Skocz do zawartości

Pierwszy Japończyk


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od lat jeździłem włoszczyzną lub niemieckimi wozami postanowiłem jednak spróbować Japończyka. Wszyscy w około którzy mają coś z kraju kwitnącej wiśni i promieniotwórczej Fukushimy :jump:  zachwalają te sprzęty na prawo i lewo.

Kupiłem Hondę Stream z silnikiem 2.0 V-tec 157 KM w stanie jak na rocznik 2001 wręcz idealnym. Samochód ma 172 tys km oryginalnego przebiegu i jest bezwypadkowy. Póki co widzę same plusy. Przestronny, dobrze wyposażony, fajnie się prowadzi i silnik jest bardzo elastyczny. Czas pokaże co będzie dalej.

Proszę o gratulacje lub kondolencje w zależności co kto uważa za stosowne :) 

 

Ps. Te silniki zdaje się są udaną konstrukcją Hondy prawda?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie do zdarcia. Kręciłem go do odcinki na kazdym biegu, katowałem ile wlezie i poza zwiększonym zużyciem oleju przy katowaniu nic nie udało się zepsuć. Zuzycie oleju wracało do normy ("zera") kiedy jeździło się spokojnie.

Przy 315 tys. km. poszła na przetarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyyydal :P

Mnie po przesiadce z europejskich marek zawsze w japoncach wkurzala pewna surowosc, brak wielu rozwiazan i elementow wyposazenia poprawiających komfort i ergonomię.

Ale przyznac trzeba ze są trwale. Wiec predzej cie ta honda wkurzy niz zamęczy problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

git ;]

poczciwe k20 to się nie psuje ;]

Czyli dobrze kupiłem :) Chyba będę musiał popsuć ten samochód podtlenkiem LPG jak ten silnik znosi to zasilanie? Oczywiście zamontuję dobrą sekwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyyydal :P

Mnie po przesiadce z europejskich marek zawsze w japoncach wkurzala pewna surowosc, brak wielu rozwiazan i elementow wyposazenia poprawiających komfort i ergonomię.

Ale przyznac trzeba ze są trwale. Wiec predzej cie ta honda wkurzy niz zamęczy problemami.

Hmm, owszem Japońce są specyficzne nie da się ukryć. Ta Honda przekonuje mnie nie tyle urodą z zewnątrz co rozwiązaniem środka. 7 miejsc, płaska podłoga, dobre fotele i świetne prowadzenie to coś czego mi brakowało. Myślałem by kupić Scenica bo ostatnio siedzę w Renault, ale jakoś tak nie było mi z nim po drodze. Zobaczymy jak się będzie sprawowała Honda w perspektywie czasu. Żonie się podoba, a to ważna zaleta  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co myslicie na temat Mazdy? Zastanawiam sie, czy by sobie jej nie kupic... Ma ktoś może taki samochód. Chyba umówię się na jazdę prbną i odwiedzę dealer Mazda Zabrze: http://zabrze.mazda-dealer.plPonoc maja dobre silniki, szczególnie te najnowszej generacji..

 

Nawet mazdy poprzedniej generacj ibyły tragicznie zabezpieczone antykorozyjnie. Przez to jakoś nie ufam obecnym... ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyyydal :P

Mnie po przesiadce z europejskich marek zawsze w japoncach wkurzala pewna surowosc, brak wielu rozwiazan i elementow wyposazenia poprawiających komfort i ergonomię.

Ale przyznac trzeba ze są trwale. Wiec predzej cie ta honda wkurzy niz zamęczy problemami.

No i się zapaliła kontrolka OBD , znaczy, że z nudów nie umrę:) Ktoś wie czym można się podłączyć pod Stream ?  Czy ta Honda ma złącze do samodiagonstyki (na zworkę?)

Pewnie wina LPG , silnik pracuje normalnie. Wyjeżdżałem ze stacji po tankowaniu i zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zapaliła kontrolka OBD , znaczy, że z nudów nie umrę :) Ktoś wie czym można się podłączyć pod Stream ?  Czy ta Honda ma złącze do samodiagonstyki (na zworkę?)

Pewnie wina LPG , silnik pracuje normalnie. Wyjeżdżałem ze stacji po tankowaniu i zonk.

 

moj civic ma autodiagnotykę - wiec moze i stream ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pojawiło się co innego w zastępstwie do katowania ;]

 

@@pepcio jakby co to mogę dać Ci namiar na miłosnika tego modelu, ma full części do Streama, zresztą sam się u niego zaopatruję ;)

Namiary się przydadzą jesli możesz to poproszę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.