Skocz do zawartości

Dostawca energii


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

@@ZUBERTO mi chodzi tylko o obiadki itd nie o ogrzewanie CO czy CWU. U siebie mam zainstalowaną butlę i jedna wystarcza mi na jakieś 1,5 miesiąca czyli 2 butle mam na 3 miesiące. Koszt jednej to powiedzmy 60 pln czyli 120 na 3 miesiące. Moi teście mają normalny gaz podłączony, licznik itd. Miesięczny przesył jest w granicach 40 pln za 3 miesiące daje nam kwotę 120 pln, a jeszcze dolicz sobie do tego zużycie gazu przez te 3 miesiące. Co taniej wychodzi?

 

Mi chodzi tez o obiadki.

Matke kosztuje o 1 butla/msc (jak sam piszesz kolo 60zl).

Mnie w bloku kosztowalo 27zl/msc.

Widzisz roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta, która jest na stronie zamraża ceny do końca 2016. To niby tylko rok, zużycie w tym czasie i tak będę miał niewielkie wiec może się skuszę mimo wszystko. Btw. jakie ceny będziesz miał od stycznia?

 

Dobra, co tak naprawde "lepiej" daje PGE w porownaniu do PGNiG.

Albo ja ciemny jestem, albo zarowno 1 jak i 2 niewiele szczegolow na swoim www daja.

PGNiG znam, bo mam.

Skoro z nich zyje, to moze przenioslbym sie i z gazem do PGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co tak naprawde "lepiej" daje PGE w porownaniu do PGNiG.

Albo ja ciemny jestem, albo zarowno 1 jak i 2 niewiele szczegolow na swoim www daja.

PGNiG znam, bo mam.

Skoro z nich zyje, to moze przenioslbym sie i z gazem do PGE.

Wygode. Mam prad od nich, plus maja biuro w moim miescie. Cenowo na te chwile wygladaja OK (oferta dual-fuel), ale to jak wiadomo moze sie zmienic. Milabym wszystko na jednej fakturze :ok:

Ale jesli dzisiaj / jutro sie nie odezwa w jaki sposob zostac ich klientem przy nowo budowanym przylaczu gazowym, to ide do PGNiGe, bo nie mam ochoty sie z nimi kopac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygode. Mam prad od nich, plus maja biuro w moim miescie. Cenowo na te chwile wygladaja OK (oferta dual-fuel), ale to jak wiadomo moze sie zmienic. Milabym wszystko na jednej fakturze :ok:

Ale jesli dzisiaj / jutro sie nie odezwa w jaki sposob zostac ich klientem przy nowo budowanym przylaczu gazowym, to ide do PGNiGe, bo nie mam ochoty sie z nimi kopac.

 

No wlasnie o ten "wyglad cenowy" mi chodzi, na www nie widze jakos cen, chyba ze ukryte gdzies w zalacznikach/regulaminach to przyznam nie czytalem.

O ile w PGE Dystrybuca bywam codziennie i z 1 reki bym wiedzial co i jak to do BOKu PGE Obrót chodzic nie lubie, bo tam kolejki .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygode. Mam prad od nich, plus maja biuro w moim miescie. Cenowo na te chwile wygladaja OK (oferta dual-fuel), ale to jak wiadomo moze sie zmienic. Milabym wszystko na jednej fakturze :ok:

 

 

A nie będziesz dostawał osobnej faktury za przesył? Z prądem tak mam, jak wybrałem innego sprzedawcę - mam dwie faktury, zamiast jednej. To z gazem pewnie też dostaniesz jedną od sprzedawcy gazu, i drugą od operatora rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o ten "wyglad cenowy" mi chodzi, na www nie widze jakos cen, chyba ze ukryte gdzies w zalacznikach/regulaminach to przyznam nie czytalem.

