Skocz do zawartości

Pytanie o gwintownik


Fidel71

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dzisiaj nie dało rady w żaden sposób wykręcić śruby 6mm z profilu stalowego, nie dawało rady nic, ani spawarka, ani ruski klucz ani rzucanie jobów.

 

Koniec końców zjechałem 11 wierteł do metalu (4 podobno z dożywotnią gwarancją)  i rozwierciłem łeb, śrubę na wylot. Oczywiście przy okazji gwint poszedł się kochać.

 

Teraz czeka mnie gwintowanie w tym profilu stalowym. O ile większość w/w rzeczy robiłem już sporo razy to jeszcze gwintowania z braku potrzeby nie przerabiałem.

 

Teraz pytanie - czy można kupić pojedynczy gwintownik, taki na klucz płaski, bo z tego co widzę to są całe walizeczki gwintowników za parę stów.

 

Potrzebuję nagwintować pod śrubę ósemkę.

 

Oprócz odpowiedzi na powyższe pytanie, wszelkie porady dot. procesu gwintowania mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy można kupić pojedynczy gwintownik, taki na klucz płaski, bo z tego co widzę to są całe walizeczki gwintowników za parę stów.

Można. W sklepach z narzędziami dla tokarzy itp.

Nie wiem co tam w Gnieźnie ale u nas jest taki sklepik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj nie dało rady w żaden sposób wykręcić śruby 6mm z profilu stalowego, nie dawało rady nic, ani spawarka, ani ruski klucz ani rzucanie jobów.

Koniec końców zjechałem 11 wierteł do metalu (4 podobno z dożywotnią gwarancją) i rozwierciłem łeb, śrubę na wylot. Oczywiście przy okazji gwint poszedł się kochać.

Teraz czeka mnie gwintowanie w tym profilu stalowym. O ile większość w/w rzeczy robiłem już sporo razy to jeszcze gwintowania z braku potrzeby nie przerabiałem.

Teraz pytanie - czy można kupić pojedynczy gwintownik, taki na klucz płaski, bo z tego co widzę to są całe walizeczki gwintowników za parę stów.

Potrzebuję nagwintować pod śrubę ósemkę.

Oprócz odpowiedzi na powyższe pytanie, wszelkie porady dot. procesu gwintowania mile widziane.

Kup sobie gwintownik maszynowy, żebyś nie musiał kupować 3 zwykłych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj nie dało rady w żaden sposób wykręcić śruby 6mm z profilu stalowego, nie dawało rady nic, ani spawarka, ani ruski klucz ani rzucanie jobów.

 

Koniec końców zjechałem 11 wierteł do metalu (4 podobno z dożywotnią gwarancją)  i rozwierciłem łeb, śrubę na wylot. Oczywiście przy okazji gwint poszedł się kochać.

 

Teraz czeka mnie gwintowanie w tym profilu stalowym. O ile większość w/w rzeczy robiłem już sporo razy to jeszcze gwintowania z braku potrzeby nie przerabiałem.

 

Teraz pytanie - czy można kupić pojedynczy gwintownik, taki na klucz płaski, bo z tego co widzę to są całe walizeczki gwintowników za parę stów.

 

Potrzebuję nagwintować pod śrubę ósemkę.

 

Oprócz odpowiedzi na powyższe pytanie, wszelkie porady dot. procesu gwintowania mile widziane.

możesz kupić jeden rozmiar, np. mega chińskie za 10 zł.

Najlepiej wkręć we wkrętarkę jak nie masz uchwytu i powoli gwintuj.

Do gwintowania w stali najlepszy środek do smarowania to łój, ale od biedy może być smalec. Bez sparowania albo zarwie gwint albo strzeli gwintownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu miałbym kupować 3 zwykłe? Takie kiepskie są, czy pakowane po 3szt?

 

 

Są gwintowniki I, II i nic, czyli "końcowy", "finalny". Są też takie "3w1".

Ale skoro nie masz gwintowników i nie chcesz mieć, a jest miejsce i masz możliwości, czyli spawarkę, to przyspawaj nakrętkę do profilu i po sprawie. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gwintowniki I, II i nic, czyli "końcowy", "finalny". Są też takie "3w1".

Ale skoro nie masz gwintowników i nie chcesz mieć, a jest miejsce i masz możliwości, czyli spawarkę, to przyspawaj nakrętkę do profilu i po sprawie. :phi:

 

 

 

majster, gdyby tak się dało to od razu bym przyspawał - profil z drugiej strony jest zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup gwintowniki ósemki lub gwintownik maszynowy , umocz gwintownik w oleju i staraj się aby zacząć gwintować w równo w pionie co gwarantuje później prosty nagwintowany otwór (zagmatwałem chyba) , nie gwintuj za pomocą wkrętarki ani klucza płaskiego a kup pokrętło do gwintownika co gwarantuje równomierny i bardziej kontrolujący nacisk na gwintownik, jak już zrobiłeś parę nitek gwintu to robisz ruch gwintownika tak jakbyś chciał go wykręcić (tak z pół obrotu) i znowuż zrób ze dwie nitki gwintu i cofnij z powrotem gwintownik ,i tak  do końca :) , nie kręć gwintownikiem  na siłę bo materiał gwintownika jest twardy ale i suchy, jak pęknie gwintownik w otworze to będzie problem, tu masz filmik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup gwintowniki ósemki lub gwintownik maszynowy , umocz gwintownik w oleju i staraj się aby zacząć gwintować w równo w pionie co gwarantuje później prosty nagwintowany otwór (zagmatwałem chyba) , nie gwintuj za pomocą wkrętarki ani klucza płaskiego a kup pokrętło do gwintownika co gwarantuje równomierny i bardziej kontrolujący nacisk na gwintownik, jak już zrobiłeś parę nitek gwintu to robisz ruch gwintownika tak jakbyś chciał go wykręcić (tak z pół obrotu) i znowuż zrób ze dwie nitki gwintu i cofnij z powrotem gwintownik ,i tak do końca :) , nie kręć gwintownikiem na siłę bo materiał gwintownika jest twardy ale i suchy, jak pęknie gwintownik w otworze to będzie problem, tu masz filmik https://www.youtube.com/watch?v=rxTOW0fX9yE

Bardzo rzeczowa i konkretna podpowiedź.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup gwintowniki ósemki lub gwintownik maszynowy , umocz gwintownik w oleju i staraj się aby zacząć gwintować w równo w pionie co gwarantuje później prosty nagwintowany otwór (zagmatwałem chyba) , nie gwintuj za pomocą wkrętarki ani klucza płaskiego a kup pokrętło do gwintownika co gwarantuje równomierny i bardziej kontrolujący nacisk na gwintownik, jak już zrobiłeś parę nitek gwintu to robisz ruch gwintownika tak jakbyś chciał go wykręcić (tak z pół obrotu) i znowuż zrób ze dwie nitki gwintu i cofnij z powrotem gwintownik ,i tak  do końca :) , nie kręć gwintownikiem  na siłę bo materiał gwintownika jest twardy ale i suchy, jak pęknie gwintownik w otworze to będzie problem, tu masz filmik 

no właśnie a co zrobić jak już pękł gwintownik w otworze?

mam taki jeden pęknięty w piaście w aucie....i nie wiem co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.