Skocz do zawartości

[Croma] Skrzynia biegów - 6stka - świst


Pachuligan

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się, 170k km na liczniku i na 6stce świst/buczenie ze skrzyni biegów, z tego co wyczytałem to "standardowa" usterka skrzyni (M32 czy coś podobnego), będę musiał to naprawić, ale wracając do pytania, myślicie że uda mi się przejechać jakieś 3 tyś km bez używania 6 biegu i skrzynia mi się wypadnie? Jutro wyjeżdżam, a nie mam za bardzo innego samochodu pod ręką na 2 tygodnie. Może profilaktycznie wymienić olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wróżyć z fusów, każdy samochód inny. Ja ze świstem przejeździłem z pół roku, dopiero kiedy zaczęło chrupać, zrobiłem. Ale to bardziej z niewiedzy a nie z chęci szukania przygód ;) . Po swoim przypadku skłonny więc jestem stwierdzić, że jak tylko świszczy, to dasz radę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się, 170k km na liczniku i na 6stce świst/buczenie ze skrzyni biegów, z tego co wyczytałem to "standardowa" usterka skrzyni (M32 czy coś podobnego), będę musiał to naprawić, ale wracając do pytania, myślicie że uda mi się przejechać jakieś 3 tyś km bez używania 6 biegu i skrzynia mi się wypadnie? Jutro wyjeżdżam, a nie mam za bardzo innego samochodu pod ręką na 2 tygodnie. Może profilaktycznie wymienić olej?

 

U mnie zaczęło świszczeć 7kkm temu, ale ja jestem bardzo wyczulony na dziwne dźwięki, więc wyłapałem to bardzo wcześnie. Po 7kkm jest trochę głośniej, ale dalej nic na co większość ludzi by w ogóle zwróciła uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Trudno wróżyć z fusów, każdy samochód inny. Ja ze świstem przejeździłem z pół roku, dopiero kiedy zaczęło chrupać, zrobiłem. Ale to bardziej z niewiedzy a nie z chęci szukania przygód ;) . Po swoim przypadku skłonny więc jestem stwierdzić, że jak tylko świszczy, to dasz radę.

 

Pozdrawiam

 

U mnie w cromie minelo 220 tys i tez zaczeło buczeć przejechałem z tym około 3 tysiecy z mysla ze to sprzegło, a dziś gadałem z Cinkiem i dowiedziałem sie ze to skrzynia, u mnie to buczenie jest na 6-tym i na 5 - tym biegu.

Powiedz prosze naprawa tej usterki to remont całej skrzyni czy jakaś cześć ?? jakie koszta mnie czekają ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w cromie minelo 220 tys i tez zaczeło buczeć przejechałem z tym około 3 tysiecy z mysla ze to sprzegło, a dziś gadałem z Cinkiem i dowiedziałem sie ze to skrzynia, u mnie to buczenie jest na 6-tym i na 5 - tym biegu.

Powiedz prosze naprawa tej usterki to remont całej skrzyni czy jakaś cześć ?? jakie koszta mnie czekają ??? 

remont całej skrzyni, możesz wymienić łożyska z 6 biegu ale zaraz bedzie wymieniał łożyska odpowiadające za 5 bieg, wiec bez sensu, 2-2.5tyś musisz szykować na dobry zabieg :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wymianę 8 łożysk, dwumasy, sprzęgła i wysprzęglika w listopadzie dałem 1600PLN. Buczenie na 6 ustało i zniknął ruch lewarka podczas dodawania i odejmowania gazu na 6. W cenie była robocizna, łożyska i olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w cromie minelo 220 tys i tez zaczeło buczeć przejechałem z tym około 3 tysiecy z mysla ze to sprzegło, a dziś gadałem z Cinkiem i dowiedziałem sie ze to skrzynia, u mnie to buczenie jest na 6-tym i na 5 - tym biegu.

Powiedz prosze naprawa tej usterki to remont całej skrzyni czy jakaś cześć ?? jakie koszta mnie czekają ??? 

 

To z 2 lata temu było. Dokładnych kosztów nie pamiętam, ale poszedłem z torbami generalnie. Skrzynia cała i chyba sprzęgło przy okazji ale musiałbym sprawdzić, a nie chcę wracać do niemiłych wspomnień :ogien: . Nie chcę cię straszyć jakąś kwotą, najlepiej zadzwoń do jakiegoś warsztatu to będziesz miał koszty mniej więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.