Skocz do zawartości

Kiepska jakość paliwa gdzie zgłosić?


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie powrotu z urlopu zatankowałem samochód na jednej jedynej "firmowej" stacji po drodze (SHELL), po czym z samochodem zaczęły dziać się cuda. Szarpanie, przerywanie ruszanie z pod świateł kończyło się gaszeniem silnika.

 

Szczęście w nieszczęściu, że gościu tankujący był na tyle namolny na paliwo PREMIUM, że z hasła "do pełna" szybko zdecydowałem, że tankujemy za 50zł i jedziemy na inną stację. 

 

Po zatankowaniu już na full na innej stacji po przejechaniu 40km jak ręką odjął. Samochód jechał normalnie nic nie szarpało nie przerywało.

 

Pytanie gdzie zgłosić zaistniałą sytuację aby na tej stacji przeprowadzono kontrolę jakości paliwa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłosić może do Inspekcji, ale żeby cokolwiek udowodnić to trzeba wziąć próbki tego  paliwa ze stacji (czyli wracaj na stację po paliwo, zanim będzie następna dostawa), oddać do badania, za które to badanie trzeba samemu zapłacić i potem "gonić się" z SHELL po sądach, że jednak paliwo mieli kiepskie, na co oni odpowiedzą że to nie prawda, bo kiepskie były pojemniki na próbki etc. etc.

ta droga niestety w PL jest prawie nie do przeskoczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell to ajencja bierzez DG i otwierasz sstacje. Napisz do shell oni dbaja o jakosc wlasciel moze miec kontrole z ich strony.

 

Kiedyś miałem nówkę BMW 118d bez DPF i tankowałem na stacjach Neste najczęściej w 2 lokalizacjach. Zauważyłem że jak zatankuję od rezerwy do pełna na jednej stacji tej marki to zawsze moje auto dymi przy wysokim obciążeniu. Jak zatankuję na ich stacji w innym miejscu to nie ma tego problemu. Testy powtórzyłem wielokrotnie po czym napisałem do nich opisując całą sytuację i oto odpowiedź jaką wtedy otrzymałem:

 

Szanowny Panie
Wszystkie stacje Neste A-24 objęte sa systemen monitoringu jakości paliwa.Raz w miesiącu kontrolujemy paliwo na bazach z których zaopatrywana jest stacja.Daje to nam pogląd jakiej jakości trafia paliwo na stacje Neste.Oczywiście po Pana liście skontrowalismy raz jeszcze wszystkie dostawy w ostatnim czasie i nie stwierdzilismy żadnych niepokojacych zdarzeń.
Kązda partia  paliwa zanim trafi na stacje jest poddawana laboratoryjnemu sprawdzeniu,czego potwierdzeniem jest certyfikat jakości.Stacja w Warszawie przy ul.Ciszewskiego oraz stacja w Piasecznie jest zaopatrywana z tego samego zródła.
Ostatnie kontrole powtierdzily że jakośc sprzedawanego przez nas paliwa jest zgodna z obowiązujacymi wymaganiami jakościowymi.Trudno jest mi stwierdzić czym byly spowowdowane Pana kłopoty z samochodem ale zapewniam za jakość naszego paliwa nie miała na to wpływu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś miałem nówkę BMW 118d bez DPF i tankowałem na stacjach Neste najczęściej w 2 lokalizacjach. Zauważyłem że jak zatankuję od rezerwy do pełna na jednej stacji tej marki to zawsze moje auto dymi przy wysokim obciążeniu. Jak zatankuję na ich stacji w innym miejscu to nie ma tego problemu. Testy powtórzyłem wielokrotnie po czym napisałem do nich opisując całą sytuację i oto odpowiedź jaką wtedy otrzymałem:

 

Szanowny Panie
Wszystkie stacje Neste A-24 objęte sa systemen monitoringu jakości paliwa.Raz w miesiącu kontrolujemy paliwo na bazach z których zaopatrywana jest stacja.Daje to nam pogląd jakiej jakości trafia paliwo na stacje Neste.Oczywiście po Pana liście skontrowalismy raz jeszcze wszystkie dostawy w ostatnim czasie i nie stwierdzilismy żadnych niepokojacych zdarzeń.
Kązda partia  paliwa zanim trafi na stacje jest poddawana laboratoryjnemu sprawdzeniu,czego potwierdzeniem jest certyfikat jakości.Stacja w Warszawie przy ul.Ciszewskiego oraz stacja w Piasecznie jest zaopatrywana z tego samego zródła.
Ostatnie kontrole powtierdzily że jakośc sprzedawanego przez nas paliwa jest zgodna z obowiązujacymi wymaganiami jakościowymi.Trudno jest mi stwierdzić czym byly spowowdowane Pana kłopoty z samochodem ale zapewniam za jakość naszego paliwa nie miała na to wpływu

 

 

a ktora stacja byla ta borsza ? bo na ciszewskiego teraz tankuje mimo ze zmienil sie wlasciciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktora stacja byla ta borsza ? bo na ciszewskiego teraz tankuje mimo ze zmienil sie wlasciciel :)

 

Gorsza była ta na Ciszewskiego, ale to było w 2007 :)

 

Co ciekawe obecnie przed wyjazdem wakacyjnym zatankowałem około 15L benzyny 95 na 1-2-3 Statoil przy Realu na Ursynowie bo już miałem suszę w zbiorniku i spalanie w trasie miałem 20% większe niż zazwyczaj. Zjechałem z trasy i dotankowałem do pełna na Auchan. Do celu dojechałem ze średnim spalaniem od tankowania takim jak zazwyczaj. Ten sam samochód, ta sama trasa, ta sama pogoda i styl jazdy - o co chodzi? Niby to już było to nowe paliwo miles które miało zapewniać oszczędności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ufam wszelkiej maści paliwom, które mają mieć jakieś cudowne właściwości.

Gdy tylko zatankowałem 98, albo fuel saver, albo inne hiper super, to odnotowywałem spadek mocy i większe spalanie.

Stąd tankuję po prostu zwykłą 95 na markowych stacjach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.