Skocz do zawartości

Zawór overboost i podciśnienie ?


robertprusik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowy zawór i całą turbinę po regeneracji. Po zgaszeniu silnika przez kilka sekund ( 3-5) w układzie utrzymuje się podciśnienie, a następnie trzpień "gruchy" wraca do pozycji wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nowy zawór i całą turbinę po regeneracji. Po zgaszeniu silnika przez kilka sekund ( 3-5) w

> układzie utrzymuje się podciśnienie, a następnie trzpień "gruchy" wraca do pozycji wyjściowej.

U mnie po zgaszeniu jak mam otwartą klapę to po właśnie 3-5 sekundach słychać z zaworu overboost psyyyyyyyyyyyyyyyyy

i gwałtownie wraca trzpień gruchy do góry i zero podciśnienia czyli wszystko by było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanownych kolegów mam pytanie czy zawór overbost powinien po zgaszeniu silnika wypuścić

> nagle całe podciśnienie tak jak to się dzieje u mnie i sztanga od gruchy wraca gwałtownie do

> góry

tak ma być ok.gif , overbost po zgaszeniu silnika , po paru sekundach wypuszcza z gruchy ciśnienie i ją zwalnia do położenia ''spoczynkowego '

natomiast w układzie dalej przez jakiś czas jest podciśnienie - w akumulatorze podciśnienia , i gdy po zgaszeniu silnika , przekręcisz kluczyk w mar to overbost znów zaciągnie sztangę w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nowy zawór i całą turbinę po regeneracji. Po zgaszeniu silnika przez kilka sekund ( 3-5) w

> układzie utrzymuje się podciśnienie, a następnie trzpień "gruchy" wraca do pozycji wyjściowej.

tak ma być, jak już Koledzy napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ma być , overbost po zgaszeniu silnika , po paru sekundach wypuszcza z gruchy ciśnienie i

> ją zwalnia do położenia ''spoczynkowego '

> natomiast w układzie dalej przez jakiś czas jest podciśnienie - w akumulatorze podciśnienia , i

> gdy po zgaszeniu silnika , przekręcisz kluczyk w mar to overbost znów zaciągnie sztangę w

> dół

no to u mnie padł zawór overboost nie trzyma wcale podciśnienia wypuszcza z całej instalacji i wogóle nie reaguje grucha przy pełnym wciśnięciu gazu zero reakcji cięgno stoi w miejscu więc winowajca jest oczywisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można go rozebrać i wyczyścić , bo pewnie zapiekła się taka mała membranka w środku

jak ma z szarą kopółką i metalową opaska to rozbierze i wyczyści wg DIY' a ale jak ma czarną zgrzewaną kopółkę to d..., szkoda babraniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie zamówiłem nowy a ile byś chciał za swój?

yanek wysłał do mnie odpowiedź do Ciebie:

Nie pamiętam, ile dokładnie płaciłem za nowy, ale chyba coś koło 200pln. Swojego bym oddał za połowę ceny, jeśli jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.