Skocz do zawartości

krajzega a ukośnica


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego sluzy jedno i drugie, to dosc oczywista sprawa. Pytanie, czy da sie zastapic krajzega (pilarka stolowa) ukosnice w wiekszosci prac? Co, procz precyzji, bedzie przeszkoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy da sie zastapic krajzega (pilarka stolowa) ukosnice w wiekszosci prac? 

Nie da się! Ukośnica jest o wiele bardziej elastyczna, taka z wózkiem jeszcze bardziej. Tniesz bezpiecznie drewno, aluminium, winidur czy co tam chcesz. Nie ma porównania! Taki Bosch GCM10s na przykład jest bezkonkurencyjny. Dużo majsterkujesz  :phi:  to nawet się nie zastanawiaj  :old: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale ile kosztuje ten bosch? 1500? 2500? Na poczatek chce kupic cos budzetowego.

2000, na początek i na koniec! Do amatorskich zastosowań w domu i zagrodzie masz tą zabawkę "do końca życia". Napisz co chcesz ciąć! Bo doraźnie można wszystko brzeszczotem na ramce  :phi: . Ale skoro pytasz o różnice między krajzegą i ukośnicą, to polecam porządną ukośnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000, na początek i na koniec! Do amatorskich zastosowań w domu i zagrodzie masz tą zabawkę "do końca życia". Napisz co chcesz ciąć! Bo doraźnie można wszystko brzeszczotem na ramce hi: . Ale skoro pytasz o różnice między krajzegą i ukośnicą, to polecam porządną ukośnicę.

listwy przypodlogowe, listwy na blat, ramki luster, listwy wykonczeniowe szafek i schodow, profile alu itp. itd. Nie wiem, czy do tarasu sie przyda - mam pilarke tarczowa reczna do ciecia wzdluznego i poprzecznego.

2000 to zdecydowanie za duzo na chwile obecna. Budzet mam powiedzmy do 800zl, nie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwy przypodlogowe, listwy na blat, ramki luster, listwy wykonczeniowe szafek i schodow, profile alu itp. itd. Nie wiem, czy do tarasu sie przyda - mam pilarke tarczowa reczna do ciecia wzdluznego i poprzecznego.

2000 to zdecydowanie za duzo na chwile obecna. Budzet mam powiedzmy do 800zl, nie wiecej.

Spokojnie w tej cenie coś znajdziesz.

Ja kilka lat temu kupiłem coś w tym  stylu http://allegro.pl/einhell-pila-ukosnica-th-sm-2131-dual-promocja-i5510014725.html 

Zrobiła robotę w domu przy remoncie a obecnie od kilku lat używam ją w firmie do cięcia aluminum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie nie, po wyrzynarce, ktora prawie nowa dwukrotnie sie rozpadla, unikam Einhella jak ognia.

 

Z drozszych (w sumie tanszych, ale z wieksza tarcza i posuwem) zastanawiam sie nad takimi:

Vander VCM707

Holzmann KAP 255XJL

Metabo KGS 254M

Z tanszych jeszcze nie patrzylem.

Istotna jest funkcjonalnosc (wymiar tarczy, przesuw, laser, rozsuwane boczki, regulacja predkosci obrotow, soft start), ale i brak luzow, lozyskowana przesuwnica i powtarzalnosc ciecia. O ile funkcjonalnosc moge sobie przefiltrowac, to z jakoscia gorzej - brak wielu opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metabo KGS 254M

 

Co do powyższej  na pewno przetrwa gwarancję, a po tym czasie każda część jest dostępna jeszcze przez ok 6 lat po zakończeniu produkcji. Wiele razy zamawiałem jakieś pierdoły do naszych maszyn, podajesz typ i nr seryjny przysyłają schemat z numerami nawet najmniejszej śrubki i zamawiasz co potrzebujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego sluzy jedno i drugie, to dosc oczywista sprawa. Pytanie, czy da sie zastapic krajzega (pilarka stolowa) ukosnice w wiekszosci prac? Co, procz precyzji, bedzie przeszkoda?

 

Spróbuj ukośnicą przeciąć wzdłuż długą deskę - np. jak układasz laminat i trzeba przyciąć początkowe lub końcowe deski ;)

 

Jedno i drugie potrzebne. 

