Skocz do zawartości

szukamy auta uterenowionego - SUV'a ale z dzielnością tereno


Sissi81

Rekomendowane odpowiedzi

szukamy auta uterenowionego - SUV'a ale z dzielnością terenową.

Wstępny wybór to Nissan X-Trail 2003-2008 2.0 + LPG.

Interesują Nas przy wyborze:

- dzielność terenowa, tj. jazda poza utwardzonymi drogami, jakieś pola -

żaden Camel Trophy - bardziej działania leśno-geodezyjne. Raczej pola,

uprawne, łączki, dojazd do działki w terenie - niż pokonywanie bagien.

- więc wyższe zawieszenie (prześwit) must-have, fajnie jakby miał 4x4 w znośnej

formie bo stabilność potrzebna cały rok.

- pojemny bagażnik - w miarę regularny kształt, niska krawędź załadunku.

- silnik - najlepiej taki który zniesie LPG, nie większy niż 2000 cm3 (+/-200cm3),

nie potrzebna rakieta - raczej samochód roboczy to będzie, czasami do wypadu

z psem poza miasto.

kryterium ceny to okolice 20.000 zł - trochę mniej trochę więcej - ale rozsądek wskazany.

Punciaka mieliśmy kupić za 5k, wyszło prawie 2x więcej - ale to była prawdziwa okazja,

sprawdzona sztuka. Tutaj margines błędu 2x nie występuje, ale gdyby ktoś coś jakoś,

to się zastanowimy. Temat pewnie do finalizacji sierpień? może wrzesień? może troszkę

wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesują Nas przy wyborze:

> - dzielność terenowa, tj. jazda poza utwardzonymi drogami, jakieś pola - żaden Camel Trophy - bardziej działania leśno-geodezyjne. Raczej pola, uprawne, łączki, dojazd do działki w terenie - niż pokonywanie bagien.

Ja do podobnych celów używam Santa Fe SM (tyle, że diesla - benzyna sensowna to 2.7l V6 - da się zagazować - jeden z Kolegów na AK ma takie auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukamy auta uterenowionego - SUV'a ale z dzielnością terenową.

> Wstępny wybór to Nissan X-Trail 2003-2008 2.0 + LPG.

> Interesują Nas przy wyborze:

> - dzielność terenowa, tj. jazda poza utwardzonymi drogami, jakieś pola -

> żaden Camel Trophy - bardziej działania leśno-geodezyjne. Raczej pola,

> uprawne, łączki, dojazd do działki w terenie - niż pokonywanie bagien.

> - więc wyższe zawieszenie (prześwit) must-have, fajnie jakby miał 4x4 w znośnej

> formie bo stabilność potrzebna cały rok.

> - pojemny bagażnik - w miarę regularny kształt, niska krawędź załadunku.

> - silnik - najlepiej taki który zniesie LPG, nie większy niż 2000 cm3 (+/-200cm3),

> nie potrzebna rakieta - raczej samochód roboczy to będzie, czasami do wypadu

> z psem poza miasto.

> kryterium ceny to okolice 20.000 zł - trochę mniej trochę więcej - ale rozsądek wskazany.

> Punciaka mieliśmy kupić za 5k, wyszło prawie 2x więcej - ale to była prawdziwa okazja,

> sprawdzona sztuka. Tutaj margines błędu 2x nie występuje, ale gdyby ktoś coś jakoś,

> to się zastanowimy. Temat pewnie do finalizacji sierpień? może wrzesień? może troszkę

> wcześniej.

Honda CRV II generacji??

Silnik 2.0 znosi LPG

4X4 dołączane - poszukaj w necie odpowiednie opony i loft 1" dają naprawde dobre efekty - jesli chodzi ci o lekki off....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukamy auta uterenowionego - SUV'a ale z dzielnością terenową.

> Wstępny wybór to Nissan X-Trail 2003-2008 2.0 + LPG.

> Interesują Nas przy wyborze:

> - dzielność terenowa, tj. jazda poza utwardzonymi drogami, jakieś pola -

> żaden Camel Trophy - bardziej działania leśno-geodezyjne. Raczej pola,

> uprawne, łączki, dojazd do działki w terenie - niż pokonywanie bagien.

