Skocz do zawartości

Remoncik- potrzebuję porad...


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

w planach remont "kapitalny" mieszkania.

 

Przydadzą się wszelkie rady odnośnie jakości, cen, producentów i miejsc zakupu:

 

-panele podłogowe (planowane w pokojach,kuchni i przedpokoju)

-baterie (kuchnia, łazienka i prysznicowa)

-armatura sanitarna, drzwi prysznicowe,brodzik...

-farby

 

Dopiero zacząłem odwiedzać markety budowlane, Wasze rady pomogą mi skupić się na konkretach :)

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj w kuchni paneli - szybko zrobią się brzydkie. Nie służy im rozlewanie i upadanie sztućców czy innych przedmiotów.

 

Daj dobre podkłady - IMVHO najlepsze są płyty tzw eko. A jak posadzka równiutka, to jeszcze lepiej korek ale nie najcieńszy.

 

Panele - ja kupowałem i polecam od http://allegro.pl/show_user.php?uid=7961611. Głównie dlatego, że jako jedyny miał panele podobne do zabijających ceną Parador Wine and Fruits:

1192752.jpg

 

 

Ale przy okazji kupiłem też "zwykłe" i też były w cenie marketowych a wygląd i jakość sporo wyższe. Panele, niestety, miał nie do pomacania i zobaczenia poza jego sklepem.

 

Farby - zobacz test AdBustera.

 

Brodzika i kabiny nie doradzę - jestem przeciwnikiem. Mam prysznic bez brodzika i kabiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem...

 

Przeczytałem też komentarze i wniosek, że śnieżka satynowa powinna stanąć w konkury z duluxem easycare...

 

A jakieś doświadczenia z praktyki? :)

 

Wracając do paneli- jakich producentów się poleca?

 

 

Mam też problem z łazienką...

Ravak, Deante,Koło ,Sanplast? Co jest godne uwagi?

Chodzi o brodzik i drzwi prysznicowe...

No i całą resztę "ceramiki" i baterie...

 

Help :)

Edytowane przez umberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w planach remont "kapitalny" mieszkania.

 

Przydadzą się wszelkie rady odnośnie jakości, cen, producentów i miejsc zakupu:

 

-panele podłogowe (planowane w pokojach,kuchni i przedpokoju)

-baterie (kuchnia, łazienka i prysznicowa)

-armatura sanitarna, drzwi prysznicowe,brodzik...

-farby

 

Dopiero zacząłem odwiedzać markety budowlane, Wasze rady pomogą mi skupić się na konkretach :)

 

Pozdr

trudno powiedzieć, bo nie wiadomo co Ci się podoba. Np. ja miałem określone, że na podłogę chce deski jesionowe, więc przejrzałem kilku producentów i wybrałem.

 

Natomiast jeśli chodzi o farby, to zdecydowanie polecam coś z grupy Tikkurila/Beckers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jakieś doświadczenia z praktyki? :)
Wracając do paneli- jakich producentów się poleca?

 

Panele :ooniee:

W poprzednim mieszkaniu miałem położone panele i więcej już tego nie chcę. Irytuje mnie hałas jaki generuje podłoga pływająca, a poza tym to nie drewno.

Obecnie dopuszczam parkiet, mozaikę lub deskę podłogową (i to tylko jako klejoną do podłogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele :ooniee:

W poprzednim mieszkaniu miałem położone panele i więcej już tego nie chcę. Irytuje mnie hałas jaki generuje podłoga pływająca, a poza tym to nie drewno.

Obecnie dopuszczam parkiet, mozaikę lub deskę podłogową (i to tylko jako klejoną do podłogi).

 

Miałem podobny dylemat, ale położyłem panele AC5 z Kronopolu na korek i dźwięk nie jest irytujący. Ogólnie jestem zadowolony.

 

W innym mieszkaniu były AC3 z Leroya i to jest porażka jeśli chodzi o dźwięk i wytrzymałość. Choć za 20zł/m2 to nie ma co oczekiwać czegokolwiek dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na oku panele z Kronopolu, z serii Aurum...

Ciekaw jestem jakości, bo gdzie czytam to tylko Pergo, Quick Step i Balterio...

Ja chyba mam Aurum... Orzech secesja.

Wg mnie jakość jest ok. Nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w planach remont "kapitalny" mieszkania.

 

Przydadzą się wszelkie rady odnośnie jakości, cen, producentów i miejsc zakupu:

 

-panele podłogowe (planowane w pokojach,kuchni i przedpokoju)

-baterie (kuchnia, łazienka i prysznicowa)

-armatura sanitarna, drzwi prysznicowe,brodzik...

-farby

 

Dopiero zacząłem odwiedzać markety budowlane, Wasze rady pomogą mi skupić się na konkretach :)

 

Pozdr

Panele zobacz sobie w sklepach 'Komfort" - tylko tam były takie jakie chcieliśmy i w dobrej cenie. Do tego raty 0%. Tak samo wykładzina.

Co do baterii - ja mam Ferro, zamawiane przez neta, a do łazienki kupione w Casto, cena ok 200 zł/szt. Po 3 latach - jak nowe.

Armatura - internet, chyba mam wanne i ubikację ze stelażem z Cersanita, jest ok, nic się z tym nie dzieje.

Co do farb - polecam ci Śnieżkę, ja mam akurat serię Kolory Natury. Polecił ją nam kuzyn - zawodowy malarz. Maluje się bardzo dobrze, ostatnio zamalowywałem świeżo wyciętą bruzdę - nie ma w ogóle różnicy w kolorze (pierwsze malowanie było w 2012), malowałem tą samą farbą zniesioną ze strychu, do farb nalaliśmy na wierzch wody przed wyniesieniem na strych - też rada od kuzyna). W pracy kiedyś malowaliśmy beżową Tikkurilą, po ok 110 zł/2.5 litra. Do dzisiaj nie mogę na to patrzeć. Wcześniejsza farba była prawie identyczna, też beżowa. Chodziło o to, żeby odświeżyć ścianę. Po dwóch warstwach pasy i przebicia są takie, że aż razi.Farby poszło 1.5 razy tyle ile napisane na puszce. Na kolejną ścianę poleciłem szefowej kupić śnieżkę za 35 zł - po jednym razie (tym razem kolor biały) nie ma śladu po poprzedniej farbie, kolor jest równomierny i ładnie kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.