Skocz do zawartości

Citroen C4 Grand Picasso - kiedy nowe silniki ?


ZbyszekN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif,

Mam kilka pytań związanych z tym modelem a sprzedawcy w salonie niezbyt chętnie udzielali odpowiedzi. Może ktoś z Was trafił na jakieś informacje na interesujące mnie tematy.

Czy wiadomo od kiedy w Polsce C4 Grand Picasso bedzie dostępny z nowymi silnikami? Na zachodnich stronach citroena widze ze jest:

1) benzyna 1.2, 130KM (chyba 3 cylindry)

2) benzyna 1.6 165KM Start&Stop (dostepny tylko w automacie)

3) diesel 1.6 120KM

4) diesel 150KM (nie wiem jaka pojemność)

Z góry dzieki za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,

ZbyszekN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy Citroen planuje jakieś zmiany w silnikach, ale Peugeot (też koncern PSA) wywalił z oferty dla większych samochodów tj. 3008, 5008, 508 silnik 1,6 HDI 115km bo podobno spełniał tylko Euro5. Możliwe że w cytrynie też zrobią taki ruch, ale oby jak najpóźniej bo za jakiś będą nam wymieniać służbówki - a większy silnik to większy haracz dla skarbówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich większych silnikach piszesz.

Poczciwe 1,6 hdi zostaje tylko dodali mu przedrostek Blue bo trzeba będzie dolewać mocznika (Euro 6) a moc i moment się zwiększyły będą wersję 100 i 120 KM (zdaje się na potrzeby 2008 zrobili też wersję 75KM).

A benzynowe 1,6 zastąpili 1,2 pure tech zresztą bardzo fajny silnik zwłaszcza w wersji 130KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o jakich większych silnikach piszesz.

> Poczciwe 1,6 hdi zostaje tylko dodali mu przedrostek Blue bo trzeba będzie dolewać mocznika (Euro

> 6) a moc i moment się zwiększyły będą wersję 100 i 120 KM (zdaje się na potrzeby 2008 zrobili

> też wersję 75KM).

> A benzynowe 1,6 zastąpili 1,2 pure tech zresztą bardzo fajny silnik zwłaszcza w wersji 130KM.

Użyłem skrótu - u nas musi być diesel - więc zostaje tylko 2.0 HDI w tych modelach które wymieniłem (interesował mnie 508 lub 5008). Info z zeszłego tygodnia z salonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) benzyna 1.2, 130KM (chyba 3 cylindry)

> 2) benzyna 1.6 165KM Start&Stop (dostepny tylko w automacie)

> 3) diesel 1.6 120KM

> 4) diesel 150KM (nie wiem jaka pojemność)

A nie będzie jakiegoś normalnego 2,0 noPb?

Nie, bo właśnie UE zabiła motoryzację...

Następny wózek jaki se kupię to będzie jakiś >3,0V6 z hameryki, walę na unijnych przygłupów... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyjaśniło się - pojawily sie nowe silniki:

1) benzyna 1.2, 130KM (od wersji seduction)

2) benzyna 1.6 165KM (tylko w automacie), dostepny od wersji More Live (nie ma teraz wersji Intensive)

3) diesel 100KM, 120KM i 150KM

Pozdrawiam,

ZbyszekN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjaśniło się - pojawily sie nowe silniki:

> 1) benzyna 1.2, 130KM (od wersji seduction)

> 2) benzyna 1.6 165KM (tylko w automacie), dostepny od wersji More Live (nie ma teraz wersji

> Intensive)

> 3) diesel 100KM, 120KM i 150KM

Za dobrze się sprzedawał intensive, a za słabo exclusive - to zdjęli najciekawszą wersję wyposażeniową frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja morelive niby ok ale aby miec lusterko fotochrom trzeba kupic jakis pakiet za kilka tys .

