Skocz do zawartości

późno przełącza na gaz


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

jakiś czas temu padł czujnik temperatury przy reduktorze. Jako, że ponoć w moim reduktorze nie idzie wymienić czujnika lub po prostu się koledze-gaziarzowi szukać takiego czujnika nie chciało założył on zewnętrzny czujnik i gdzieś na wężu dał czujkę.

 

Efekt jest taki, że przy obecnych temperaturach (7-10*C) przełączął na gaz po 8-10km gdzie zawsze było w okolicach 2giego km. Wskazówka temperatury stoi pionowo już właśnie w okolicach 2km, ale jeszcze kilka km jadę na benzynie.

 

Ponoć rozwiązaniem problemu byłaby wymiana reduktora. W sumie ma on już około 60kkm, więc na pewno by nie zaszkodziło ;]

Temperatura przełączania ustawiona była w okolicach 50*, w piątek na moją prośbę zjechaliśmy do 35* (dla testów) i teraz trochę szybciej się przełącza, ale nie tak jak kiedyś (ok 6-7km).

 

Czy szanowne grono może coś podpowiedzieć? Zrobić ten reduktor? :hmm:

 

(komp Tech-One)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 założył on zewnętrzny czujnik i gdzieś na wężu dał czujkę.

 

Jak już rzeźbić druciarnię, to z głową! Czujnik powinien dotykać metalowej części obudowy reduktora, przecież guma źle przewodzi ciepło i stąd te opóźnienia...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rzeźbić druciarnię, to z głową! Czujnik powinien dotykać metalowej części obudowy reduktora, przecież guma źle przewodzi ciepło i stąd te opóźnienia...

Pozdr.

Nawet nie sprawdzałem, ale ponoć jest do jakiejś miedzianej części w układzie chłodzenia przyczepiony

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiejś miedzianej części w układzie chłodzenia przyczepiony

No to pewnie czujnik ma zupełnie inną charakterystykę od oryginału (chodzi o rezystancję w zależności od temperatury). Pozostaje oszukać sterownik i ustawić np. 0*C (tak pokaże czujnik, ale w realu będzie np. 40*C).

 

A powinno się zrobić tak: podłączyć rezystor nastawny zamiast czujnika i poustawiać kilka rezystancji i dla nich odczytaś wartość temperatury, jaką widzi sterownik (sprawdzić w katalogu dla jakich temperatur podane są rezystancje termistorów). Na podstawie tych pomiarów dobrać najbardziej zbiżony termistor.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na tylnej sciance jest miejsce nagwintowane na czujnik

czujnik byl pewnie 4,7kom

 

dzisiaj usunąłem 'dołożony' czujnik i wymieniłem ten w reduktorze ( 4,7kOhm :oki: ), zobaczymy co to zrobi rano ;]

 

edit: sukces :)

 

wskazówka na ~70*C, ~2km i jest gaz. Tak jak zawsze było :oki:

@ i @@master22221 dzięki za podpowiedzi :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powinien dotykać metalowej części obudowy reduktora, przecież guma źle przewodzi ciepło i stąd te opóźnienia...

 

A to ciekawe. mój fabryczny w reduktorze też padł, i też mam założony inny, przyczepiony do węża od chłodnicy opaską, i teraz przełącza o 1 km wcześniej niż stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Pytanie brzmi następująco.

Jaka powinna być ustawiona temp. w jakiej nastepuje przełącznie na gaz, tak aby nie zajechać  reduktora.

 

obecnie mam 25st.

 

Ja tam odpalam na gazie i przy -20* i reduktorowi nic nie jest (raz wymieniałem membrany - w sumie niepotrzebnie, bo syf nie dał się spuścić bo wylot gęstą mazią był zapchany - w sumie już ze 200k km nalatane i jedenasta zima). Pewnie bardziej bym się martwił o wtryski, że za mało mają okazji na popracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odpalam na gazie i przy -20* i reduktorowi nic nie jest (raz wymieniałem membrany - w sumie niepotrzebnie, bo syf nie dał się spuścić bo wylot gęstą mazią był zapchany - w sumie już ze 200k km nalatane i jedenasta zima). Pewnie bardziej bym się martwił o wtryski, że za mało mają okazji na popracowanie.

pomiędzy tankowaniami gazu (wyjeżdzam do zera) staram się zrobić ok 40 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.