Skocz do zawartości

Niesprawny mechanizm wycieraczek


Gordon_Shumway

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na zdjęciu poniżej, wyskakuje łączenie ramiona prawego pióra (zaznaczone na czerwono).
Jest to łączenie jak na mój gust "na wcisk", jeszcze się do niego nie dobrałem.
Pytanie, jest sens próbować toto reanimować, jeżeli tak jaką metodą ? Przewiercić i dać śrubę ?

W necie spotkałem jakieś protezy w postaci dorabianej blaszki dociskającej ramię do ośki, ale jakoś to do mnie nie przemawia.
 
PS
O ile istotne, pacjent Cytronela Nemo, nowy mechanizm ca 2,5 stówy.

 

 

post-131939-0-51126500-1445188348_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak z mojego Punto II.

Reanimowałem wiercąc trzpień i zakładając zawleczkę, ale po jakimś czasie zostałem w deszczu z jedną działającą wycieraczką i kupiłem nowy mechanizm.

A to Nemo to nie Doblo, a to z kolei juz oparte na kosmicznej technologii Fiata? :nie_wiem:

Jak kiedys w PII to zalozylem na miejsce i do sprzedazy nie odpadlo :hehe: ale raz jechalem w deszczu bez wycieraczki :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak z mojego Punto II.

 

Reanimowałem wiercąc trzpień i zakładając zawleczkę, ale po jakimś czasie zostałem w deszczu z jedną działającą wycieraczką i kupiłem nowy mechanizm.

Czyli półśrodek, lipa, narobię się jak osiołek a i tak podwójna robota :pad:

Niestety w nadchodzącym tygodniu muszę jeździć, a pada  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale chyba Qubo

 

Qubo to Fiorino osobowe

Fiorino-Fiorino to Fiat Professional

Poza innym wyposażeniem cenami i rabatami, to niczym więcej się nie różnią. No może jeszcze tym, że Firino można zamówić przeszklone, częściowo przeszkolone albo blaszankę. Qubo jest tylko w jednej wersji nadwoziowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to i tak w ostatecznym rozrachunku pójdzie na złom, to pozostaje Ci sklepie to na sztywno żywicą epoksydową, delikatnie wzmocnić włóknem i będzie po prostu nierozbieralne.

 

Tam jest oś z beczułką, na której pracuje cięgno. Albo wytarła się beczułka, lub co bardziej prawdopodobne plastik w cięgnie.

Nie skleisz tego bo to musi pracować.

Najlepsze co można zrobić to naciąć tam kawałek bardzo drobnego gwintu i wkręcić szeroką nakrętkę z dużą (o dużej średnicy zewnętrznej) podkładką, ot taka konstrukcja z pupy.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest oś z beczułką, na której pracuje cięgno. Albo wytarła się beczułka, lub co bardziej prawdopodobne plastik w cięgnie.

Nie skleisz tego bo to musi pracować.

Najlepsze co można zrobić to naciąć tam kawałek bardzo drobnego gwintu i wkręcić szeroką nakrętkę z dużą (o dużej średnicy zewnętrznej) podkładką, ot taka konstrukcja z pupy.

Pozdrawiam BAS

To jest rozbieralno-składalne? Może da się dotyczyć/dorobić? Tylko czy warta skórka wyprawki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rozbieralno-składalne?

Cięgno spada/zdejmuje się z osi z beczułką.

Może da się dotyczyć/dorobić?

Trzeba by dorobić ten plastik.

Tylko czy warta skórka wyprawki?

Nie, prościej jest zrobić tak jak mówiłem. Zamiast nakrętki może być jakaś przetyczka/zawleczka, byle leżała na niej duża podkładka bo inaczej będzie haczyć o zawleczkę/przetyczkę.

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zdjęciu poniżej, wyskakuje łączenie ramiona prawego pióra (zaznaczone na czerwono).

Jest to łączenie jak na mój gust "na wcisk", jeszcze się do niego nie dobrałem.

Pytanie, jest sens próbować toto reanimować, jeżeli tak jaką metodą ? Przewiercić i dać śrubę ?

W necie spotkałem jakieś protezy w postaci dorabianej blaszki dociskającej ramię do ośki, ale jakoś to do mnie nie przemawia.

 

PS

O ile istotne, pacjent Cytronela Nemo, nowy mechanizm ca 2,5 stówy.

Często można samo cięgno zamówić w ASO i jest tańsze. Wyrabiają się teflonowe główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie, może się komuś przyda na przyszłość.

Mechanizm wyjąłem, dokonałem organoleptycznych badań, trochę próbowałem kombinować i ...

 

 

Pytanie, jest sens próbować toto reanimować ?

 

 

... nie ma, zamówiłem nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.