Skocz do zawartości

Wyciek?


Tomala74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj robiłem oględziny samochodu i zauważyłem od spodu taką oto mokrą i brzydką sprawę. Może nie jest to jakiś wielki wyciek ale mokro i brudno jest. Będę wdzięczny za ocenę i wskazówki cóż to może być przyczyną. Załączam fotki i pozdrawiam :-)

post-193568-0-92493500-1441126396_thumb.png

post-193568-0-47602100-1441126439_thumb.png

post-193568-0-33601700-1441126808_thumb.png

post-193568-0-71222400-1441126838_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzisiaj robiłem oględziny samochodu i zauważyłem od spodu taką oto mokrą i brzydką sprawę. Może nie jest to jakiś wielki wyciek ale mokro i brudno jest. Będę wdzięczny za ocenę i wskazówki cóż to może być przyczyną.

 

Przyczyną jest... wyciek, nieszczelność  :hehe:  :phi: 

Sam tropię podobne zanieczyszczenie w Corsie C: podejrzewałem uszczelniacz wału korbowego, na krótko pomogła nowa uszczelka miski olejowej, ale plama znowu się pojawiła...  :facepalm:  :pad: opel to jednak jest jedno wielkie g...  :chory: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja powiem że może też być wyciek bardzo często spotykany z uszczelniacza pompy oleju. bardzo częsta bolączka ja np go wymieniam przy każdej wymianie rozrządu w silniku 1.7 bo jak on puści to właśnie leje się olej po pasku i obudowie i kapie na dole tak jak na foto. polecam zdjąć obudowę rozrządu i sprawdzić żeby się nie okazało że i pasek rozrządu do wymiany bo cały w oleju a z takim paskiem trochę strach jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@romano11   taaaa.... innych marek to nie dotyczy zarzygane olejem są tylko silniki opla :lol:

 

Widzę, że jesteś zaślepionym fanatykiem Opla, ale masz rację: zarzygane olejem są tylko silniki opla :lol:

We fiatowskim silniku 160.A1.046 z większym przebiegiem nie miałem takiego problemu, jak w oplowskim Z12XE...

Ojciec też myślał, że MA OPLA, A OPLE SIĘ NIE PSUJĄ... (pojęcia nie mam, skąd mu się to ubzdurało...) w jak wielkim był błędzie, dowiedział się po pewnym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@romano11 Nie jestem zaślepionym fanatykiem opla ale jak ktoś twierdzi że ciekną tylko silniki opla to mnie pusty śmiech ogarnia. Osobiście jeżdżę już 3-cim oplem i w żadnym nie było problemów z wyciekającym olejem. Do tego moich dwóch synów też ma ople i tez brak problemów. Co prawda w Corsie był problem (pierwszy raz coś takiego widziałam po wymianie oleju puściła UPG na całej powierzchni) ale po wymianie UPG jest suchy. W każdym silniku może wystąpić nieszczelność...nie tylko w oplu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.