Skocz do zawartości

Gdyby komuś przyszło do głowy oglądać to V70...


Rekomendowane odpowiedzi

...to niech znajdzie sobie lepsze zajęcie. :hehe

 

http://olx.pl/oferta/volvo-v70-2-4-d5-momentum-sport-kombi-serwisowany-w-aso-bi-xenon-CID5-IDcodYj.html

http://otomoto.pl/oferta/volvo-v70-2-4-d5-momentum-sport-kombi-serwisowany-w-aso-bi-xenon-ID6ycSEz.html#contact-form

 

Wg ASO: powypadkowe, naprawiane w szopie, poobijane, poszpachlowane, uszczelniane silikonem nie działa wspomaganie, ma świeżo wyczyszczone błędy, kilka wycieków. Wbrew zapewnieniom nie było serwisowane w ASO.

 

Mam nadzieję, że google indeksuje to forum.

VIN YV1BW694181001798

 

pozdrawiam ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to niech znajdzie sobie lepsze zajęcie. :hehe

 

http://olx.pl/oferta/volvo-v70-2-4-d5-momentum-sport-kombi-serwisowany-w-aso-bi-xenon-CID5-IDcodYj.html

http://otomoto.pl/oferta/volvo-v70-2-4-d5-momentum-sport-kombi-serwisowany-w-aso-bi-xenon-ID6ycSEz.html#contact-form

 

Wg ASO: powypadkowe, naprawiane w szopie, poobijane, poszpachlowane, uszczelniane silikonem nie działa wspomaganie, ma świeżo wyczyszczone błędy, kilka wycieków. Wbrew zapewnieniom nie było serwisowane w ASO.

 

Mam nadzieję, że google indeksuje to forum.

VIN YV1BW694181001798

 

pozdrawiam ;]

O widzisz i to jest dobra robota :ok:

Byłem kiedyś jak szukałem dla siebie w  Krakowie u Wadowskich pooglądać :ok:

I powiem ze dawno nie widziałem takich strucli nawet na zwirowych placykach typu Jay :no:  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz i to jest dobra robota :ok:

Byłem kiedyś jak szukałem dla siebie w  Krakowie u Wadowskich pooglądać :ok:

I powiem ze dawno nie widziałem takich strucli nawet na zwirowych placykach typu Jay :no:  :facepalm:

 

Nie ma w tym kraju zdrowego V70 D5. :sob:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pojechałem oglądać auto od fana marki z AK ... miało być istne cudo, a auto miało 2 tylne ćwiartki spawane...

No najwyraźniej miałeś pecha,!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kupuj 3.2 i wsadzaj lpg ...

zrobiłem taki manewr jakiś czas temu - co prawda w xc70 i jestem mega zadowolony :)

Mi się marzy S80 właśnie z tym silnikiem. Wkładali tam tego awaryjnego Geartronica? czy skrzynia jest już ok? Są jakieś typowe awarie? Jakie masz spalanie w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy S80 właśnie z tym silnikiem. Wkładali tam tego awaryjnego Geartronica? czy skrzynia jest już ok? Są jakieś typowe awarie? Jakie masz spalanie w trasie?

 Skrzynia, która tam siedzi to aisin warner tf80sc zwany też af40. Ów wynalazek był wkładany w wielu autach - fiatach, oplach, saabach, mazdach, fordach... Czy jest awaryjny ? Generalnie zdania są podzielone. Ja w moim przy przebiegu 90.000 mil musiałem wymieć konwerter (nie jest to drogi zabieg - regeneracja 700 zł), ale tu zwale nie na skrzynie, tylko ostrą przeprawę po górach w Norwegii autem z kompletem pasażerów i przeładowanym po sufit.

Co do awarii, to od kwietnia autem zrobiłem ok 35.000 km i oprócz konwertera i przetoczenia tarcz (kolejny efekt przeprawy po górach) nie robiłem nic. Uprzedzając krytykę w kwestii toczenia tarcz - świadome ryzyko, na prawie nowych tarczach, które zostały przegrzane.

Spalanie.... no cóż, z uwagi na styl jazdy nie jestem najlepszym przykładem, ale generalnie mieszczę się w przedziale 13-18 litrów LPG/100 km Na trasie bardzo ciężko jest przekroczyć 15 litrów LPG/100 km. Jazda niemiecką autostradą przez 300 km z tempomatem ustawionym na 160 km/h skutkuje średnim spalaniem ok. 15 litrów LPG/100 km. Przy jeździe emeryckiej 90-100 km/h zdarzało mi się spalanie 10-11 litrów LPG/100 km (tylko po co ;)

Reasumując, auto jest tańsze w eksploatacji od diesla, a podtlenek lpg trawi bez najmniejszych problemów. Nie można zapominać, że XC70 jest odrobinę podwyższona, a i napęd awd ciągnie pewnie o ten litr więcej, zatem w s80 silnik powinien być jeszcze bardziej ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, która tam siedzi to aisin warner tf80sc zwany też af40. Ów wynalazek był wkładany w wielu autach - fiatach, oplach, saabach, mazdach, fordach... Czy jest awaryjny ? Generalnie zdania są podzielone. Ja w moim przy przebiegu 90.000 mil musiałem wymieć konwerter (nie jest to drogi zabieg - regeneracja 700 zł), ale tu zwale nie na skrzynie, tylko ostrą przeprawę po górach w Norwegii autem z kompletem pasażerów i przeładowanym po sufit.

 

Skrzynia się po prostu przegrzała. Oryginalna chłodnica ma niewystarczająco wydajne chłodzenie. Doraźnie pomaga manualne mieszanie biegami.

 

BTW Jakie miałeś objawy działania skrzyni, że konieczna była regeneracja konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia się po prostu przegrzała. Oryginalna chłodnica ma niewystarczająco wydajne chłodzenie. Doraźnie pomaga manualne mieszanie biegami.

 

BTW Jakie miałeś objawy działania skrzyni, że konieczna była regeneracja konwertera?

 Początkowo, przy pierwszym porannym ruszaniu, słychać było takie tarcie jakby zużyty klocek hamulcowy ocierał o tarczę. Po przejechaniu ok 1 km, albo przekroczeniu 30 km/h problem zanikał. Później stało się to trochę bardziej intensywne, bo tarło nie tylko przy porannym ruszaniu, ale jak tylko auto zdążyło trochę ostygnąć. Oprócz tego żadnych innych objawów. Po wymianie konwertera problem się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pojechałem oglądać auto od fana marki z AK ... miało być istne cudo, a auto miało 2 tylne ćwiartki spawane...

 Z dwojga złego wole mieć dwie tylne ćwiartki zespawane a mechanikę na tip-top od fana (zwłaszcza w Volvo ze względu na ceny części i serwisu) niż na odrót. Natomiast jak chce mieć wszystko na tip-top to idę do salonu po nowego :nie_wiem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.