Skocz do zawartości

Poszukiwania samochodu (kombi, minivan, duży hatchback)


husky83

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś robiłem wstępne rozeznanie w temacie, ale teraz jestem zmuszony do końca wakacji już coś kupić, bo Lybra pojechała do nowego właściciela :)

 

Dla przypomnienia i uzupełnienia, co mnie interesuje:

  • Rodzinne auto, kombi, minivan lub duuży hatchback
  • diesel lub benzyna nadająca się do zagazowania
  • Oszczędny smile.gif (wiem, to pojęcie bardzo względne)
  • 6 biegowa skrzynia biegów
  • dwustrefowa klima
  • rocznik minimum 2007
  • bardzo mile widziane niezależne fotele z tyłu
  • bardzo mile widziane przyciemnione szyby z tyłu
  • bardzo mile widziane rolety na szybę wmontowane w tylne drzwi
  • mile widziany dach panoramiczny
  • nie przesadnie długi - powiedzmy w okolicach 4,5m

 

Do czego auto?

Głównie dojazd do pracy - 40km w jedną stronę, wiochy i obwodnica miasta. Ale także wyjazdy na wakacje i takie tam inne. Ogólnie latać ma jakieś 1000-1600km / miesiąc. Do miasta bardzo rzadko (chyba że robotę zmienię :P)

 

 

Kwota?

Z pakietem startowym musi się zamknąć w 30.000, więc powiedzmy, że auto 25000  to max.

Nie chcę też przesadnie starego  samochodu, stąd ten 2007-2008 to minimum.

 

I teraz tak - jakie auta biorę pod uwagę (kolejność losowa):

  • Kia Cee'd
  • Peugeot 308SW
  • Fiat Croma - wady: dużo pali i długie, niestety na liście rezerwowej, gdzieś pod jej końcem
  • Citroen C4 Grand Picasso - wady - z 3/4 rynku to automaty,  a pozostałe w tej cenie to tylko 5 biegowe :(
  • Peugeot 5008 - wady? Tylko jedna - cena :)

 

Czego NIE biorę pod uwagę:

  • Ford Focus (brzydki, wszędzie go pełno, trudno o skrzynię 6 biegową) / Mondeo (za duży)
  • Ople - po prostu brzydkie, takie moje odczucie, więc po co sie męczyć w aucie, które mi się nie podoba
  • Grupa VW - odpada!
  • Audi - nic ciekawego w tej cenie nie znajdę, a jak już, to jakieś co najmniej 10 letnie staruszki

 

Z powyższych chyba najbliżej mi do C4 GP z silnikiem 1.6HDi z manualną skrzynią, ale te 5 biegów to troszkę za mało na trasy... 6 biegów jest przy silniku 2.0, który jak dla mnie pali za dużo, w dodatku trudno dostępny, albo w egzemplarzach dużo młodszych - do tych mi niestety też daleko z innych powodów...

 

Tak więc bardzo proszę o podpowiedzi i to nie uwzględniające aut z 'czarnej listy' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś Lybre - nie zastanawiałeś się nad Deltą?

Wiem, auto nie do końca mieści się w kategoriach: samochód rodzinny.

a jakże! Oczywiście, że się zastanawiałem, ale ceny zaczynają się w momencie, na którym chciałbym poprzestać ;-) Druga sprawa - bagażnik - dużo mniejszy niż w Lybrze, co niestety deltę dyskwalifikuje :( A szkoda, bo piękne wozidło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny: do 30 tys. można trafić przyzwoitą sztukę z udokumentowaną np. wymianą rozrządu.

Co do bagażnika: auto ma przesuwaną kanapę więc można go trochę powiększyć. Fakt, że bagażówką ten samochód nigdy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Peugeot 308SW będzie najlepszym wyborem - dodatkowo spory wybór aut

tez bym za peugeotem optowal.

a z tymi 6 biegami-sprawdz najpierw jakie jest przelozenie 5 w porownaniu do tej  6-bo moze byc bardzo podobne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sei08 - tu przynajmniej są jakieś wartościowe odpowiedzi, tam - raczej średnio.. Tam ludzie z przypadku, tutaj raczej bardziej interesujący się motoryzacją ;-)

 

@@wlad - szukałem już i nie mogę znaleźć informacji o przełożeniach tych skrzyni... Kiedyś były takie rzeczy w instrukcji obsługi, a teraz (w tej instrukcji którą znalazłem) - nie ma...

 

@@pixel - vivaro, małe ducato lub t5 - no już troszkę autobusy

 

@ - tylko że Ople nie bardzo mi się podobają. Z zewnątrz ten jest troszkę (ale niewiele) ładniejszy niż inne np. Astry, ale w środku - nie mój typ :)

 

 

 

Renault Megane w kombiku? Z silnikiem 1.5dCi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadnie długi - powiedzmy w okolicach 4,5m

 

Tak się nie da: albo porządny minivan, albo 4,5m

 

IMHO do zastosowań, które tu wymieniłeś kup kombi (? duże ? Mondeo sam skreśliłeś) klasy C a na wakacje wrzucaj box'a.

