Skocz do zawartości

Zapieczony korek oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Są jakieś tajemne sposoby na odkręcenie korka spustowego oleju ??

Niestety nie jestem w stanie odkręcić dziada beksa.gif Cały już jest objechany. Próbowałem płaskim, nasadką, przecinakiem, żabą, młotek też poszedł w ruch. Mechanik próbował z 40 min ale się poddał. Trochę mi się nie uśmiecha wymieniać miskę spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są jakieś tajemne sposoby na odkręcenie korka spustowego oleju ??

> Niestety nie jestem w stanie odkręcić dziada Cały już jest objechany. Próbowałem płaskim,

> nasadką, przecinakiem, żabą, młotek też poszedł w ruch. Mechanik próbował z 40 min ale się

> poddał. Trochę mi się nie uśmiecha wymieniać miskę

napawać na korek jakąś nakrętke i próbować. Sam korek jest fatalnie wykonany, u mnie też się objechał a mam tylko 120 k km przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napawać na korek jakąś nakrętke i próbować. Sam korek jest fatalnie wykonany, u mnie też się

> objechał a mam tylko 120 k km przebiegu

O tym nie pomyślałem. Trzeba będzie spróbować smile.gif Potwierdzam, korek to jakieś nieporozumienie spineyes.gif

Zastanawiam się czy tego nie olać i nie odessać oleju górą. Ktoś zna warsztat w pobliżu Katowic który świadczy takie usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam odsysania oleju. Także miałem problem z korkiem, dopiero któremuś z kolei mechanikowi udało się go odkręcić i mogę spuszczać olej z miski

Odsysanie powodowało że pozostawało około 2 litrów zużytego oleju, wymiana tą metodą według mnie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tym nie pomyślałem. Trzeba będzie spróbować Potwierdzam, korek to jakieś nieporozumienie

> Zastanawiam się czy tego nie olać i nie odessać oleju górą. Ktoś zna warsztat w pobliżu Katowic

> który świadczy takie usługi?

ja swoją padline wożę na Bożogrobców w Chorzowie, HandelSzeja. Niby sie francuzami zajmują ale elektryka mają wirtuoza (patrz temat poniżej), w zawieszeniach są dobrzy, a i z wymianami oleju i filtrów nie mam problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie polecam odsysania oleju. Także miałem problem z korkiem, dopiero któremuś z kolei mechanikowi

> udało się go odkręcić i mogę spuszczać olej z miski

> Odsysanie powodowało że pozostawało około 2 litrów zużytego oleju, wymiana tą metodą według mnie

> nie ma sensu

Po to w odsysarce masz zbiornik z podziałką żeby było wiadomo czy wszystko wyszło.

Nie we wszystkich autach się da tak wymienić olej ale w niektórych nie ma problemów.

Więc nie generalizuj metody.

W niektórych autach nie ma innego sposobu jak wyssanie oleju.

Bo nie mają spustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po to w odsysarce masz zbiornik z podziałką żeby było wiadomo czy wszystko wyszło.

> Nie we wszystkich autach się da tak wymienić olej ale w niektórych nie ma problemów.

> Więc nie generalizuj metody.

> W niektórych autach nie ma innego sposobu jak wyssanie oleju.

> Bo nie mają spustu.

Akurat w Cromie pozostaje około 2 litrów zużytego oleju

Olej spuszczałem pompką kupioną na Allegro oraz profesjonalną w warsztacie

W obu przypadkach pozostała olbrzymia ilość zużytego oleju

Jeżeli ktoś chce mieszać stary olej z nowym to jego sprawa

Ja korek poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić na nowy po kilku wymianach... zlosnik.gif

A teraz to albo żabka mocna albo przyspawanie nakrętki... ja nabiłem klucz torx nasadowy kiedyś i odkręciłem...

Oczywiście kupiłem nowy w aso... bo nie miałem już czasu na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odessałem dzisiaj olej w warsztacie i twierdzę że metoda bardzo dobra w przypadku cromy. Mechanik odessał cały olej i nie ma mowy o pozostałości 2-ch litrów. Myślę że wszystko zależy od zaangażowania mechanika.

Osobiście mogę polecić waytogo.gif

Cena mnie zabiła bo dałem mniej niż za klasyczną wymianę czyli 30zł busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena mnie zabiła bo dałem mniej niż za klasyczną wymianę czyli 30zł

To ile Ty płacisz za klasyczną wymianę i gdzie to robisz ?? mlot.gif

Bo ja wymieniam w KTW za 20 zł brutto, klasyczną wymianą, w normalnym zakładzie który zajmuje się olejami i gdzie przywożę swój olej i filtry wink.gif

Jakbym kupił olej i filtry w zakładzie (np na Murckach) to wymiana 12 zł.

Więc ja nie wiem gdzie ty robisz że płacisz więcej niż 30 zł yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ile Ty płacisz za klasyczną wymianę i gdzie to robisz ??

> Bo ja wymieniam w KTW za 20 zł brutto, klasyczną wymianą, w normalnym zakładzie który zajmuje się

> olejami i gdzie przywożę swój olej i filtry

> Jakbym kupił olej i filtry w zakładzie (np na Murckach) to wymiana 12 zł.

> Więc ja nie wiem gdzie ty robisz że płacisz więcej niż 30 zł

To faktycznie tanioszka busted.gif ja płaciłem zawsze 30-35zł, więc często gęsto jak nie mam problemu z korkiem robię to sam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.