Skocz do zawartości

Właśnie dlatego jestem za tym by przyczepy lekkie też musiały mieć przegląd.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przez przypadek udało mi się trafić na idealny przykład przyczepy, której stan pozostawiał wiele do życzenia.

Właśnie dlatego uważam, że również przyczepy lekkie powinny przechodzić coroczny przegląd techniczny.

Choćby to miało kosztować 20zł to warto byłoby żeby jakiś diagnosta zerknął czy deski nie przegnite, czy blachy nie mają jakiś ostrych krawędzi, czy opony dobre, czy rama zdrowa, czy zaczep sprawny, czy światła nie są zniszczone i czy są sprawne.

 

Jak wyglądają przeglądy w Polsce to każdy wie.

Niby taki przegląd to nic takiego, a myślę, że widmo przeglądu skutecznie zmusiłoby - zapewne nie wszystkich ale sporą cześć - właścicieli przyczep do tego by choć raz na rok zadbali o to by ich przyczepa jakoś wyglądała i nadawała się do jazdy.

 

To co na szybko udało się zauważyć w egzemplarzu ze zdjęcia to dość mocno sfatygowana skrzynia, zniszczona tablica rejestracyjna oraz światła, a także różne opony i brak chlapaczy.

Zniszczenia nie wyglądały na takie, które powstały przed chwilą.

 

mipeyp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje-zniszczona tablica rejestracyjna i rozne opony to bardzo wazne dla bezpieczenstwa :ogien:

 

a nie widzisz rozwalonego światła lewego? 

fajnie jak skręca w lewo, a ty go wyprzedzasz... 

to szrot, z którego w każdym momencie może coś odpaść... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez przypadek udało mi się trafić na idealny przykład przyczepy, której stan pozostawiał wiele do życzenia.

Właśnie dlatego uważam, że również przyczepy lekkie powinny przechodzić coroczny przegląd techniczny.

Choćby to miało kosztować 20zł to warto byłoby żeby jakiś diagnosta zerknął czy deski nie przegnite, czy blachy nie mają jakiś ostrych krawędzi, czy opony dobre, czy rama zdrowa, czy zaczep sprawny, czy światła nie są zniszczone i czy są sprawne.

 

Jak wyglądają przeglądy w Polsce to każdy wie.

Niby taki przegląd to nic takiego, a myślę, że widmo przeglądu skutecznie zmusiłoby - zapewne nie wszystkich ale sporą cześć - właścicieli przyczep do tego by choć raz na rok zadbali o to by ich przyczepa jakoś wyglądała i nadawała się do jazdy.

 

To co na szybko udało się zauważyć w egzemplarzu ze zdjęcia to dość mocno sfatygowana skrzynia, zniszczona tablica rejestracyjna oraz światła, a także różne opony i brak chlapaczy.

Zniszczenia nie wyglądały na takie, które powstały przed chwilą.

 

mipeyp.jpg

 

Nie trzeba ruszać całej machiny jak rozwiązania są prostsze. Policja zatrzymuje, kieruje na przegląd, mandat z 2 tysiaki i się skończy rumakowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ,wtedy byś nie męczył tą swoją wydumką bo legalnego przeglądu to by nie przeszła

Jak nie przeszła jak przeszła.

Gdy trzeba było zrobić nowy dowód i zamontować nowe tablice to musiałem jechać na stację diagnostyczną na odczytanie parametrów przyczepy i po nową tabliczkę znamionową.

Sprawdzili wszystko i wszystko było dobrze. Przyczepa ma sprawne światła, nie jest skorodowana, bo jest ocynkowana, ma sprawny hamulec, zdrowe odeskowanie. Nic jej nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszła jak przeszła.

Gdy trzeba było zrobić nowy dowód i zamontować nowe tablice to musiałem jechać na stację diagnostyczną na odczytanie parametrów przyczepy i po nową tabliczkę znamionową.

Sprawdzili wszystko i wszystko było dobrze. Przyczepa ma sprawne światła, nie jest skorodowana, bo jest ocynkowana, ma sprawny hamulec, zdrowe odeskowanie. Nic jej nie brakuje.

uhm poza niewłaściwą masą własną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ruszać całej machiny jak rozwiązania są prostsze. Policja zatrzymuje, kieruje na przegląd, mandat z 2 tysiaki i się skończy rumakowanie

Tylko ile razy spotyka się Policję na drodze?

A tak, raz na rok byłoby pewne, że trzeba przyczepę sprawdzić i chociaż odkurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile razy spotyka się Policję na drodze?