 

Sam miałem podobne dylematy, a moja lista "must have" była identyczna - teraz kulam się S-max'em, choć rozważałem C4 G.Picasso (automaty - fuj), Zafirę B (preferowałem, bo znałem Opla, ale b.rzadko występowały z panoramicznym dachem), Renault Laguna III (fatalna pozycja za kierownicą, brak miejsca na stopy w 2gim rzędzie), C5 kombi (miodzio!).

 

Cóż, gdyby nie 4,5m zaproponowałbym Ci S-max'a, który ma full miejsca - nawet przy 7 osobach, ciągle pali rozsądne ilości paliwa i jeździ jak kompakt.

 

post-3756-14352529009836_thumb.jpg

 

 

 

P.S. Na liście nie ma tempomatu - rozważ go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie da: albo porządny minivan, albo 4,5m

 

IMHO do zastosowań, które tu wymieniłeś kup kombi (? duże ? Mondeo sam skreśliłeś) klasy C a na wakacje wrzucaj box'a.

 

Sam miałem podobne dylematy, a moja lista "must have" była identyczna - teraz kulam się S-max'em, choć rozważałem C4 G.Picasso (automaty - fuj), Zafirę B (preferowałem, bo znałem Opla, ale b.rzadko występowały z panoramicznym dachem), Renault Laguna III (fatalna pozycja za kierownicą, brak miejsca na stopy w 2gim rzędzie), C5 kombi (miodzio!).

 

Cóż, gdyby nie 4,5m zaproponowałbym Ci S-max'a, który ma full miejsca - nawet przy 7 osobach, ciągle pali rozsądne ilości paliwa i jeździ jak kompakt.

 

 

 

 

 

P.S. Na liście nie ma tempomatu - rozważ go!

 

 

Ja stosuję troszkę inną klasyfikację - traktuję takie auta jak C-Max, Zafira czy C4 GP jako kombi z ewentualnie dodatkowymi siedzeniami (z których może nigdy nie skorzystam) :)

 

Kombik klasy C niestety teoretycznie odpada. Dlaczego teoretycznie? Dla mnie jak najbardziej mógłby być, ale żona narzeka, że za długie itd. Chociaż jak wiemy, że ona ma gdzieś jechać, to ona bierze Punto, więc nie wiem jaka to dla niej różnica. Może taka, że raz czy dwa razy na miesiąc czegoś się nie przewidzi i ja biorę punto (4.5l/100km) a ona wtedy jedzie 'dużym'... Brałbym Mondeo, bo sprawdzone auto (dwa w rodzinie i jest ok), ale 'za długie', 'długa krowa', 'po co nam takie duże' i inne takie :)

 

O tempomacie na liście zapomniałem, a jestem do niego bardzo przyzwyczajony - Lybra miała (dorobiony :P), małe punto też ma :) Ale on jest na liście 'miło widziane' a nie 'niezbędne'...

 

 

@@ArekMiz Dużo złych opinii o silnikach Renault troszkę odstrasza. A z drugiej strony Lancią też mnie straszyli... Klima - no cóż, można zrobić odstępstwo, ale o ile się nie mylę, są chyba z dwustrefową..

 

@@kox Opinia o spalaniu wyłącznie z raportów na Autocentrum. I wg tych raportów pali więcej niż paliła moja Lybra, to mnie troszkę odstrasza, bo chciałbym żeby paliło mniej ;)

 

 

 

EDIT:

Przed chwilką widziałem na parkingu S-Max. Ładne to to jest - to na pewno. Ale szkoda, że stanowczo za duży - bardzo wystaje wśród innych samochodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ArekMiz Dużo złych opinii o silnikach Renault troszkę odstrasza. A z drugiej strony Lancią też mnie straszyli... Klima - no cóż, można zrobić odstępstwo, ale o ile się nie mylę, są chyba z dwustrefową..

 

 

Dużo złych opinii - to pewnie na temat diesli 1,5dCi i 1,9dCi. Bo juz 2,0dCi jest OK. Za to silniki benzynowe do II generacji są bardzo dobre. 1,6 oraz 2,0 bardzo dobrze znoszą LPG. 2,0 ma nawet nmiejsca na kolektorze do wkręcenia dysz. :) 1,6 - są głosy, że zawodzi KZFR ale jak się wymieni z rozrządem co 80-100 kkm to nie ma problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kombik klasy C niestety teoretycznie odpada. Dlaczego teoretycznie? Dla mnie jak najbardziej mógłby być, ale żona narzeka, że za długie itd.

 

przeciez wyznaczyles granice 4,5m-sporo kombi tej klasy miesci sie w niej.

szkoda ze wykluczyles VAG-touran to naprawde swietne auto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj...

Auto z 2007/8 do do 25kzł i chcesz furę jakie napisałeś?

