Skocz do zawartości

Koła na zimę, a może tylko opony..


Gość Krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zima się zaraz będzie zbliżać i trzeba Forestera wyposażyć w odpowiednie opony.

No i mam dylemat kupować 18" i zmieniać opony czy kupić całe nowe koła ale w rozmiarze 17".

Dodatkową przeszkodą jest zafajdany TPMS co podraża imprezę bo trzeba kupić komplet czujników i to najlepiej takich które da się zaprogramować tym samym kodem co oryginały aby po każdej zmianie nie trzeba było jeździć do ASO na kodowanie.

Szukam jakiś sensownych felg i nic mi się nie podoba...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima się zaraz będzie zbliżać i trzeba Forestera wyposażyć w odpowiednie opony.

No i mam dylemat kupować 18" i zmieniać opony czy kupić całe nowe koła ale w rozmiarze 17".

Dodatkową przeszkodą jest zafajdany TPMS co podraża imprezę bo trzeba kupić komplet czujników i to najlepiej takich które da się zaprogramować tym samym kodem co oryginały aby po każdej zmianie nie trzeba było jeździć do ASO na kodowanie.

Szukam jakiś sensownych felg i nic mi się nie podoba...

Krawiec

Opony. Auto lepiej wygląda na fabrycznych kołach. Poza tym lepsze 18 niż 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też  jestem za tym, żeby kupowac same opony. Jak nie masz ich gdzie trzymać, to coraz popularniejsze są usługi , takie jak hotel opon Ruda Śląska :  Mozna z niego skorzytsać, np tu:http://www.serwistoyoty.pl/ Wiele osób ma przeciez probelm z przetrzymaniem opon. Takie hotele to idelane rozwiąznie. Jak korzytsam z tego od kilku  lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też  jestem za tym, żeby kupowac same opony. Jak nie masz ich gdzie trzymać, to coraz popularniejsze są usługi , takie jak hotel opon Ruda Śląska :  Mozna z niego skorzytsać, np tu:http://www.serwistoyoty.pl/ Wiele osób ma przeciez probelm z przetrzymaniem opon. Takie hotele to idelane rozwiąznie. Jak korzytsam z tego od kilku  lat.

 

Ja trzymam u gumiarzy gdzie zmieniam opony. Kosztuje to 50zł za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową przeszkodą jest zafajdany TPMS co podraża imprezę bo trzeba kupić komplet czujników i to najlepiej takich które da się zaprogramować tym samym kodem co oryginały 

 

To jest w praktyce spory problem  ;]

1. wbrew pozorom takie czujniki można łatwo uszkodzić przy przekładaniu opon 

2. oryginalne czujniki nie muszą pasować do każdych felg - to trzeba sprawdzić, bo poza oryginalnymi felgami może się okazać, że alternatyw jest niewiele, o ile w ogóle jakieś są. 

 

Przekładanie opon (w szczególności ich ściąganie dwa razy do roku) oznacza zniszczony lakier na felgach po dość krótkim czasie - takie są realia. Pytanie jest co najwyżej takie, czy Tobie to przeszkadza. 

 

Osobiście prócz zimówek ja bym kupił oryginalne felgi, komplet czujników i cieszył się względnie świętym spokojem, albo - jeśli auto robi niewielkie przebiegi w zimie - pomyślałbym o oponach wielosezonowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej właśnie szkoda mi felg które pewnie gumiarze zmaltretują przy przekładce. Z drugiej strony oryginalne felgi kosztują jakieś idiotyczne pieniądze, a jak doliczyć do tego czujniki + opony i jeszcze fakt że i tak trzeba je kodować 2 razy w roku to robi się już zupełnie chory system. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej właśnie szkoda mi felg które pewnie gumiarze zmaltretują przy przekładce

 

I czujniki.  ;]  Z mojej średniej wychodzi mi, że przy jednej zmianie opon jeden na cztery czujniki gumiarze zniszczą.  ;l Można kupić zamienniki, ale i tak to jest jakieś 300 zł w plecy (plus wymiana i kodowanie). 

 

trzeba je kodować 2 razy w roku

 

A na pewno trzeba? Forester 2013 obsługuje 8 sztuk (wiem, bo mam  ;] ) - nowszy pewnie też. Trzeba tylko zawze zakładać konkretne koła na to samo miejsce. Można też olać czujniki i założyć koła bez - po starcie będą jakieś straszne komunikaty się pojawiać i tyle. Właściwie to sens tych czujników jest średni - przy oponach Run On Flat rozumiem ich obecność, poza tym więcej z tym kłopotu niż pożytku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na pewno trzeba? Forester 2013 obsługuje 8 sztuk (wiem, bo mam  ;] ) - nowszy pewnie też. Trzeba tylko zawze zakładać konkretne koła na to samo miejsce. Można też olać czujniki i założyć koła bez - po starcie będą jakieś straszne komunikaty się pojawiać i tyle. Właściwie to sens tych czujników jest średni - przy oponach Run On Flat rozumiem ich obecność, poza tym więcej z tym kłopotu niż pożytku. 

Hm.. Forum subaru twierdzi że tylko 4. Trzeba będzie zapytać w ASO...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czujniki.  ;]  Z mojej średniej wychodzi mi, że przy jednej zmianie opon jeden na cztery czujniki gumiarze zniszczą.  ;l Można kupić zamienniki, ale i tak to jest jakieś 300 zł w plecy (plus wymiana i kodowanie). 

 
 

W sklepie SIP czujnik kosztuje 199...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Np wyjazd cieplego garazu na snieg. 

 

Ale to nie jest przypadłość Subaru tylko ogólnie tego rozwiązania z czujnikami w kołach.  :ok:

 

Osobiście uważam, że informacja o spadku ciśnienia bazująca na pomiarze prędkości obrotowej koła jest wystarczająca - TPMS z czujnikami ma sens w przypadku opon Run on Flat (z resztą te opony same w sobie są na tyle kłopotliwe w użytkowaniu, że system TPMS wiele tutaj na minus nie zmieni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś, ja nie mogłem patrzeć jak mi niszczą felgi przy wymianie opon, poza tym te kolejki przed sezonem ...

Dla mnie udało się kupić prawie nowe 17" z WRX, bo dla właściciela miesięcznej Imprezy felgi wydały się zbyt mało agresywne :) Na forum Subaru nieraz można wypatrzyć fajne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.