Skocz do zawartości

Assistance PZU


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Taki post informacyjny lekko bez sensu :). Od lat kupowałem assistance w ramach polisy OC/AC na samochód i dziś miałem okazję pierwszy raz użyć tej opcji. Pakiet jakiś lepszy za chyba 180 pln/rok. 

Miejsce i czas akcji - Wrocław i dzisiejszy poranek w drodze do pracy.

- 7.30 - stwierdznie problemu z wysoką temperaturą silnika, zjazd na pobocze i diagnoza - brak płynu chłodniczego w zbiorniku i kapie pod samochodem

- 7.35 - telefon na infolinie PZU, czas oczekiwania na połączenie ok. 10 sekund. Miła rozmowa i na koniec informacja" proszę oczekiwac na telefon od pomocy drogowej z lawetą, będa dzwonić w ciągu 15 minut"

- 7.45 - dzwoni laweta - będzie za ok.15 minut

- 8.05 - przyjechała laweta  8] , ladowanie trwa 5 minut i jedziemy do wybranego przeze mnie warsztatu

- 8.40 - wizyta w warsztacie, wstępna diagnoza - dziura w chłodnicy,

- 9.10 - kolejny telefon do PZU załatwiamy auto zastępcze. Informacja zwrotna, ze w ciągu 15 minut dostanę telefon od lokalnej wypożyczalni i ustalimy adres dostawy samochodu

- 9.25 - dzwoni lokalna wypożyczalnia, że właśnie do mnie do warszatu jadą z samochodem zastępczym i będa do około 30 minut

- 10.00 - przyjeżdża miła młoda Pani i po krótkim przekazaniu dokumentów i papierologii o godz. 10.20 jadę dalej do pracy. 

 

Nie ukrywam, że jestem lekkim w szoku, że się da tak szybo temat załatwić. Brawo PZU :oki:  :brawo:  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem lekkim w szoku, że się da tak szybo temat załatwić. Brawo PZU

Norma, kilka razy korzystałem - zero problemów, masz nawet możliwość wybrania wypożyczalni w pobliżu domu/warsztatu a czasami można się nawet dogadać, że sami odbiorą od Ciebie samochód zastępczy albo odwiozą Cie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.30 w mrozie na zadupiu czekałem 40 minut. Chyba całkiem dobrze.

 

w jakies niedzielne popoludnie w niemczech na totalnym zadupiu dzieki assitance PZU w 40minut mialem mechanika z ADAC z boosterem ktory pomogl mi odpalic auto z padnietym aku :) Dokulalem sie do polski i w pierwszym tesco zakupilem 'nowe' aku na reszte podrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To assistance pzu to część pakietu OC lub AC czy może byc jako osobna usługa?

 

moze byc osobno ale wtedy jest absurdalnie drogo. Sensowna cena jest jak dokupujesz do OC lub do OC+AC - https://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega miał parę tyg temu przeciwne doświadczenia - uderzył dzika na S1 gdzieś pomiędzy Tychami a Jaworznem, godzina ok 0.00. Po ok 4 telefonie i pół godz. dzwonienia dopiero ktoś odebrał, potem kilkakrotne dodzwanianie się do nich z pytaniem gdzie jest laweta, po 4 godz. był w domu - raptem 50 km.

Zaczął się mocno zastanawiać czy następnym razem będzie brał assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega miał parę tyg temu przeciwne doświadczenia - uderzył dzika na S1 gdzieś pomiędzy Tychami a Jaworznem, godzina ok 0.00. Po ok 4 telefonie i pół godz. dzwonienia dopiero ktoś odebrał, potem kilkakrotne dodzwanianie się do nich z pytaniem gdzie jest laweta, po 4 godz. był w domu - raptem 50 km.

Zaczął się mocno zastanawiać czy następnym razem będzie brał assistance.

 

w pzu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem lekkim w szoku, że się da tak szybo temat załatwić. Brawo PZU :oki:  :brawo:  

 

Norma. Korzystałem chyba dwukrotnie z Assistance PZU i najbardziej irytujące było "wmuszanie" samochodu zastępczego (nie chciałem, bo nie był mi do niczego potrzebny) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.