O ile w PGE Dystrybuca bywam codziennie i z 1 reki bym wiedzial co i jak to do BOKu PGE Obrót chodzic nie lubie, bo tam kolejki .............

http://www.gkpge.pl/media/pdf/REGULAMIN_PRZEPIS_NA_ENERGIE_I_ENERGIA_Z_PODWOJNA_KORZYSCIA.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będziesz dostawał osobnej faktury za przesył? Z prądem tak mam, jak wybrałem innego sprzedawcę - mam dwie faktury, zamiast jednej. To z gazem pewnie też dostaniesz jedną od sprzedawcy gazu, i drugą od operatora rury.

Nie zawracalbym sobie głowy gdybym miał miec kilka faktur. Wszystko na jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracalbym sobie głowy gdybym miał miec kilka faktur. Wszystko na jednej.

 

Pewny jesteś? PGNiG przecież nie będzie za darmo udostępniał rur, a pewnie masz od nich (jakiejś spółki córki dokładniej).

Wyczytałem, że dual-fuel to:

Podpisując umowę typu dual fuel ze sprzedawcą zyskujemy paliwo gazowe oraz prąd od jednego sprzedawcy. W tym momencie to właśnie od niego otrzymywać będziemy faktury za zużytą energię elektryczną i gaz. Musimy jednak pamiętać, że osobno zapłacimy za usługę dystrybucji. Oznacza to, że otrzymamy za dystrybucję dwie dodatkowe faktury. W przypadku prądu będzie to jeden z OSD: Energa, Enea, RWE, Tauron, PKP Energetyka lub PGE, a w przypadku instalacji gazowej: PGNiG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem. Przeczytaj info na stronie PGE. To słowa jakiegoś eksperta :P

1.1. Niniejsza Oferta dedykowana jest dla Odbiorców, o których mowa w pkt. 3.1., którzy w okresie obowiązywania Oferty posiadają lub zawrą z PGE Obrót S.A.:

a) umowę kompleksową sprzedaży paliwa gazowego i świadczenia usługi dystrybucji (umowa kompleksowa dla paliwa gazowego - gazu ziemnego wysokometanowego typu E - grupy taryfowe o symbolu W) i/lub zgodnie z pkt. 4.1;b) umowę sprzedaży energii elektrycznej lub umowę kompleksową sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji (umowa kompleksowa dla energii elektrycznej);

1.2. Oferta zawiera wysokośd oraz warunki stosowania:

a) cen za paliwa gazowe i energię elektryczną;

b) stawek opłat abonamentowych i stawek opłat handlowych;

1.3. Ceny i stawki ustalone w Ofercie nie zawierają opłat z tytułu dystrybucji paliwa gazowego. Dla Odbiorców zawierających w ramach Oferty umowy kompleksowe dla paliwa gazowego opłata za dystrybucję zostanie naliczona zgodnie z aktualną taryfą dla usług dystrybucji paliwa gazowego Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Dla Odbiorców posiadających lub zawierających w ramach Oferty umowy kompleksowe dla energii elektrycznej opłata za dystrybucję energii elektrycznej zostanie naliczona zgodnie z aktualną taryfą dla usług dystrybucji energii elektrycznej PGE Dystrybucja S.A. W przypadku umów sprzedaży energii elektrycznej rozliczenia usługi dystrybucji dokonywane będą na podstawie umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartej przez Odbiorcę z właściwym OSD.

Cena za dystrybucję może ulec zmianie w przypadku zmiany wyżej wymienionych taryf dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem. Przeczytaj info na stronie PGE. To słowa jakiegoś eksperta :P

1.3. Ceny i stawki ustalone w Ofercie nie zawierają opłat z tytułu dystrybucji paliwa gazowego. Dla Odbiorców zawierających w ramach Oferty umowy kompleksowe dla paliwa gazowego opłata za dystrybucję zostanie naliczona zgodnie z aktualną taryfą dla usług dystrybucji paliwa gazowego Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.

 

A gdzie tu jest o tym, kto wystawi fakturę za dystrybucję? Jest tylko o autorze taryfy, a nie kto będzie sprzedawcą i kto będzie fakturował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu jest o tym, kto wystawi fakturę za dystrybucję? Jest tylko o autorze taryfy, a nie kto będzie sprzedawcą i kto będzie fakturował.