> - więc wyższe zawieszenie (prześwit) must-have, fajnie jakby miał 4x4 w znośnej

> formie bo stabilność potrzebna cały rok.

> - pojemny bagażnik - w miarę regularny kształt, niska krawędź załadunku.

> - silnik - najlepiej taki który zniesie LPG, nie większy niż 2000 cm3 (+/-200cm3),

> nie potrzebna rakieta - raczej samochód roboczy to będzie, czasami do wypadu

> z psem poza miasto.

> kryterium ceny to okolice 20.000 zł - trochę mniej trochę więcej - ale rozsądek wskazany.

> Punciaka mieliśmy kupić za 5k, wyszło prawie 2x więcej - ale to była prawdziwa okazja,

> sprawdzona sztuka. Tutaj margines błędu 2x nie występuje, ale gdyby ktoś coś jakoś,

> to się zastanowimy. Temat pewnie do finalizacji sierpień? może wrzesień? może troszkę

> wcześniej.

Osobiście w tym budżecie szukałbym właśnie takiego wolnossącego X-traila, a z mniejszych, ale startujących od ok. 22-25k PLN polecam Grand Vitarę 2.0 140KM. Rewelacja na normalnej drodze, zaskakująco dobra w lekkim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Honda CRV II generacji??

> Silnik 2.0 znosi LPG

> 4X4 dołączane - poszukaj w necie odpowiednie opony i loft 1" dają naprawde dobre efekty - jesli

> chodzi ci o lekki off....

Zgadza się. Na szkoleniach z off-road-u dawały radę tak samo jak Navary do czasu aż zabrakło prześwitu. Bagażnik niby tylko 480l. ale głęboki i ustawny. Całkiem żwawe jak na 2.0 150KM.

No i w normalnej eksploatacji jeździ się jak osobówką. Nie czuć żadnych mankamentów terenówki jak np. w Vitarze.

Do tego pancerne i nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście w tym budżecie szukałbym właśnie takiego wolnossącego X-traila, a z mniejszych, ale

> startujących od ok. 22-25k PLN polecam Grand Vitarę 2.0 140KM. Rewelacja na normalnej drodze,

> zaskakująco dobra w lekkim terenie.

za 20kzł to chyba Igen ?

a pisałeś o IIgen zachwalając prowadzenie ?

IMO w tym budżecie Igen będzie OK jeśli priorytetem jest dzielność w terenie i trwałość

a może santa fe ? wiele osób chwali, bo tucson/sportage może być małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Na szkoleniach z off-road-u dawały radę tak samo jak Navary do czasu aż zabrakło

> prześwitu. Bagażnik niby tylko 480l. ale głęboki i ustawny. Całkiem żwawe jak na 2.0 150KM.

> No i w normalnej eksploatacji jeździ się jak osobówką. Nie czuć żadnych mankamentów terenówki jak

> np. w Vitarze.

> Do tego pancerne i nie do zajechania.

pytanie czy za 20kzł kupi coś sensownego ?

akurat navara to szczytem terenowości nie jest wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie czy za 20kzł kupi coś sensownego ?

Z tym może być gorzej ale skoro moja z 2002 poszła 6 lat temu za 25tys. z 315 tys. km. na liczniku to dzisiaj za 20 powinno się kupić nowszą.

> akurat navara to szczytem terenowości nie jest

Blokady mostów miały a mimo to CR-V z dołączanym płynnie tyłem, w głębokim błocie dawał rade tak samo o ile całkiem nie siadł na brzuchu i nie zassało.

X-Trail I gen. w terenie jest jeszcze lepszy ale na szosie trochę taczka no i nie jest tak pancerny jak CR-V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym może być gorzej ale skoro moja z 2002 poszła 6 lat temu za 25tys. z 315 tys. km. na liczniku

> to dzisiaj za 20 powinno się kupić nowszą.

niewiem.gif sam bym chętnie przygarną crv, ale ceny są wysokie, tak 10-15kzł wyższe niż koreańce

> Blokady mostów miały a mimo to CR-V z dołączanym płynnie tyłem, w głębokim błocie dawał rade tak

> samo o ile całkiem nie siadł na brzuchu i nie zassało.

