Skocz do zawartości

Promocja na klimatyzatory do domu


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od kilku dni "latam" za zestawem klimy do domu zwróciłem uwagę, że w Castormie wczoraj lub przedwczoraj zrobili znaczącą promocje na zestawy klimatyzacji ( typu Split, czyli skrzynia na zewnątrz na ścianie, balkonie lub na innym postumencie ).

1. Zestaw z jedną jednostką wewnętrzną f-my BLYSS ( to chyba chińczyk, a sama marka zrobiona dla castoramy ) przeceniony z 1.550,- na 998,-

2. Zestaw z dwoma jednostkami wewnętrznymi f-my DURATERM ( pewnie też chińczyk ?) przeceniony z 4.800,- na 2.400,- 

Wydaje mi się, że oba zestawy typu inevrterowego czyli technologia na czasie.

 

Uważam, że warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już mamy takie prawo, że żeby normy energooszczędności wyrobić nie da się bez invertera sprzedać.

Ale poczytaj warunki montażu i gwarancji. Jak kiedyś się chciałem skusić, to warunkiem gwarancji był montaż przez kogoś, z autoryzacją producenta (to standard, ale nie standardowe były ceny takiego montażu w przypadku klim marketowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż da się ogarnąć i uzgodnić korzystne warunki,.. ale pewnie nie teraz. Teraz jest top sezon i jak się kupi i poczeka do października to z pewnością ktoś to założy w normalnych pieniądzach. A mysle, że i klepnie pieczątke jak ktoś to założy sam,.. przyzwoicie. Albo inaczej - sam się zastanawiam czy nie kpić tego zestawu za 998, do jeszcze jednego pokoju. I nie olać gwarancji. Technika lodówkowo/chłodniczo/klimatyzacyjna wydaje mi się już tak niezawodna, że może i zaryzykowałbym te 998,- biorąc na siebie obsługę i konserwacje ( w możliwym zakresie ).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Montaż da się ogarnąć i uzgodnić korzystne warunki,.. ale pewnie nie teraz. Teraz jest top sezon i jak się kupi i poczeka do października to z pewnością ktoś to założy w normalnych pieniądzach. A mysle, że i klepnie pieczątke jak ktoś to założy sam,.. przyzwoicie.

 

No właśnie nie. Egzotyczna marka, tylko tego marketu, albo i firmy zewnętrznej, która jako jedyna w Polsce albo i na świecie ma autoryzację na montaż. I warunkiem gwarancji jest montaż tylko i wyłącznie przez tę jedną firmę a ona ma cenę odlotową za montaż. Zamontuje ktokolwiek inny (choćby profesjonalista, z autoryzacją wszystkich znanych marek) - nie masz gwarancji i jego pieczątka nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Wiadomo, że rozrzut jakościowy produktów z Chin jest ogromny. Ale mysle, że Castorama nie wchodziłaby w jakiś totalny badziew. Podejrzewam, że jest jakości "przyzwoitej" :)

Castorama to na tym musi swoje zarobić. Oni na niektórych rzeczach mają kosmiczne marże.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po co Wam te klimy w domu?

Klima w aucie kiedyś też była luksusem,.. a dla niektórych zbędnym wydatkiem. Masz klime w aucie ? :)

Nie wiem w jakim domu/mieszkaniu mieszkasz. Ale przeważnie w domach z poddaszem użytkowym w upalne dni jest na górze duszno i gorąco. Może gdybym miał pół metra wełny w dachu byłoby lepiej,.. ale nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Wam te klimy w domu? u mnie w najwieksze upaly w tym roku w domu nie bylo wiecej niz 26 w ciagu dnia 

 

podstawa do dobra izolacja okien (u mnie sa okiennce) i nie otwieranie ich w czasie dnia....

 

Ja po włączeniu klimy w upały mam 26-27*. Taki lajf, że mieszkanie małe i przez urządzenia elektryczne i kuchenkę gazową mam cieplej, niż na zewnątrz. Sąsiedzi też grzeją.

 

W domu, to podstawa to GWC albo klima chłodząca powietrze jednocześnie grzejąca wodę. Jaki sens zamykać okiennice czy rolety jak się mieszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady. GWC wylacza sie jak sie temp nawiewana wyzsza od temp w domu czyli tak naparwde w godzinach 12-18 czyli jak jestem w robocie...

poza tym zawsze mozna otwozyc szyber/dzwiczki od kominka i "wlaczyc" grawitacyjna wentylację....

 

a cieszyc sie mozna z tego ze za kwote instalacji klimatyzacji sa okiennice ktore w perspektywie dlugoterminowej sa praktycznie bezkosztowe i wizaalnie nie szpeca w wrecz sa ladne czego o splitach i wymiennika nie mozna powwiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie upałom towarzyszy duża wilgotność powietrza. O ile wiem, zamknięcie okiennic nie zmniejszy wilgotności. Czyli pot nadal się leje po plecach. Na dodatek zamykając okiennice zmniejszamy przepływ powietrza w pomieszczeniu ( tzw. przeciąg :) ). A więc korzyści z okiennic - ładne ( kwestia gustu ), bezkosztowe w eksploatacji, nieco obniżą temp. wewnątrz pomieszczenia. Wady - ciemno w pomieszczeniu, nadal duszno i niewiele chłodniej.

Nie osiągniesz okiennicami takiego komfortu w pomieszczeniu jak klimą. Fakt jest taki, że klima wypada znacznie drożej i ani skrzynka na ścianie ani korytka uroku nie dodają.

Na szczęście każdy ma prawo wyboru w.g. własnych sądów i pewnie większość będzie z tych swoich wyborów zadowolona,..zupełnie jak przy nadchodzących wyborach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.