 

W sprawie cen - ja sobie kupiłem niesamowicie porządną ukośnicę firmy Chicago Electric za $100 - ma sanki, 12" tarczę, laserowy system pokazywania gdzie będzie cięcie + stół obracany z gotowymi pozycjami 45 i 22.5 stopnia. Rewelacja. Mam też tą krajzegę, ale używam jej tylko do cięcia desek wzdłuż i to tylko cienkich bo jest na jakaś tanią, maleńką tarczę (6"). Kosztowała też coś w okolicach stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ukośnicą przeciąć wzdłuż długą deskę - np. jak układasz laminat i trzeba przyciąć początkowe lub końcowe deski ;)

Jedno i drugie potrzebne.

W sprawie cen - ja sobie kupiłem niesamowicie porządną ukośnicę firmy Chicago Electric za $100 - ma sanki, 12" tarczę, laserowy system pokazywania gdzie będzie cięcie + stół obracany z gotowymi pozycjami 45 i 22.5 stopnia. Rewelacja. Mam też tą krajzegę, ale używam jej tylko do cięcia desek wzdłuż i to tylko cienkich bo jest na jakaś tanią, maleńką tarczę (6"). Kosztowała też coś w okolicach stówki.

Do wzdluznych mam pilarke tarczowa reczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wydam coś koło 1100zł:

- np. Metabo KGS 254M lub Vander VCM707

albo 700zł-800zlł:

- np. MS SL 10 DEXTER POWER lub MacAllister (nie pamiętam modelu, ale być może to jest MMSP1800DL).

Ciekawostka, że mimo zastosowania w Metabo i w tych tańszych tarczy 254mm, Metabo ma głębokość cięcia 90mm (Vander 102mm, ale ma tarczę 300mm), a Dexter i MacAllister 72-74mm. Why?

Ok, co radzicie? Piła ma być do domowych zastosowań, tj. listwy, mebelki dla siebie itp. - żadnej pracy zawodowej, ani profesjonalnej. Jakość ma być, ale nie musi wytrzymać przebiegu, jak profesjonalny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Ja mam to Metabo już ze dwa lata. "Zrobiła" u mnie taras, drewutnie, plac zabaw dla dziecka a teraz ogrodzenie. Niestety okazało się że 90mm cięcia to czasami zbyt mało i trzeba było się ratować kombinacjami. 

Ma jedną wadę nie przetniesz tym po długości, dlatego ja przerobiłem małą tanią przecinarkę do glazury (syf jakiś z marketu za 100 złotych - już się prawie rozleciał) na pilarkę do drewna po przez wymianę tarczy i też dało rade. Oczywiście tnie tylko materiał do około 3cm grubości ale do ciecia głównie desek jak znalazł -  od jakiś większych prac mam ręczną piłę tarczową którą można prowadzić po przykładnicy.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wydam coś koło 1100zł:

- np. Metabo KGS 254M lub Vander VCM707

albo 700zł-800zlł:

- np. MS SL 10 DEXTER POWER lub MacAllister (nie pamiętam modelu, ale być może to jest MMSP1800DL).

Ciekawostka, że mimo zastosowania w Metabo i w tych tańszych tarczy 254mm, Metabo ma głębokość cięcia 90mm (Vander 102mm, ale ma tarczę 300mm), a Dexter i MacAllister 72-74mm. Why?

Ok, co radzicie? Piła ma być do domowych zastosowań, tj. listwy, mebelki dla siebie itp. - żadnej pracy zawodowej, ani profesjonalnej. Jakość ma być, ale nie musi wytrzymać przebiegu, jak profesjonalny sprzęt.

Metabo KGS 254 to dobry model. W firmie mam 3 takie ukośnice i po 4 latach uzytkowania właśnie dzisiaj zamówiłem łożyska liniowe do posuwu.

Jeden minus jest taki, że kładzie się tylko na jedną stronę,co czasami jest uciążliwe przy robótkach np docinanie narożników drewnianych do boazerii.

Nie jest to jakość MAKITY, ale za takie pieniądze jest to doskonały sprzęt, z taką gwarancją jak obecnie ma Metabo na 3 lata.

 

I jeszcze jedno: 

Pilarkę tarczową ręczną jak obrócicie do góry tarczą i przymocujecie do blatu, to macie stacjonatrną pilarkę tarczową.

Ja tak używam DeWalt D23620

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.