Do tego brak czujnika zmierzchu i automatycznych wycieraczek, a co najgorsze - brak szklanego dachu... No cóż, tak działa marketing firm samochodowych - jak się coś dobrze sprzedaje, to dajmy coś gorszego w tej samej cenie, a może klient jednak dorzuci grosza i weźmie lepszą wersję...

Edit:

Według cennika w pdf można domówić szklany dach i czujnik deszczu jest, ale w konfiguratorze na www o tym cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za dobrze się sprzedawał intensive, a za słabo exclusive - to zdjęli najciekawszą wersję

> wyposażeniową

Wyglada na to, ze po malu zmieniaja strategie:

http://francuskie.pl/rewolucja-w-citroenie/

Docelowo Citroen ma byc pozycjonowany najnizej w koncernie PSA no.gif

W tym celu tez pewnie wydzielili DS jako osobna marke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglada na to, ze po malu zmieniaja strategie:

> http://francuskie.pl/rewolucja-w-citroenie/

> Docelowo Citroen ma byc pozycjonowany najnizej w koncernie PSA

> W tym celu tez pewnie wydzielili DS jako osobna marke.

Jeszcze jedna dziwna strategia silnikowa w odniesieniu do ostatnich zmian podatkowych (gdzie pojemność 1,6 jest wartością graniczną stawek podatkowych) - to "zniknięcie" silnika 1,6 HDi z większych samochodów np. C5, Peugeoty 508, 5008, 3008. Wg mnie to zniechęca część flot do zakupu takich samochodów. Chyba, że to ma "podnieść prestiż" tych modeli smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedna dziwna strategia silnikowa w odniesieniu do ostatnich zmian podatkowych (gdzie

> pojemność 1,6 jest wartością graniczną stawek podatkowych) - to "zniknięcie" silnika 1,6 HDi z

> większych samochodów np. C5, Peugeoty 508, 5008, 3008. Wg mnie to zniechęca część flot do

> zakupu takich samochodów. Chyba, że to ma "podnieść prestiż" tych modeli

To ma zacząć napędzać te modele smile.gif

To są ciężkie auta w których 1.6HDi sie trochę zasapywał, gdy Ktoś lubi cisnąć buta.

Co do strategi koncernu PSA odnośnie pozycjonowania marek wchodzących w skład, to mi już dawno ręce opadły frown.gif

Najbardziej prestiżowa z marek - Citroen - marka prezydentów Francji, marka innowacyjnych technologi i awangardowego wyglądu, pozycjonowana na poziomie Renaulta :/

Ktoś się chyba mocna uderzył w głowę smile.gif

Skoro chcieli powiększać ilość marek wchodzących w skład to czemu nie przywrócili do życia mających już historię i osiągnięcia ??

Simka

[image]http://www.graycell.ru/picture/big/simka2.jpg[/image]

Talbot

[image]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a4/Talbot_Samba_Madrid_1982.jpg[/image]

Matra

[image]http://ipocars.com/imgs/a/h/g/h/l/talbot__simca_matra_rancho_1978_1_lgw.jpg[/image]

DS to model Citroena i każdemu człowiekowi kochającemu motoryzacje zawsze się będzie z Citroenem kojarzyło!

[image]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSzOaw6cwySi2ITP2O_V2s8CKCGTKous8VhWq1Wa0CNPgNG2zKS[/image]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się chyba mocna uderzył w głowę

> Skoro chcieli powiększać ilość marek wchodzących w skład to czemu nie przywrócili do życia mających

> już historię i osiągnięcia ??

> Simka

> Talbot

> Matra

> DS to model Citroena i każdemu człowiekowi kochającemu motoryzacje zawsze się będzie z Citroenem

> kojarzyło!

Swoja droga to ciekawe jak bedzie wygladac oferta za 2-3 lata.

C4 to juz przestarzaly model, a lifting nic nie zmienil.

C5 tluka od 7 lat i tez nastepcy nie widac...

Jedynie Picasso, Cactus i C3 jeszcze jakos nie odstaja od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.