Skocz do zawartości

9 tys km w 6 lat - samochód do weryfikacji


karmen84

Rekomendowane odpowiedzi

co w samochodzie jest podejrzanego - poza przebiegiem?

 

Co oznacza zielona naklejka w prawym dolnym narożniku przedniej szyby :hmm:;)

 

edit. Nie zauważyłem, że auto z Niemiec. W ogłoszeniu pisze, że pierwszy właściciel, ale chyba nie do końca prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z AK sprawdził mi przebieg - nie ma żadnego wpisu w historii serwisowej.

Jak mi wyjaśnił, może to być powodem tego, że samochód u pierwszego właściciela nie osiągnął limitu km, który jest wymagany do przeglądu.

Od właściciela wiem, ze miał naprawiane jeden przedni błotnik.

 

Żałuję że jest ode mnie tak daleko - ok 380km.

Bielsko-Biała - Zgorzelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli byłaby to naprawdę okazja to auto poszłoby po znajomości i nie byłoby potrzeby wystawiania w necie. Szczególnie, że chodzi o auto miejskie w niedużej kasie.

Może akurat znajomi nie chcieli kupować auta prawie najdroższego ze swojego rocznika?  W Polandii trza kupować okazyjnie. Inaczej sasiady obśmieją żeś frajer.

w 2 minuty by się jakiś komis tym zainteresował.

A skąd wiesz że sie nie interesował? 

Komis go na swój rachunek  nie kupi. Jest za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akurat znajomi nie chcieli kupować auta prawie najdroższego ze swojego rocznika?  W Polandii trza kupować okazyjnie. Inaczej sasiady obśmieją żeś frajer.

 

Możliwe. Ze zdjęć widać, że auto ładnie przygotowane do sprzedaży. Jak się podoba to trzeba pojechać, dokładnie obejrzeć, sprawdzić w ASO lub SKP i jak będzie w miarę ok to brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś naprawdę poważnie zainteresowany to zapytaj sprzedającego o rozmiar, model opon i DOT. Następnie poszperaj na forach "lwa" jakie opony montowano na pierwszy montaż i będziesz wiedział czy oryginalne. Nie jest to jakaś bardzo istotna informacja, ale jeśli ktoś zmienił opony po np. 7 kkm to trochę podejrzane :oki:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie auto też jest z 2009 roku i ma w tej chwili 18kkm. Kupiłem go w 2011 z salonu, jako auto pokazowe z symbolicznym przebiegiem. Właśnie w tym roku kupiłem do niego nowe opony (całoroczne), bo przy takich przebiegach bez sensu jest sezonowa zmiana opon. Także nowe opony w starym aucie z mikro przebiegiem też nie są dowodem na przekręt z licznikiem. Podobnie jak brak przeglądów w ASO - trzeba chyba wycierać nos stuzłotówkami żeby zostawiać co roku 700zł w serwisie, robiąc 2kkm rocznie, kiedy olej i filtry można sobie zmienić na własną rękę, a zaoszczędzone 500zł przeznaczyć na benzynę - starczy na ponad pół roku jazdy  ;]

W każdym razie koniecznie trzeba takie auto obejrzeć na żywo, a nie dać się zwieść poradom ekspertów od przystanków i łodzi podwodnych, że auto musi być podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.