Skocz do zawartości

Alfa 147 1.6 120 km kilka pytań


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zarzekałem się, że już nigdy nie ruszę włoszczyzny... ale kusi mnie spróbować Alfy smile.gif

Pytanie pierwsze - silnik 1.6 16v 120 km - jakie to przebiegi wytrzymuje zakładając, że się dba ? Czy to silnik z rodziny tak długowiecznych jak zwykłe 1,6 16v z Fiata ?

Prócz wariatora faz, jakie to ma jeszcze największe wady ? Jak współpracuje z LPG?

Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Zarzekałem się, że już nigdy nie ruszę włoszczyzny... ale kusi mnie spróbować Alfy

> Pytanie pierwsze - silnik 1.6 16v 120 km - jakie to przebiegi wytrzymuje zakładając, że się dba ?

> Czy to silnik z rodziny tak długowiecznych jak zwykłe 1,6 16v z Fiata ?

> Prócz wariatora faz, jakie to ma jeszcze największe wady ? Jak współpracuje z LPG?

> Dzięki

Na podstawie obserwacji wlasnych miedzy 100kkm (chyba nie kręcone) a 220kkm... stwierdzam ze tak 300-350kkm to max.

Spalanie oleju zwiększylo sie o 50% przez ten przebieg i stwierdzam, ze przy 350kkm staloby sie uciazliwe. Robie dziennie okolo 180-200km z tego 80% przy 4000-5000rpm.

Nie jest to silnik z tych "dlugowiecznych" Fiata.

Wariator... który wg mnie nie jest zadnym problemem, nalezy go wymieniac co ~120kkm (co drugi rozrzad) i kwota 500-600pln dodatkowo na taki okres raczej nie powinna stanowic problemu.

Dość słabe przednie zawieszenie: gorny wahacz wymiana co 20-30kkm, dolny co 60kkm, laczniki staba co 20kkm.

Apetyt na olej: jazda "kapelusz" apetyt pomijalny, jednak przy but.gif u mnie tak 300-500ml/1000km.

Raz na ~50kkm najlepiej zrobic zbieznosc i geometrie bo lubi opony wszamac i wozic tyl na sliskim.

Spore spalanie jak na 1.6 i taka budę; 12-13l lpg/100km miasto, ~ 10l lpg/100km trasa

Współpraca z LPG: bez uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie pierwsze - silnik 1.6 16v 120 km - jakie to przebiegi wytrzymuje zakładając, że się dba ?

ty możesz dbać , ale jak poprzednik nie dbał to popłyniesz z remontami lub wymianą silnika , więc to cieżki temat aby to określić

> Czy to silnik z rodziny tak długowiecznych jak zwykłe 1,6 16v z Fiata ?

> Prócz wariatora faz, jakie to ma jeszcze największe wady ?

nie , ten silnik jest wręcz delikatny , z wad to jeszcze , branie oleju , panewki lubią się przekręcić , duże spalanie , raczej rozrząd się powinno wymieniać max co 60 tys , mało mechaników ogarnia ten silnik , że nie wspomnę o delikatnym zawieszeniu tych alf ,

w serwisowaniu to auto wyjdzie niewspółmiernie drożej od talibana 1,4 którego masz w podpisie , więc możesz się zdziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie , ten silnik jest wręcz delikatny , z wad to jeszcze , branie oleju , panewki lubią się

> przekręcić , duże spalanie , raczej rozrząd się powinno wymieniać max co 60 tys , mało

> mechaników ogarnia ten silnik , że nie wspomnę o delikatnym zawieszeniu tych alf ,

> w serwisowaniu to auto wyjdzie niewspółmiernie drożej od talibana 1,4 którego masz w podpisie ,

> więc możesz się zdziwić

Z całym szacunkiem ale głupoty piszesz, 1,6 nie jest wcale delikatne. Albo nie umiecie kupiować samochodów i jeździcie gniotami albo moja ma silnikz VW bo przy przebiegu 187 000km spala mi 0,4 litra oleju 5w40 na 10 000km a zawieszenie ma jeszcze oryginalne a niedawno dopiero wymieniłem wydech fabryczny na zamiennik. Poza tym nic się z autem nie dzieje, sprzęgło oryginał i cała reszta również, Fakt że nie kupowałem okazji od Mirka a przejechałem się 1000km do ASO w D. Dodam że cała elektryka i wyposażenie auta działa w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Zarzekałem się, że już nigdy nie ruszę włoszczyzny... ale kusi mnie spróbować Alfy

> Pytanie pierwsze - silnik 1.6 16v 120 km - jakie to przebiegi wytrzymuje zakładając, że się dba ?

> Czy to silnik z rodziny tak długowiecznych jak zwykłe 1,6 16v z Fiata ?

> Prócz wariatora faz, jakie to ma jeszcze największe wady ? Jak współpracuje z LPG?

> Dzięki

Ile jesteś skłonny wydać na 147?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.