A tak, raz na rok byłoby pewne, że trzeba przyczepę sprawdzić i chociaż odkurzyć.

No właśnie - ile razy spotyka się policję na drodze?

Motocyklem jeżdżę już 10 lat, kilka patroli w tym czasie mijałem ;]  ale BT na dobrą sprawę mieć bym nie musiał, bo nikt tego nie sprawdził - nie zostałem ani razu skontrolowany.

Więc z tą pewnością sprawdzenia i odkurzenia to bym nie przesadzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat i przeglądy wyglądałyby tak jak teraz na samochody.

-Sprawny?

-Sprawny.

-100zł i dowód poproszę.

To byłyby marginalne sytuacje. Poza tym przyczepa ma to do siebie, że jej utrzymanie nie sprawia zbyt wiele kłopotu i jest banalnie proste i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłyby marginalne sytuacje. Poza tym przyczepa ma to do siebie, że jej utrzymanie nie sprawia zbyt wiele kłopotu i jest banalnie proste i tanie.

tylko po co komplikowac zycie?

najpierw przyczepy,pozniej rowery,na koncu ludzie beda musiec robic coroczne przeglady.oczywiscie to wiecej pieniedzy do budzetu-ale przeciez Polska kwitnie,wiec nie jest to chyba niezbedne?

tu gdzie mieszkam to nawet nie ma osobnych tablic rejestracyjnych na przyczepach-i pewnie Cie to zdziwi,ale wszyscy zyja i nikt jakos tym sie nie zamartwia :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Choćby to miało kosztować 20zł to warto byłoby żeby jakiś diagnosta zerknął czy deski nie przegnite, czy blachy nie mają jakiś ostrych krawędzi, czy opony dobre, czy rama zdrowa, czy zaczep sprawny, czy światła nie są zniszczone i czy są sprawne.

 

Coś w tym jest. W zeszłym roku moja ciocia oczekując na autobus oberwała kołem od takiej przyczepki. Urwało się razem z piastą. Na szczęście skończyło się na krótkiej wizycie w szpitalu. Była nawet wzmianka w lokalnej prasie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co komplikowac zycie?

najpierw przyczepy,pozniej rowery,na koncu ludzie beda musiec robic coroczne przeglady.oczywiscie to wiecej pieniedzy do budzetu-ale przeciez Polska kwitnie,wiec nie jest to chyba niezbedne?

tu gdzie mieszkam to nawet nie ma osobnych tablic rejestracyjnych na przyczepach-i pewnie Cie to zdziwi,ale wszyscy zyja i nikt jakos tym sie nie zamartwia :oki:

Nie dramatyzujmy, że rowery, wózki i co tam tylko jeszcze.

Tam gdzie mieszkasz to podejrzewam, że jest zupełnie inna kultura.

 

U nas niestety czasami musi być jakiś zamordyzm, bo niektórym inaczej nie da się czegoś wytłumaczyć.

 

Taki przegląd to nie jest nic skomplikowanego, pod warunkiem, że wszystkie strony normalnie do tego podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drezyny... :hehe::phi:  ten Twój wynalazek to pod co podlega: UDT? Czy jaka inna parowozownia... ? ;]

Pod nic nie podlega.

A gdyby miał podlegać to musiałaby to być profesjonanie wykonana konstrukcja i przejść rygorystyczne badania w Żmigrodzie.

http://www.ikolej.pl/zaklady-laboratoria-i-osrodki/osrodek-eksploatacji-toru-doswiadczalnego/

 

Drezyna wówczas jeździłaby sobie dookoła po torze doświadczalnym, po rozjazdach, na odcinkach do badań hamulców, czy do badania skrajni.

 

Wówczas całkowity koszt budowy takiej drezyny wraz z badaniami wahałby się gdzie na granicy 200000zł. Taką informację uzyskałem od jednego z inżynierów w zakładach PESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujmy, że rowery, wózki i co tam tylko jeszcze.

Tam gdzie mieszkasz to podejrzewam, że jest zupełnie inna kultura.

Kultura jest taka sama na calym swiecie.

U mnie takie zlomy ludzie ciagna za strach sie bac. A jakos nikt sie nie martwii.

Myslisz, ze w Polsce trzeba ludziom zafundowac obowiazkowe przeglady bo inaczej niz znaja umiaru a za granica jest odwroteni - przeglad nie potrzebny bo kazdy ma zdrowy rozsadek. Mylisz sie i to grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.