Skocz do zawartości

Pomysł na mocowanie potrzebny...


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

Jako że stal zimnogięta jest już na wylocie spawalni, to może drodzy konstruktorzy amatorzy doradzicie mi, jak przymocować uchwyt na doniczkę do balustrady.

A więc balustrada składa się z stalowych prętów fi 14, rozstawionych co 120, wysokość nie ma znaczenia. Od góry jest płaskownik, ale jego wykorzystać nie mogę, bo ma tam być nakładka drewniana.

288452698-IMG_0033.JPG

Uchwyt na doniczkę widać na poniższej fotce.

288452698-IMG_0034-Kopia.JPG

Pomysły mam 3: użyć niezastąpionych trytytek grinser006.gif albo dospawać nakrętki długie M6 (kolor czerwony) + jakieś podkładki, kawałek delikatnego płaskowniczka itp. lub też dospawać "wąsy" (kolor niebieski), które włożę pomiędzy szczeble balustrady.

Ważne, by montaż był beznarzędziowy - wiecie, rozumiecie: kobieta na balkonie... grinser006.gif

Każdy pomysł mile widziany smile.gif

Pozdrawiam - romano11

post-109606-14352531069718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki cybant, tylko odpowiedni wymiarowo

cybant_maly_2.jpg

edit

widzę, że się rozpędziłem, bo pionowe elementy niekoniecznie się zgrają z balustradą, ale w sumie jak kupisz dwa zwykłe cybanty, takie dość duże, to do poziomej belki kosza sobie je zamocujesz w dowolnym miejscu, tak aby złapać za dwa pionowe przęsła balkonu pod kątem 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Pomysły mam 3: użyć niezastąpionych trytytek albo dospawać nakrętki długie M6 (kolor czerwony) +

Nie nakrętki a śruby a do nich pokrętła motylkowe. jakiś tekst . Pokrętła nakręcasz na śruby na odpowiedni dystans do prętów pionowych balustrady. Ustawione pionowo pozwalają przystawić uchwyt doniczki do balustrady, a przekręcone poziomo trzymają uchwyt przy balustradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czarne, szerokie trytki i do najbliższych pionowych elementów. Nie ma sensu bardziej kombinować.

> Tylko koniecznie czarne, żeby od UV nie popękały!

moim zdanie po pierwszej zimie pękną ponieważ stracą swoją plastyczność na mrozie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdanie po pierwszej zimie pękną ponieważ stracą swoją plastyczność na mrozie...

Zgadza się. Białe nawet końca zimy nie dotrwają.

Na czarnych coś takiego wisi u mnie już piąty rok, chociaż planowałem zmieniać co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kolejnej wiosny zastąpisz je kolejnymi.

> Jaki to koszt?

Koszt trytytek może i nie duży, ale doniczka ~60x20x15cm, wypełniona ziemią coś tam waży. Kiedy trytytki pęcną i całość pie, pie, pie tzn. uderzy w posadzkę, to koszt może wzrosnąć... boje_sie.gifpanic.gifooniee.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak, jak masz na zdjęciu - wariant niebieski. Rozstaw oczywiście zgodny z rozstawem szczebli barierki, montowane "pod kątem" i zsuwane w dół. Raczej jakieś nakładki zabezpieczające - typu wężyka na tych zaczepach - żeby nie malować co roku barierki po montażu tych kwietników. Ewentualnie przeróbka kwietników polegająca na dodaniu pionowych elementów zgodnych z rozstawem barierki i prostokątne cybanty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czarne, szerokie trytki i do najbliższych pionowych elementów. Nie ma sensu bardziej kombinować.

> Tylko koniecznie czarne, żeby od UV nie popękały!

Ciekawostka. Od lat na tarasie podwieszam na balustradach wisząxe donice z kwiatami wlasnie na tyrtyrtkach. I już sporo kilkuletnie doswiadczeniw pokazuje, że bardziej od koloru liczy się jakość tyrtyrtek, na którą przypadkowo się trafia. Mialem czarne pękającepo krócej, niz roku, a mam i biale na których kilkukilogramowe donice wiszą już czwarty sezon.

Ale generalnie jest to rozwiązanie typu rosyjskiej ruletki i stopniowo je zastępuję hakami z drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I już sporo kilkuletnie doswiadczeniw pokazuje, że bardziej od koloru liczy się

> jakość tyrtyrtek, na którą przypadkowo się trafia.

Zwracając uwagę na firmę, materiał wykonania i ceny, można wybrać jakościowe opaski bez problemu. Przypadkowa jakość występuje w najniższej półce cenowej.

Przykładowo opaski wykonane z poliamidu typu PA66HSW są nie do zajechania ani temperaturowo, ani przez UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.