Skocz do zawartości

Tiguan silniki


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ze nowy pomysł na zakup suva rozwinął sie jest kilka opcji, sam mam doświadczenie tylko z 1,4tsi. Tiguany jakie znalazłem maja 2 opcje silników.

2.0 tdi 140km

2.0 tdo 210km

Różnice oczywiste, benzyna diesel, 70km różnicy, pytanie natomiast dotyczy jakis bolączek tych silników. Dla mojej zony wystarczy i jeden i drugi. Przebiegi małe wiec teoretycznie benzyna. Diesla maja za to w demo wiec mozna wyrwać taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzis slyszalem od goscia z VW ze 2.0TSi 211 koni nie jedzie w porowaniu z 2.0TDI 140Km, dla mnie 70

> koni powinno byc zauwazalne.

> Mam mote ktory silnik lepszy

icon_eek.gif ze jak 140KM w klekocie jezdzi lepiej niz 211KM, to chyba jakis mega fan prestizow w kopciuchu grinser006.gif

Jezdzilem troche SuperB, Passatem oraz A4 2.0TDI i fakt dla mnie one nie jada, palac przy tym dosc sporo, A4 TDI 170KM sprawia wrazenie lepiej zbierajacego sie. 1.8TSI w Octavii oraz 2.0TSI w GVI GTI robia dobre wrazenie, znacznie lepsze niz w dieslu. Nie robilem rozeznania papierkowego ale pewnie tam tez jest tego potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jezdzilem 1.4, ale przy 140KM to chyba do burzy daleko

wiesz u siebie mam 270km to jest burza. Natomiast odnosze sie do wrazenia. Ostatnio biorac rav4 na testy i wracajac swoim, pozniej zony wlasnie 1,4 140, czulem nie wiele gorzej niz w moim, zwlaszcza jesli chodzi o elastycznosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Miałem diesla 1.9 turbodiesel 150KM, teraz mam 1.4 turbobenzynę 170KM o masie niższej o jakieś 150kg od poprazedniego diesla. Jeśli chodzi o odczucia (zwłaszcza na niskich obrotach) - zdecydowanie lepiej jeździło mi się dieslem (większość km po mieście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tym diesel'em od 1,5 roku, jest OK.

Zwróć uwagę, że diesel ma niższy moment i płaski wykres, co przekłada się na komfort jazdy.

Mój ulubiony bieg => trójka, jak nie ma przeszkód nie trzeba w ogóle wachlować.

Ponadto, mówisz, że autem ma jeździć Kobieta.

Moja Żona jest zauroczona, a uwierz, nie zawsze tak bywało, poprzednich aut wręcz nie cierpiała, do Stilo wręcz nie wsiadała no.gif

Co do osiągów.

Istotnie, poprzednim autem przyspieszało mi się lepiej, Bravo 1,6 MJ, a zaledwie 105 KM, tu zapewne masa odgrywa rolę.

Nie mniej nie dramatyzujmy.

Zakładam, że mówimy o cywilnej jeździe w mieście, no chyba, że ktoś co weekend jedzie na Hockenheim zlosnik.gif

Obrazując satysfakcję, codziennie jeżdżę do i z pracy podwarszawskim AutoBahn.

Jadę lewym pasem, i to mi ustępują, ja nie muszę zjeżdżać na prawy palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą tego auta jest przede wszystkim komfort, wygoda.

Przestronny, wygodnie wsiadasz, wysiadasz, nie musisz się gimnastykować.

Pierwsze moje auto, w którym jest podłokietnik spełniający swoją funkcję, w poprzednich miałem jego namiastkę.

Cała mnogość różnych praktycznych schowków, trzymaczek.

Lusterka w daszkach przeciwsłonecznych podświetlane lampeczką old.gif ... powiedz Żonie, a już będzie Twoja zlosnik.gif

Moja od razu ten device odkryła, gdyby nie ona, ja pewnie po dziś dzień nie byłbym świadom, że to mam hehe.gif

System parkowania OPS przemyślany, naprawdę pomagający.

Dobra widoczność na wszystkie strony plus wspomniany OPS => kobieta nie ma problemu z parkowaniem.

Do tego masz jeszcze asystenta parkowania, przy "kopercie" bomba sprawa.

Z wad ??? ... hmm, mam wersję bez telefonu. Dołożony system głośnomówiący Nokii, ale to już nie to samo. W Bravo miałem fabryczne Blue&Me i to była inna bajka.

Więc jak masz możliwość, szarpnij się na wersję z audio.

IMO dziś już takie czasy, bez telefonu ani rusz.

O sprawach napędowych już pisałem, więc się nie powtarzam.

Co do pytania, jak się zachowuje przy pełnym załadunku ... parę razy miałem pełen bagażnik plus komplet pasażerów, mulenia nie odczułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis żona w końcu oglądała auto na żywo. Obok siebie stały touran i tiguan, mówiła ze nie ma prawie rozny w wysokości aut. Wszystkie bajery o których mówisz były w touranie, wewnątrz są prawie identyczne, wiec nic nas nie zaskoczyło. Oczywiście która chcemy małżeństwa a także kamerę cofania ktorej brakuje innym na rynku a touran mial.

Chyba zdecydujemy sie na wersje z bezkluczykowym dostępem oraz benzyna 210km, czekam tylko na ostateczna cenę bo potrzebuje by jeszcze 4k zeszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem w Touranie, faktycznie bliźniacze auta.

Subiektywnie nie wiem czemu dla mnie Touran jest bardziej pro rodzinny, nie wiem na jakim etapie małżeństwa jesteś cfaniaczek.gifzlosnik.gif

Jest jeszcze kwestia ekonomii, no ale skoro mówimy o takiej półce cenowej, myślę że nie waży, czy trzeba wlać litr benzyny więcej niż ropy.

Anyway, co nie wybierzesz, będzie dobrze.

Jedynie rzecz w tym, by max urwać co się da od sprzedającego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie panienki po 3 lata, stad touran juz został sprzedany, bo kupiliśmy go ze względu na bagażnik i konieczność spakowania wózka podwójnego No i klamotow na wyjazdy. Teraz wózka nie trzeba wiec jest, a w razie czego box na dach tiguana sie wrzuci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.