Skocz do zawartości

Przekaźniki mikro.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym przekaźnikiem, a przekaźnikiem mikro?

Czy ten przekaźnik jest przekaźnikiem przełączającym z jednego odbiornika na drugi czy tylko włączającym jeden odbiornik?

Ze schematu na nim umieszczonym niewiele wynika.

288451668-Przeka%BCnik.jpg

Będę grzebał w samochodzie przy instalacji i muszę zamontować dodatkowe 6 przekaźników. Dwa do wiązki haka, dwa do świateł dziennych, jeden do klaksonu i jeden do dodatkowych świateł drogowych.

Do tego dojdzie jeszcze parę dodatkowych bezpieczników.

Najwygodniejsze są dla mnie uniwersalne centralki elektryczne włoskiej firmy MTA.

Oferta zawiera centralki, które mieszczą 4 standardowe przekaźniki lub 7 przekaźników mikro.

Wygodniej byłoby zastosować przekaźniki mikro, bo centralka elektryczna miałaby mniejsze gabaryty.

Nie wiem jednak czy są przekaźniki mikro przełączające z jednego odbiornika na drugi i jak z ich trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten przekaźnik jest przekaźnikiem przełączającym z jednego odbiornika na drugi czy tylko

> włączającym jeden odbiornik?

> Ze schematu na nim umieszczonym niewiele wynika.

Wszystko wynika. skromny.gif

To jest przekaźnik "zwierno-rozwierny" lub jak wolisz 'przełączający". ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google symbol "MAA-S-112-CR" a znajdziesz odpowiedź.

Quote:

Przekaźnik samochodowy, sterowanie 12V, cewka 12V

Styk przełączny 12V 30A (zwierno-rozwierny)

Stosowane w wielu samochodach m.in. ford, fiat, alfa romeo, lancia, toyota, mitsubishi.


smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwygodniejsze są dla mnie uniwersalne centralki elektryczne włoskiej firmy MTA.

> Oferta zawiera centralki, które mieszczą 4 standardowe przekaźniki lub 7 przekaźników mikro.

Pokaż linka do takiej centralki bo mnie zaciekawiłeś wink.gifpiwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż linka do takiej centralki bo mnie zaciekawiłeś

Na allegro można znaleźć.

Takie najprostsze.

Poszczególne elementy można łączyć ze sobą wygodnymi zaczepami. Uchwyty mocujące można odczepiać, a zamiast nich dołączać kolejny segment lub pojedyncze podstawy przekaźników lub bezpieczników.

Do tego obudowy zabezpieczające przed kurzem i bezpośrednim działaniem wody.

7_1.jpg

4_1.jpg

skrzynka-bezpiecznikow-x-16-przekaznikow-x-4-mta-2997973804.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakby kto potrzebował jeszcze mniejsze przekaźniki niż te wyżej to są takie do druku, nie trzeba do

> nich podstawek, wystarczy dolutować bezpośrednio potrzebne przewody i zmieszczą się wszędzie

Jak stosować przekaźniki do druku to najlepiej zrobić do nich płytkę drukowaną a nie rzeźbić kabelkami ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro można znaleźć.

> Takie najprostsze.

> Poszczególne elementy można łączyć ze sobą wygodnymi zaczepami. Uchwyty mocujące można odczepiać, a

> zamiast nich dołączać kolejny segment lub pojedyncze podstawy przekaźników lub bezpieczników.

> Do tego obudowy zabezpieczające przed kurzem i bezpośrednim działaniem wody.

Super ok.gif Właśnie czegoś takiego szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.