> X-Trail I gen. w terenie jest jeszcze lepszy ale na szosie trochę taczka no i nie jest tak pancerny

> jak CR-V.

x-trail jest taki lipny hmm.gif

co do navary, cieżkie, długie, lekki tył, więc blokada nie wiele pomoże

raz widziałem CRV Igen w terenie, naprawdę ładnie sobie radziła

pytanie ile wytrzyma ten dołączany napęd wink.gif

a duster ? w tej cenie chyba można już coś kupić hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam bym chętnie przygarną crv, ale ceny są wysokie, tak 10-15kzł wyższe niż koreańce

Nie bez powodu.

> x-trail jest taki lipny

Dobry jest. Może nie tak niezawodny jak CR-V ale narzekać na I gen. nie będę. Na szosie da się jednak odczuć, że to nie zwykła osobówka a w CR-V jedziesz jak kompaktem.

> co do navary, cieżkie, długie, lekki tył, więc blokada nie wiele pomoże

> raz widziałem CRV Igen w terenie, naprawdę ładnie sobie radziła

> pytanie ile wytrzyma ten dołączany napęd

Jeśli olej w dyfrze wymieniany jest regularnie to trzyma się dzielnie. W moim przez 315tys. km. hałasował czasami pod koniec okresu przydatności, tuż przed wymianą ale nawet wtedy trzymał.

> a duster ? w tej cenie chyba można już coś kupić

Ojciec jeździ od trzech lat 1.5dCi. Napęd jak w X-Trail-u II gen. tylko ponoć sprzęgło międzyosiowe słabsze i w terenie lubi się przegrzewać. Elektronika je wtedy wyłącza.

W sumie u ojca jedynym mankamantem jest wskaźnik paliwa, który pokazuje bzdury a jego wymiany na gwarancji nic nie dają.

Ponoć to normalne w renuarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 20kzł to chyba Igen ?

za 20k zł tak, za 23-25 można już szukać II gen

> a pisałeś o IIgen zachwalając prowadzenie ?

tak. osobiście uważam, że na normalnej drodze nie ustępuje zbytnio Forkowi, a w terenie go wyprzedza.

> IMO w tym budżecie Igen będzie OK jeśli priorytetem jest dzielność w terenie i trwałość

Igen jest lepsza od drugiej, szczególnie jeśli chodzi o teren. Ale trudno o zadbaną sztukę - te auta już mają sporo lat.

> a może santa fe ? wiele osób chwali, bo tucson/sportage może być małe

Ja po koreańskich doświadczeniach na auta z tego kraju będę namawiał wyłącznie moich wrogów biglaugh.gifgrinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W egzemplarzu, który ja znam przez 250 kkm popsuła się tylna wycieraczka i światełka rejestracji

> (trzeba było stuknąć żeby świeciły ). A lekko nie miał.

W egzemplarzu, który ja miałem, do przebiegu 200k km tylna wycieraczka i światełka rejestracji, to były jedna z niewielu elementów, które się nie popsuły grinser006.gifzlosnik.gif Fakt, auto lekko nie miało i u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do podobnych celów używam Santa Fe SM (tyle, że diesla - benzyna sensowna to 2.7l V6 - da się

> zagazować - jeden z Kolegów na AK ma takie auto).

ja właśnie chciałem polecić santa fe z 2,7v6.

fajny napęd który testowałem u teścia na górce z żużlem na całkowitym wykrzyżu. jedno koło z przodu i jedno koło z tyłu miało kontakt z glebą i pod górkę wjechało za pomocą elektroniki:)

co prawda nie mam już santa fe, ale oglądam się za następnym, dokładnie takim jak miałem i z tym samym silnikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> szukamy auta uterenowionego - SUV'a ale z dzielnością terenową.

> Wstępny wybór to Nissan X-Trail 2003-2008 2.0 + LPG.

jak chwilke zaczekasz to bede mial do sprzedania to co w podpisie

silniczek wykracza troche poza Twoje widelki

ale reszta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chwilke zaczekasz to bede mial do sprzedania to co w podpisie

> silniczek wykracza troche poza Twoje widelki

> ale reszta

w sobotę niby biorę na warsztat WJ ale ponieważ nic nie wiadomo to podeślij mi o tym swoim wozie trochę info waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.