Dobry żart.... jedynie P308SW znajdziesz ale zerknij na tylne klapy od środka czy nie ma rdzy hihi oglądałem 5szt i każda miała do roboty klapę :)

DO 25kzł to możesz szukać tylko Renaulta w dobrym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@slawek_l_83

 

Otomoto - C4 Grand Picasso 2006, manual - 4 sztuki, od 16.000 do 20.000, mediana troszkę ponad 18000

Otomoto - C4 Grand Picasso 2007, manual - 36 sztuk, od 11.000 do 28000, mediana 21500zł

Otomoto - C4 Grand Picasso 2008, manual - na tą chwilę 20 sztuk, ceny od 20 do 30 tysięcy, mediana 25000zł

Otomoto - C4 Grand Picasso 2009, manual - 12 sztuk, 22-36, mediana 26.000

Otomoto - C4 Grand Picasso 2010, manual - 14 sztuk,23-47, mediana ok. 33.000zł

Otomoto - C4 Grand Picasso 2011, manual - 10 sztuk, 30-49, mediana 35.000

 

 

Otomoto - Fiat Croma 2007 - 14 sztuk, ceny od 12 do 22, mediana 17500zł

Otomoto - Fiat Croma 2008 -  20 sztuk,  ceny 17-30, mediana 23850zł

Otomoto - Fiat Croma 2009 - 10 szt, 2 - 27.5, mediana 20.000

Otomoto - Fiat Croma 2010 - 12szt, 17-31.000zł, mediana 23.000zł

 

Otomoto - Peugeot 308 kombi, manual - 2010r - sztuk 28, ceny od 17.000 do 34.000, mediana 25000

 

Nawet jeśli 75% z nich to zajeżdżone wraki, to za 25.000 kupisz C4GP z 2008 roku, które będzie droższe od tych 75% pozostałych  (oczywiście przyjmując 'cena=jakość'). Da się? Moim zdaniem się da, skoro najdroższe samochody są niewiele droższe niż moje (płynne) 'maksimum'..

 

Renault - rozważę :) Zobaczę, co oferują, podoba mi się meganka i (nowy) grand scenic, ale jeszcze cen nie przeglądałem, podejrzewam, że wyższe niż te, które wyżej napisałem..

 

 

Chciałem jechać do Opola, obejrzeć C4GP za 23500. Ale że auto z Danii, to sprawdziłem jego rzeczywisty przebieg... Licznik cofnięty o 100.000km, z ok. 277 do 177kkm, mimo że auto powyżej mediany cen tego rocznika... Czy to oznacza, że wszystkie mają przekręcone liczniki? Moim zdaniem nie. Nawet jeśli 3/4 jest nieuczciwych, to jest też ta 1/4 uczciwych, którzy mają auta też w podobnych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jechać do Opola, obejrzeć C4GP za 23500. Ale że auto z Danii, to sprawdziłem jego rzeczywisty przebieg... Licznik cofnięty o 100.000km, z ok. 277 do 177kkm, mimo że auto powyżej mediany cen tego rocznika... Czy to oznacza, że wszystkie mają przekręcone liczniki? Moim zdaniem nie. Nawet jeśli 3/4 jest nieuczciwych, to jest też ta 1/4 uczciwych, którzy mają auta też w podobnych cenach...

 

Nie ma uczciwego auta w założónej gotówce przez Ciebie, uwierz szukałem pół roku auta godnego zakupu do 30kzł i żaden C4GP się nie łapał do 2007r.

 

Tutaj na AK jeden kupił C4GP chyba z ok 09/10 i dał niespełna 40kzł!!!

 

W Alwerni mają spory wybór C4GP/ C4P i każde walone jak sprawdzałem w marcu a ceny właśnie z Twojego przedziału, walone pal licho ale żeby były dobrze złożone to bym się zastanowił.. np drzwi u góry szpara 4mm a na dole kartki papieru byś nie włożył.... co kto lubi...

 

Żyłem tak samo jak Ty nadziejami, że dobre auta sa na otomoto łaahahhahahahahaaaa

aaaa

Ode mnie masz błogosławieństwo.... wujek kupił Cromę z 2010 za 33kzł sprowadzoną!!! i ona była godna uwagi ale nie że Ty podajesz średnią 23kzł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie średnią, tylko medianę ;-) Średnia to tak jak z naszymi pensjami - do niczego się nie nadaje takie liczenie..

 

Z tego co piszesz można wywnioskować, że ŻADNE z aut na otomoto nie jest warte uwagi. Do tej pory kupowałem (nie tylko ja) auta własnie w okolicy mediany cen, znalezione na otomoto. W większości od komisów. I nie miałem nigdy większych problemów (nie licząc standardowych, związanych z normalnym zużywanie się samochodu)...

 

Idąc tym tropem - trzeba by kupować auta prosto z salonu, a i to pierw dobrze sprawdzić... Chcę kupić auto używane - nie nowe. Liczę się z tym, że coś do zrobienia będzie - bo musi być. W tej cenie znajdzie się na pewno nie jeden egzemplarz, który będzie zadbany i będzie wymagał niewielkiego wkładu, jestem tego pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.