem, ze znalazles gdzies takowy i okazyjnie nbabyles ?

> Mocowanie rozwiązałwm tak że czujnik przykleiłem

> na silikonie i założyłem sprężyna która go dociska do szyby.

ok

> Czujnik działa bez zarzutu i jestem bardzo zadowolony. W >obecnym

> autku ponownie zamontowałem czujnik tyle że tym razem miałem już

> instalacje.

fajnie, rozumiem, ze w obecnym autku miales wtyczke, do ktorej dolaczyles czujnik opisany wyzej

> Razem z czyjnikiem deszczu jest czujnik zmierzchu ale szkoda zawracać

> sobie głowe bo i tak nie działa ponieważ nim steruje body

> komputer .

powiedzmy, ze dazymy do uruchomienia automatycznych wycieraczek

> W momencie włączenia na Auto komputer wysyła sygnał do licznika aby

> ustawić czułość a potem włącza swiatła.

> Niestety ta funkcja musi być włączona fabrycznie.

cos wiecej na temat dzialania z examinerem (bo pewnie tak sie to robi) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak chaotycznie ale jestem w pracy jeżeli byłoby zainteresowanie to mogę to przygotować bardziej szcegółowo wraz z zdjęciami.

A co do egzaminera to wykazuje nie przewidziane fabrycznie urządzenie ale to nie przeszkadza w funkcjonowaniu. Prawdopodobne spowoduje mruganie licznika kilometrów. Pisze prawdopodobnie bo u mnie już mruga od momentu zamontowania navigacji i orginalnego czujnika parkowaniaoraz kolorowego licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam że tak chaotycznie ale jestem w pracy jeżeli byłoby

> zainteresowanie to mogę to przygotować bardziej szcegółowo wraz

> z zdjęciami.

bardzo bym Cie prosil, abys to opisal powoli i szczegolowo, super jezeli bylyby zdjecia

sprawa zaszla za daleko, aby teraz to zostawic, zrobmy cos porzadnego co moze przydac sie innym kolegom ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam że tak chaotycznie ale jestem w pracy jeżeli byłoby

> zainteresowanie to mogę to przygotować bardziej szcegółowo wraz

> z zdjęciami.

> A co do egzaminera to wykazuje nie przewidziane fabrycznie urządzenie

> ale to nie przeszkadza w funkcjonowaniu. Prawdopodobne spowoduje

> mruganie licznika kilometrów. Pisze prawdopodobnie bo u mnie już

> mruga od momentu zamontowania navigacji i orginalnego czujnika

> parkowaniaoraz kolorowego licznika.

wielkie dzięki za takie info odnośnie czujnika deszczu. cool.gif jeśli mógłbyś w swojej dobroci coś przygotować żebyśmy ewętualnie mogli do tego profesjonalnie podejźć w razie potrzeby będziemy wdzięczni. jeśli masz migający licznik przebiegu a chciałbyś się tego pozbyć to kolega Grigori coś napisał o tym. Może ci się to przydać. Poczytaj sobie.

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=276545906&an=0&page=7#Post276545906

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Osobiście posiadam czujnik deszczu i chwalę go sobie. na początku myślałem, że jest to zwykły bajer - nic bardziej mylnego! Sprawdza sie znakomicie. Jełop od którego kupowałem auto, wymieniał przednią szybę na najtańszą, jaka tylko może być - czyli bez miejsca na czujnik, itp. Dodatkowo czujnik przyklejony był w ten sposób, że od zewnątrz było widać pęcherze - jednym słowem nie działał. Pojechałem więc do firmy specjalizującej się w wymianach szyb - wymienili mi na szybę dedykowaną do Stilo z sensorem. Od tego momentu czujnik działa rewelacyjnie!

Podsumowując: czujnik zmierzchu może i jest zbędny, ale sensor deszczu jest to dodatek, który niezwykle umila/upraszcza/pomaga podczas deszczowych dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak co by rozwiać wątpliwości na temat szyb z czujnikiem deszczu, to w przypadku Stilo jedyną różnicą jest specjalne miejsce w malowaniu tej szyby pod czujnik, ponieważ tu nie ma w szybie innych bajerów, typu np. ogrzewanie itp. Na szybę fabrycznie mocowana jest ramka, do której następnie mocuje się czujnik. Tak więc pożądanym było by kupno szyby dedykowanej pod czujnik (mała różnica cenowa i fabrycznie przygotowana ramka do montażu czujnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.