Jump to content

ZUBERTO

użytkownik
 • Content Count

  21707
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6060 Człowiek - do rany przyłóż

About ZUBERTO

Contact Methods

 • Gadu-Gadu
  283677

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  BI
 • Zainteresowania
  leniuchowanie
 • Car
  OPEL Insignia, KIA Soul

Recent Profile Visitors

2764 profile views
 1. To jak ma obecny to zawsze w domu jesteś i jego warunki na siebie przepiszesz. Chyba, że są Ci nie do końca po myśli, a zaszły w sąsiedztwie zmiany i jest szansa na lepsze.
 2. Wydaje mi się, że jeżeli jest tam czyste R czy inny użytek typowo rolniczy to takie proste nie będzie, bo warunki tylko na zabudowę zagrodową/siedliskową wydadzą. Wtedy chyba masz mieć 1ha ziemi (nie wiem czy powierzchni czy przeloczeniowy), może być dzierżawionej. Tyle, że mi to tylko gdzieś świta, dowiedz się u kogoś kumatszego (tam gdzie wydają WZ lub PB).
 3. Sprawdzał ktoś te 129KM czy przypadkiem nie są papierowe, a naprawdę 140 zostało?
 4. Czytałem o tym, ale na pewno będzie po problemie? Masz taki?
 5. Chcę na płycie. Nie podoba mi się na bloczkach, chciałem na płytach drogowych, ale do używek w dobrym stanie i rozsądnej cenie nie mam dojścia, a kupić nowe to już lepiej płytę wylać.
 6. Jak w tytule, musi czy nie? Może da się jakoś zaizolować od wnętrza, by się nie skraplało? Chciałbym postawić se taki 5x6m i gdybam, blaszak czy drewno.
 7. Jakie papiery konkretnie, że masz ponad 1ha przeliczeniowy, bo chyba nie pochodzenie czy wykształcenie? Wydzierżaw od kogoś ziemię i jazda.
 8. Prędzej konkretna osoba w wydziale zajmującym się wydawaniem pozwoleń na budowę.
 9. Może ten ktoś kto postawił ten domek ma status rolnika? Jest jakiś przepis o nieodpłatnym odrolnieniu do 500m2. Jak plan dopuszczą jakąś zabudowę to po jej wybudowaniu przekształca się na Bi. "Rolnikiem do celów budowy zagrodowej/siedliskowej" można też zostać dzierżawiąc ziemię, nie koniecznie kupując. Musisz się dobrze we wszystkich mykach zorientować, bo bez nich utkniesz z tą działką.
 10. Takie życie, biedny zawsze przepłaca a bogatemu i byk się ocieli.
 11. Ja znam wielu, ale jeżeli ta JDG nie zatrudnia pracowników to z reguły są to specjaliści, konkretne branże i dochodowe zajęcia. JDG może mieć też pracowników i wbrew pozorom sporo ludzi tak działa, a wtedy dla ich właścicieli działających w tych dochodowych branżach kupno auta jest jak splunięcie. Ciężko znaleźć szewca czy zegarmistrza co w dziesiątkach czy setkach tysięcy swe miesięczne dochody liczy. Przykladowo mam jako sąsiadów 2 stolarzy, każdy z nich ma w domu po 3 auta nie starsze niż 3 lata.
 12. No jak to jak, zacząć wystawiać faktury. Jak kupi furę za gotówkę i zacznie koszty odliczać, a parę lat na 0 czy stratach będzie jechał to samopodkładanie się. Choć wiadomo, że w PL różnie z tym bywa. Chodzi Ci o budowlańca co ciura się i auto po budowach, czy budowlańca co firmą zarządza i w ciuranym aucie go nie zobaczysz? Nie musisz odpowiadać. Wiadomo, że tu nawet jak budowlaniec to z teczuszką, ja też elektryk z teczuszką.
 13. W takim razie tym bardziej brałbym leasing i wykazywał dochody pozwalające go spłacić, żeby nie wyszło że całe życie nie wiadomo z czego dokładam do DG.
 14. Tyle, że nie widzę powodu dla którego miałaby się drastycznie zwiększyć. Fakt, że konkurencja rośnie, ale wątpię by ktoś zadowolił się gównianym zyskiem. Tyle z tego, że se pogdybać możemy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.