Skocz do zawartości

DiY Stoli z felgi


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niepotrzebną, aluminiową felgę. Mam ładne nogi ze stali K.O. Szkło na wierzch ma szklarz.. ;]

Pomyślałem, że zrobię stolik - tylko czym przykleić szybę do felgi? Nie może być widać kleju...

 

Ma być coś w tym stylu:

4945665118.jpg

post-129483-0-55844600-1448353613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę chcesz takie paskudztwo postawić sobie w domu? Przecież to jest ohydne, kiczowate. Idealny zestaw bezguścia do mebli z Bodzia.

Ale co Cię to obchodzi? :hehe:

Nie wiesz, gdzie chcę to postawić, nie wiesz czy mam w domu meble bodzio i nawet nie wiesz jakim klejem przykleić szkło, więc po co marnujesz swój czas na pisanie w tym wątku? ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niepotrzebną, aluminiową felgę. Mam ładne nogi ze stali K.O. Szkło na wierzch ma szklarz.. ;]

Pomyślałem, że zrobię stolik - tylko czym przykleić szybę do felgi? Nie może być widać kleju...

 

 

A nie lepiej w 4 miejscach dać miękkie punkty\kropki i żeby szyba sobie na nich leżała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej w 4 miejscach dać miękkie punkty\kropki i żeby szyba sobie na nich leżała

I to by było chyba najlepsze rozwiazanie . Kazde przyklejenie na stałe wiąże za sobą brak mozliwości umycia szyby od spodu. Musiałby być decormat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z 4 punktami trzymającymi szkło. Faktycznie problem czyszczenia szyby od spodu istniej przy zamocowaniu jej na stałe. Ale te punkty to na jakiej zasadzie miałby trzymać szybę? Po prostu ma na nich leżeć swobodnie? Trochę mało bezpieczne chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z 4 punktami trzymającymi szkło. Faktycznie problem czyszczenia szyby od spodu istniej przy zamocowaniu jej na stałe. Ale te punkty to na jakiej zasadzie miałby trzymać szybę? Po prostu ma na nich leżeć swobodnie? Trochę mało bezpieczne chyba...

 

Baaaardzo dawno temu miałem w swoim młodzieżowym pokoju taki stolik:

214333503_4_644x461_stol-kawowy-stolik-d

 

Podparty na 4-ch niesymetrycznie rozstawionych przyssawkach. Nie było niebezpiecznie, ale oczywiście przy dużym nacisku na brzeg szyba się uchylała.

Jak średnicę szyby będziesz miał niewiele większą niż felgi to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niepotrzebną, aluminiową felgę. Mam ładne nogi ze stali K.O. Szkło na wierzch ma szklarz.. ;]

Pomyślałem, że zrobię stolik - tylko czym przykleić szybę do felgi? Nie może być widać kleju...

 

 

Jest sposób, by w ogóle obyć się bez kleju, ale to też zależy od konstrukcji samej felgi.

Otóż jeśli tylko środek felgi jest niżej, niż rant (w pozycji pokazanej na fotce ;] ), to można by na rancie, przy pomocy tokarki, wykonać "rowek" czy też "bazę" pod szybę takiej głębokości, jak gruba ma być szyba. Wtedy ciasno dopasowana szyba była by zlicowana od góry z rantem felgi, wpuszczona do niej, nie wylata, można ją wyjąć celem umycia, nie widać kleju, bo go nie ma  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Cię to obchodzi? :hehe:

Nie wiesz, gdzie chcę to postawić, nie wiesz czy mam w domu meble bodzio i nawet nie wiesz jakim klejem przykleić szkło, więc po co marnujesz swój czas na pisanie w tym wątku? ;l

 

Dobra, to pomijając kiczowatość tego rozwiązania wracam do meritum tematu. Moi rodzice mieli szklany stolik na zasadzie konstrukcja a na to szyba. Trzymało się to a raczej podpierało na czterech podkładkach z filcu o wielkości 2 gr każda. I nie było ryzyka przesunięcia. Inna opcja to weź silikon sanitarny, przeźroczysty. Zrób cztery kleksy, niech trochę podeschną, następnie na to nałóż folię spożywczą, dociśnij szybą. Kleksy ułożą się pod szybę, wyschną ściągasz folię i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież można kupić w marketach budowlanych takie przezroczyste, silikonowe, samoprzylepne, małe kółeczka. to chyba jako stópki do róznych pierdół jest wykorzystywane. widać nawet, że w przypadku stolika z pierwszej fotki takie właśnie są zastosowane

a komentarz odnośnie kiczowatości i potem sugestie o robieniu kleksów z silikonu czy podkładek z filcu to się trochę sam wyklucza  ;l

 

coś takiego mam na myśli

 

http://allegro.pl/1-5mm-podkladki-wykroje-kolka-stopki-samoprzylepne-i5108359377.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież można kupić w marketach budowlanych takie przezroczyste, silikonowe, samoprzylepne, małe kółeczka. to chyba jako stópki do róznych pierdół jest wykorzystywane. widać nawet, że w przypadku stolika z pierwszej fotki takie właśnie są zastosowane

a komentarz odnośnie kiczowatości i potem sugestie o robieniu kleksów z silikonu czy podkładek z filcu to się trochę sam wyklucza  ;l

 

coś takiego mam na myśli

 

http://allegro.pl/1-5mm-podkladki-wykroje-kolka-stopki-samoprzylepne-i5108359377.html

:oki:  Jest to kolejny dobry pomysł, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.