Skocz do zawartości

Kolizja auta z przyczepką - likwidacja szkody


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę miałem delikatną kolizję. Wymusiłem pierszeństwo  i delikatnie obtarłem przyczepką ciągnik siodłowy. Szkody niewielkie u mnie wgnieciony i oberwany na nitach błotnik od przyczepki w Scani zbity kierunkowskaz, zadrapany i zgięty na zaczepach zderzak.

Napisałem oświadczenie kierowcy tira.

Z której polisy poszkodowany będzie likwidował szkodę?

W samochodzie mam polisę OC w Proama, a przyczepkę pożyczełem od kumpla on ma w PZU. Na dodatek oc w przyczepce skończyło się 14.06.2015 a kumpel zapomniał oplacić w terminie. W poniedziałek zapłaciłem zaległą składkę ( jest ważna do 14.06.2016) a nr. polisy przyczepki wysłałem poszkodowanemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że stojąca przyczepa nie musi mieć OC...

 

 

 

 no i co z tego ... jaki widzisz związek przyczynowo skutkowy

 

obowiązku posiadania OC z jego działaniem ...

 

 

ps.

 

art. 37. 1. Jeżeli szkoda zostaje wyrządzona ruchem zespołu pojazdów mechanicznych,

ubezpieczeniem OC posiadacza pojazdu mechanicznego ciągnącego jest objęta szkoda

spowodowana przyczepą, która:

1) jest złączona z pojazdem silnikowym albo

2) odłączyła się od pojazdu silnikowego ciągnącego i jeszcze się toczyła.

2. Ubezpieczeniem OC posiadacza przyczepy są objęte szkody spowodowane przyczepą, która:

1) nie jest złączona z pojazdem silnikowym ciągnącym albo

2) odłączyła się od pojazdu silnikowego ciągnącego i przestała się już toczyć.

3. Przepis ust. 1 stosuje się również w razie złączenia pojazdów mechanicznych w celu

holowania.

 

 

i skończ

 

 

 

bo poza tym stojąca przyczepa MUSI mieć OC :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Jeśli nie ma OC, to szkody pokrywa właściciel.

 

 

i UFG

 

Obowiązek ten dotyczy posiadaczy pojazdów mechanicznych, czyli:

- pojazdów samochodowych,

- motorowerów,

- motocykli,

- ciągników rolniczych

- przyczep, oraz

- pojazdów wolnobieżnych (z wyjątkiem pojazdów wolnobieżnych należących do rolnika i użytkowanych w związku z posiadaniem przez niego gospodarstwa rolnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem delikatną kolizję. Wymusiłem pierszeństwo  i delikatnie obtarłem przyczepką ciągnik siodłowy. Szkody niewielkie u mnie wgnieciony i oberwany na nitach błotnik od przyczepki w Scani zbity kierunkowskaz, zadrapany i zgięty na zaczepach zderzak.

Napisałem oświadczenie kierowcy tira.

Z której polisy poszkodowany będzie likwidował szkodę?

W samochodzie mam polisę OC w Proama, a przyczepkę pożyczełem od kumpla on ma w PZU. Na dodatek oc w przyczepce skończyło się 14.06.2015 a kumpel zapomniał oplacić w terminie. W poniedziałek zapłaciłem zaległą składkę ( jest ważna do 14.06.2016) a nr. polisy przyczepki wysłałem poszkodowanemu.

 

 

 

jeśli poprzednią polisę opłacił w całośći to OC automatycznie sie przedłużyło i nie ma kłopotu

 

poza tym szkoda pójdzie z OC Twojego auta

 

 

 

i tym samym temat uważam za wyczerpany , wyżej masz odpowiednie cytaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i UFG

 

Obowiązek ten dotyczy posiadaczy pojazdów mechanicznych, czyli:

- pojazdów samochodowych,

- motorowerów,

- motocykli,

- ciągników rolniczych

- przyczep, oraz

- pojazdów wolnobieżnych (z wyjątkiem pojazdów wolnobieżnych należących do rolnika i użytkowanych w związku z posiadaniem przez niego gospodarstwa rolnego).

 

UFG - które zrobi regres na właściciela :P Faktycznie, OC na przyczepy wciąż jest obowiązkowe :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam coście naklikali i się zastanawiam. Typowa sytuacja, że pożyczam od kogoś przyczepę. Wychodzi na to, że nie muszę się przejmować, czy OC na przyczepe jest opłacone.

pod względem UFG tak

pod względem płacenia za ew. szkody też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.