Hint 1: Umowa kompleksowa

Hint 2: Skoro PGE pisze w jaki sposob bedzie naliczac oplate za dystrybucje, to chyba logiczne, ze bedzie to na fakturze od niej

btw. potwierdzilem to info w BOKu (nawet mila pani musiala sie skonsultowac, bo tez na dzien dobry twierdzila, ze dostane osobna fakture od dystrybutora)

Poza tym Mazowiecka Spolka Gazowa w ogole nie chce ze mna zadnych umow podpisywac, wiec raczej nie wystawia mi faktury bez uwowy.

Z punktu widzenia systemu PGNiG Obrot jest takim samym sprzedawca gazu jak PGE i oni daja rade umowy kompleksowe oferowac, i wszystko jest na jednej fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będziesz dostawał osobnej faktury za przesył? Z prądem tak mam, jak wybrałem innego sprzedawcę - mam dwie faktury, zamiast jednej. To z gazem pewnie też dostaniesz jedną od sprzedawcy gazu, i drugą od operatora rury.

 

Nie wiem czy to prawda, ale ktorys z domokrazcow klepal matce, ze od stycznia faktury i tak maja byc oddzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko gra nie warta swieczki.

GAZ (ceny netto):

PGNiG 0,10865 zł/kWh

PGE 0,10860 zł/kWh

abonament W3 PGNiG 6,97 zł/msc

abonament W3 PGE 6,58 zł/msc

 

PRĄD (ceny netto):

obecnie mam PGE 0,2553 zł/kWh

miałbym PGE 0,2553 zł/kWh

czyli tyle samo

 

Regulamin nic o przesyle nie mowi, ale nadal zakladam, ze przesyl pradu mam i bede mial z PGE, a gaz z PGNiG, wiec jedyna róznica jaka wychodzi na + to owe 0,00005 zł/kWh gazu.

W ostatnich 2 miesiacach zuzylem ich ok 2300, czyli oszczedze 0,115zł na fakturze za prawie 500zl.

Ups, przepraszam, zapomnialem o na + 0,78 zł/2msc roznicy w oplacie abonamentowej czyli sumarycznie o zysku <1zł/2msc.

Szkoda zelowek zeby do BOKu sie fatygowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. potwierdzilem to info w BOKu

No popatrz, a mi odpisali:

w imieniu PGE Obrót S.A. informuję, że w przypadku zawarcia umowy na sprzedaż gazu dostarczane będą dwie faktury, jedna od sprzedawcy PGE Obrót S.A.,

natomiast druga od obecnego dystrybutora gazu.

Z poważaniem,

 

xxxxxxxx xxxxxxx

Biuro Telefonicznej Obsługi Klienta Contact Center

PGE Obrót S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniales im moze z jakiego rejonu jesteś?

Nie. A mają gdzieś swoje rury? Pisałem, że ich kable mam. No i gdyby było różnie, to pewnie by napisali - bo taka odpowiedź zniechęca.

A w tym, co cytowałeś nie ma słowa o tym, kto fakturuje dystrybucję, tylko wg czyjego cennika (niezależnego od PGE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie mam zasięg kabli PGE nie mam jeszcze ani pradu, ani gazu - na razie to pusta działka budowlana.

Wiec pewnie gazociąg będziesz miał od Mazowieckiej Spolki Gazowej, która nie prowadzi sprzedaży gazu. Tradycyjnie ludzie umowę kompleksowa podpisują z PGNiG. Jak widzisz to 2 różne firmy, a mimo wszystko faktura jedna. Dlaczego wiec PGE nie mogłoby tak tez zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pewnie gazociąg będziesz miał od Mazowieckiej Spolki Gazowej, która nie prowadzi sprzedaży gazu. Tradycyjnie ludzie umowę kompleksowa podpisują z PGNiG. Jak widzisz to 2 różne firmy, a mimo wszystko faktura jedna. ...

