Skocz do zawartości

Cruze vs inne w segmencie - chodzi o miejsce w środku


Enter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbliża się powoli czas zmian i chciałbym moją nubirę kombi ( chevrolet) zmienić na coś młodszego. W grę wchodzi cruze ale pytanie brzmi jak wygląda sprawa ilości miejsca w środku? W grę wchodzi raczej sedan bo kombi jeszcze za drogie i jakoś mało używanych ale nie chciałbym aby w środku było ciaśniej niż obecnie w nubirze. Jeżdżąc czasem octavią stwierdzam iż na tylnych siedzeniach jest mniej miejsca niż w nubirze szczególnie na kolana - dużo mniej , rozważam także klasę wyżej auto ale będzie oczywiście starsze i bardziej zajechane więc pytani o miejsce - jak to wygląda w cruze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po przesiadce z Lacetti jest takie, że Cruze jest mniejszy w środku.

Lacetti był projektowany by było w nim dużo miejsca.

Ale i w Cruze nie jest źle. przestrzeń została trochę ograniczona wewnętrznym obiciem, które zajmuje miejsce.

Szczególnie to czuć na miejscu kierowcy. Ja co jakiś czas stłukę nogę wsiadając.

Z tyłu jest całkiem przyzwoicie. Bagażnik też niczego sobie - mam hatchbacka ok.gif

Przesiadaj się i nie zastanawiaj. Ale jeśli jeździłeś kombi, to nei wiem, czy odnajdziesz się w sedanie. Może lepiej hatchbacka - ma 4,5 m smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jeżdżę czasami Laczkiem i Astrą IV.

Cruze jest na płycie podłogowej Astry IV, a w niej jest po prostu ciasnota, szczególnie na tylnych siedzeniach.

Ostatnio zrobiłem trasę Laczkiem 2x750 km i stwierdzam że byłem mniej zmęczony niż robię ten dystans Astrą IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem poważnie się zastanawiam bo raczej nie chcę mniejszego auta - nubira mam wrażenie a nawet subiektywną pewność jest większa w środku ( poza bagażnikiem) od octavii 2 i dlatego pytałem o cruza aby i tam nie było podobnie ale z tego ci piszecie niestety pewnie bliżej cruzowi co octavii w tym temacie. Było espero - nubira 2 teraz kolejna nubira (lacetti) i naturalnym wyborem jest cruze ale jeśli jest mniejszy to sprawa wymaga przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było espero - nubira 2 teraz kolejna nubira (lacetti) i naturalnym

> wyborem jest cruze ale jeśli jest mniejszy to sprawa wymaga przemyślenia.

Cruze to zupełnie inna filozofia samochodu w stosunku do wszystkich trzech poprzedników.

Sztywniejszy od Espero, twardszy (zawieszenie) od NUII, ciaśniejszy od NUIII.

Za to prowadzi się lepiej niż wszystkie trzy razem wzięte (przynajmniej sedan)

i to jest w nim chyba najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cruze to zupełnie inna filozofia samochodu w stosunku do wszystkich trzech poprzedników.

> Sztywniejszy od Espero, twardszy (zawieszenie) od NUII, ciaśniejszy od NUIII.

> Za to prowadzi się lepiej niż wszystkie trzy razem wzięte (przynajmniej sedan)

> i to jest w nim chyba najlepsze.

Przede wszystkim to auto całkiem przyjemne w eksploatacji i prowadzeniu.

No i najważniejsze - sprawia wrażenie nowoczesnego, tak z zewnątrz, jak i wewnątrz, jak i pod maską -polecam ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zatem poważnie się zastanawiam bo raczej nie chcę mniejszego auta - nubira mam wrażenie a nawet

> subiektywną pewność jest większa w środku ( poza bagażnikiem) od octavii 2 i dlatego pytałem o

> cruza

Przesiadłem się z Nubiry 1 na Octavię 2 i mam inne zdanie na ten temat. Ilość miejsca w środku jest w moim odczuciu porównywalna ze wskazaniem na Octavię, ale fotele zdecydowanie wygodniejsze w Skodzie. Pojemność bagażnika to kolejny punkt dla Skody (jeździłem Nubirą sedanem). Poza tym Octavia 2 jest szersza i dłuższa, nawet od Nubiry kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przesiadłem się z Nubiry 1 na Octavię 2 i mam inne zdanie na ten temat. Ilość miejsca w środku jest

> w moim odczuciu porównywalna ze wskazaniem na Octavię, ale fotele zdecydowanie wygodniejsze w

> Skodzie. Pojemność bagażnika to kolejny punkt dla Skody (jeździłem Nubirą sedanem). Poza tym

> Octavia 2 jest szersza i dłuższa, nawet od Nubiry kombi.

Naprawdę obszerna była Nubira III, czyli Lacetti ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę obszerna była Nubira III, czyli Lacetti

Ale ta obszerność wnętrza (którą sobie cenię) za bardzo odbiła się na pojemności bagażnika w hatchback-u co z kolei mnie zaczęło irytować po powiększeniu się rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę obszerna była Nubira III, czyli Lacetti

Rozważałem kupno Lacettiego hatchback, znalazłem niezły egzemplarz, była nawet jazda próbna. Powiedziałbym, że różnica na korzyść w stosunku do Nubiry była niewielka. To takie moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważałem kupno Lacettiego hatchback, znalazłem niezły egzemplarz, była nawet jazda próbna.

> Powiedziałbym, że różnica na korzyść w stosunku do Nubiry była niewielka. To takie moje

> subiektywne odczucie.

Ja mam na myśli NU III kombi - a w tym porównaniu Octavia II hatchback niestety jest wyraźnie ciaśniejsza - szczególnie z tyłu.

Co do Cruza to zdaje sobie sprawę że prowadzenie rozkłada na łopatki poprzednie moje wozidła i to jest coś co sprawia że ciągle biorę go pod uwagę choć marzyło by się kombi ze względu na wygląda ale pewnie jeśli już to będzie to sedan z racji ceny , dostępności i rocznika ( kombi wprowadzili dość późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam na myśli NU III kombi - a w tym porównaniu Octavia II hatchback niestety jest wyraźnie

> ciaśniejsza - szczególnie z tyłu.

Co do kombi - nie wypowiadam się, ponieważ zakup samochodu z tego rodzaju nadwoziem nie interesował mnie. Mam znajomego, który korzysta z Lacettiego kombi diesel na potrzeby działalności gospodarczej, i dotychczas chwali sobie. Zabiera niemało sprzętu do środka + część do bagażnika na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.