Skocz do zawartości

Alarmy na czujkach ruchowych


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Już drugi "fałszywy" alarm, czujka inna za każdym razem. Przy sprawdzaniu czujek wszystko o.k.

> Centralka nawala czy może jakiś akumulator?

> Jak to zdiagnozować?

Poszukać pajęczyn/myszy/szczurów w okolicach - mi tak się włączył alarm w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu, gdzie nie idzie się dostać bez wzbudzenia najpierw innej czujki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak.

wiesz, pająk w domu to nie wstyd zlosnik.gif

tak poważnie, to ja tez miałem fałszywki- okazało się, że pająk wchodził na czujkę, ale taki pająk szybki z długimi nogami- pajęczyn w pobliżu tez nie było, a jednak w nocy- tylko w nocy- właził na czujki i powodował alarm. Raz zbiegłem szybko do pokoju to skubany po może 10 sekundach był już ze 3m od czujki Zmniejszyłem czułość czujek, coś pozmieniałem z impulsami i oczywiscie każdego pająka ubijam, nawet jak jest w innym pokoju zlosnik.gif, od dłuższego czasu spokój...

aaaaa i warto jeszcze pootwierać czujki i poodkręcać kabelki...u mnie po kilku latach były już niektóre "niedokręcone" dostatecznie

słaba bateria też może być powodem- ja po 4 latach wymieniłem akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, pająk w domu to nie wstyd

Eeeej no - pytanie było o pajęczyny, a nie o pająki... grinser006.gif

> tak poważnie, to ja tez miałem fałszywki- okazało się, że pająk wchodził na czujkę, ale taki pająk

> szybki z długimi nogami- pajęczyn w pobliżu tez nie było, a jednak w nocy- tylko w nocy-

> właził na czujki i powodował alarm. Raz zbiegłem szybko do pokoju to skubany po może 10

> sekundach był już ze 3m od czujki Zmniejszyłem czułość czujek, coś pozmieniałem z impulsami i

> oczywiscie każdego pająka ubijam, nawet jak jest w innym pokoju , od dłuższego czasu

> spokój...

3 lata pająki nie łaziły po czujkach, a teraz zaczęły w ciągu kilku dni? wink.gif

> aaaaa i warto jeszcze pootwierać czujki i poodkręcać kabelki...u mnie po kilku latach były już

> niektóre "niedokręcone" dostatecznie

Myślisz, że niedotykane mogły się poluzować? icon_rolleyes.gif

> słaba bateria też może być powodem- ja po 4 latach wymieniłem akku.

No właśnie to bym obstawiał, ale aku w nadajniku wymieniony, a w centralce teoretycznie powinien krzyczeć, żeby go wymienić. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeej no - pytanie było o pajęczyny, a nie o pająki...

> 3 lata pająki nie łaziły po czujkach, a teraz zaczęły w ciągu kilku dni?

u mnie był 2 lata spokój...potem n ZAWSZE o podobnej godzinie (koło 01-02.oo w nocy) fałszywka co jakiś czas, o dziwo tylko w jednej strefie, ale z rożnych czujek

> Myślisz, że niedotykane mogły się poluzować?

u mnie tak było, sam dokręcałem po 4 latach w niektórych czujkach

> No właśnie to bym obstawiał, ale aku w nadajniku wymieniony, a w centralce teoretycznie powinien

> krzyczeć, żeby go wymienić.

no właśnie temu bym nie ufał... u brata fałszywe alarmy były spowodowane akku.

Ja profilaktycznie wymieniłem, serwisant zmierzył jakimś specjalistycznym miernikiem i wyszło, że z 18Ah zrobiło się 3-4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już drugi "fałszywy" alarm, czujka inna za każdym razem. Przy sprawdzaniu czujek wszystko o.k.

> Centralka nawala czy może jakiś akumulator?

> Jak to zdiagnozować?

Ksiądz i egzorcyzmy. Ewentualnie kamera zeby najpierw potwierdzić istnienie duchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już drugi "fałszywy" alarm, czujka inna za każdym razem. Przy sprawdzaniu czujek wszystko o.k.

> Centralka nawala czy może jakiś akumulator?

> Jak to zdiagnozować?

Pamięć zdarzeń i zobaczyć o co chodzi. Jeśli ktoś podłączył czujki w konfiguracj EOL to w logu będzie czy był sabotaż (np. zgubiła się masa) czy naruszenie. Jeśli masz połączenie tylko NC, to sprawdź czy czujki są wpięte na wspólnym zacisku masy w centralce, może faktycznie trzeba dokręcić.

Padnięty akumulator jest sygnalizowany jako awaria a nie naruszenie, także nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeej no - pytanie było o pajęczyny, a nie o pająki...

U znajomej w firmie tak się włączał 3 noce z rzędu , okazało się że pajączek się zainstalował przy suficie i w nocy "spuszczał" w okolice czujki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktoś podłączył czujki w konfiguracj EOL to w logu

> będzie czy był sabotaż (np. zgubiła się masa) czy naruszenie.

EOL nie wykrywa sabotażu, potrzebuje oddzielny obwód sabotażowy.

2EOL rozróżnia sabotaż i naruszenie a 3EOL sabotaż, naruszenie i antymasking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EOL nie wykrywa sabotażu, potrzebuje oddzielny obwód sabotażowy.

> 2EOL rozróżnia sabotaż i naruszenie a 3EOL sabotaż, naruszenie i antymasking.

Faktycznie, masz rację ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.