 

Ale to ta sama grupa kapitałowa. PGE do niej nie należy, więc może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ta sama grupa kapitałowa. PGE do niej nie należy, więc może być inaczej.

Ja nie twierdze, ze moze byc inaczej. Twierdze tylko, ze jesli inny sprzedawca (np. PGE) oferuje umowe kompleksowa na dostawe gazu, to wedlug definicji powinien pobierac oplate zarowno za dystrybucje, jak i paliwo. I twierdze, ze nie jest to niemozliwe, skoro obecnie PGNiG jako przedawca gazu potrafi przeslac pobrane pieniadze do Mazowieckiej Spolki Gazowej. Ja wiem, ze historycznie to ta sama firma i maja wewnetrzna polityke wzajemnie sie wspierajaca, ale to nie wyklucza podobnych procedur z innymi dostawcami. Dla mnie umowa kompleksowa, to umowa kompleksowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytasz? Zapytaj BOK. I nie wierz na słowo - co najmniej mail. Jak zostaje ślad wielu dopiero wtedy włącza się odpowiedzialność i myślenie.

Nie chodzi o to, ze Ci nie wierze. Ja po prostu widze jaki problem z ta oferta dual-fuel maja doraddzcy na infoliniach. Jednak czytajac dokladnie warunki tej oferty nadal twierdze, ze bedzie jedna faktura, a ktos udzielil Ci blednej odpowiedzi na maila. Chociaz tez oczywiscie moge sie myslic.

Tak czy owak raczej daruje sobie wspolprace 'gazowa' z PGE skoro nikt nie potrafi udzielic mi konkrentych informacji (ciagle czekam na telefon od osoby rzekomo obeznanej w temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, co cytujesz nie ma ani słowa o tym, kto zafakturuje przesył. Które słowa tak interpretujesz?

Dalem wczesniej linka do dokumentu, ale ten fragment wlasciwie wystarcza:

1.1. Niniejsza Oferta dedykowana jest dla Odbiorców, o których mowa w pkt. 3.1., którzy w okresie obowiązywania Oferty posiadają lub zawrą z PGE Obrót S.A.:

a) umowę kompleksową sprzedaży paliwa gazowego i świadczenia usługi dystrybucji (umowa kompleksowa dla paliwa gazowego - gazu ziemnego wysokometanowego typu E - grupy taryfowe o symbolu W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalem wczesniej linka do dokumentu, ale ten fragment wlasciwie wystarcza:

1.1. Niniejsza Oferta dedykowana jest dla Odbiorców, o których mowa w pkt. 3.1., którzy w okresie obowiązywania Oferty posiadają lub zawrą z PGE Obrót S.A.:

a) umowę kompleksową sprzedaży paliwa gazowego i świadczenia usługi dystrybucji (umowa kompleksowa dla paliwa gazowego - gazu ziemnego wysokometanowego typu E - grupy taryfowe o symbolu W)

 

Ja bym stawial, ze pod zwrotem umowa kompleksowa rozumieja to, ze dostaniesz kompleksowo 1 fakture za sprzedaz pradu i gazu, a dystrybucja to zupelnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawial, ze pod zwrotem umowa kompleksowa rozumieja to, ze dostaniesz kompleksowo 1 fakture za sprzedaz pradu i gazu, a dystrybucja to zupelnie inna bajka.

Cytowany punkt a) wg mnie tyczy sie tylko gazu.

Ale juz mi się nie chce brnąć w to dalej. Samo PGE nie wie co oferuje wiec ja nie mam zamiaru tu niczego bronić ani udowadniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja BOK wlasnie taka odpowiedz otrzymałem :)

w imieniu PGE Obrót S.A., w przypadku skorzystania z oferty „PRZEPIS NA ENERGIĘ I ENERGIA Z PODWÓJNĄ KORZYŚCIĄ”. Będzie Pan otrzymywał dwie faktury jedna za usługi kompleksowe dot. energii elektrycznej, a druga faktura za usługi kompleksowe dot. paliwa gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.