Skocz do zawartości

Poprawa hamulców.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj polatałem z kumplem i na chwilę wymieniliśmy się sprzętami. O ile sam motocykl (Aprilia pegaso strada ) jakoś mi nie podpasował (w zakręcie jakby za mocno prostował kierownicę) to hamulce w porównaniu do mojego to żyleta.

Co zrobić, żeby poprawić hamulce z przodu u siebie, wiedziałem, że mam słabe, ale teraz poczułem róznicę. Mam nowe klocki (100 km), myśle o wymianie tarczy, oplot stalowy. Warto reparaturki pompy i zacisku dać? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem.

Zaciski do regeneracji: nowe gumki/uszczelki itd.

Oplot.

Dokładne odpowietrzenie.

Pompka wjechała od gsf 1200 (mam 600), z regulowaną klamką plus reperaturki.

Tarcze nowe, klocki jakieś super/hiper/złote itd.

Moto zaczęło hamować, zamiast zwalniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj polatałem z kumplem i na chwilę wymieniliśmy się sprzętami. O ile sam motocykl (Aprilia

> pegaso strada ) jakoś mi nie podpasował (w zakręcie jakby za mocno prostował kierownicę) to

> hamulce w porównaniu do mojego to żyleta.

> Co zrobić, żeby poprawić hamulce z przodu u siebie, wiedziałem, że mam słabe, ale teraz poczułem

> róznicę. Mam nowe klocki (100 km), myśle o wymianie tarczy, oplot stalowy. Warto reparaturki

> pompy i zacisku dać? Jakieś pomysły?

ale co znaczy slabe? nie zablokujesz kola? inna sprawa to słabe hamulce i skuteczność a inna to czucie klamki (a to wynika ze srednicy pompy i ew. oplotu) - ale nie znaczy że mniej skutecnzie hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to Aprilia vs Tengai to zauważ, że Aprilia ma męską tarczę w porównaniu do Tengai'a.

> Podejrzewam, że ciężko będzie z tego zrobić "petardę". Płyn hamulcowy kiedy wymieniany? Jaki

> klocek założony?

Płyn wymieniałem ze zmianą klocków , klocki jakieś podstawowe. Tylko tak sobie myślę, że stara tarcza + nowe klocki się nie ułożyły i to jeszcze spotęgowało wrażenie słabych hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co znaczy slabe? nie zablokujesz kola? inna sprawa to słabe hamulce i skuteczność a inna to

> czucie klamki (a to wynika ze srednicy pompy i ew. oplotu) - ale nie znaczy że mniej

> skutecnzie hamuje.

Koło zablokuje, w terenie prawie od razu, ale na asfalcie jest duuużo gorzej. Z pasażerem to już porażka.

Zacznę od nowej tarczy + oplot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli producent nie przewidzial oplotu to moze sie okazac, ze oplot nic nie da bo pompa ma zbyt

> mala wydajnosc.

Tarcza zamówiona, ma być na piątek,a z oplotem dobrze ,że mówisz bo sprzedawca miał się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli producent nie przewidzial oplotu to moze sie okazac, ze oplot nic nie da bo pompa ma zbyt

> mala wydajnosc.

z drugiej strony jak przewodu juz do ... i robia sie baloniki przy scisnieciu klamki to wymiana na dowolne inne potrafi sporo pomoc. A w niektorych motocyklach oryginalne potrafia byc drozsze niz aftermarketowe oploty wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z drugiej strony jak przewodu juz do ... i robia sie baloniki przy scisnieciu klamki to wymiana na

> dowolne inne potrafi sporo pomoc.

To napoewno.

A w niektorych motocyklach oryginalne potrafia byc drozsze

> niz aftermarketowe oploty

To rowniez racja.

Jezeli oryginalny bez oplotu jest drozszy niz zamiennik w oplocie, to jasne, ze bralbym w oplocie ze wzgledu na cene.

Gorzej gdy przez oplot zmieni sie charakteystyka klamki i przesunie punkt blokowania przedniego kola, wtedy urok pryska jak banka mydlana. Wolal bym wiec pozostac porzy tym do czego jestem przyzwyczajony.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kłopocie. Dałem nową tarczę + nowe klocki (200km na starej tarczy) i wróciło hamowanie yay.gif

Na allegro miałem w obserwowanych stalowy oplot, ale odpuszczam.

Hamulce już raz się przydały bo ktoś postawił pastucha w poprzek polnej drogi angryfire.gif,dobrze, że chociaż kilka kawałków folii przywiązał bo jakoś pod słońce było i w ostatniej chwili zacząłem hamowanie, zarzymałem sie 1 metr przed drutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.