Skocz do zawartości

VW Passat z Angli sprowadzenie/rejestracja itd


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest sobie fura w UK. VW Passat z 98 roku 1.8 LPG BRC  Autko przeznaczone na złom ( jeżdżące sprawne nic mu nie dolega, ale właścicielowi (mój brat) dwa i to jeden stary nie potrzebne)

 

Jak wejść w jego posiadanie / użytkowanie?

 

1. Jak najtaniej sprowadzić tą furę do PL? Jedna z opcji to właściciel wsiada i przyjeżdża, albo ja po niego jadę / lecę. Ale o wiąże się z utratą naszego czasu a z tym ciężko.

Czy są firmy lub jacyś autokącikowicze którzy jeżdżą lawetami ( lub czymś większym) i mogą po prostu furę załadować " z innymi" i przywieść do PL

 

2. Jak je tu najtaniej zameldować i zarejestrować ( skoro można juz to zrobić) w PL

- auto może nadal stać na właściciela z UK

- auto może być przerejestrowane na mnie

opcje darowizny / zakupu itd możliwe TYLKO KTÓRA NAJTAŃSZA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sobie fura w UK. VW Passat z 98 roku 1.8 LPG BRC  Autko przeznaczone na złom ( jeżdżące sprawne nic mu nie dolega, ale właścicielowi (mój brat) dwa i to jeden stary nie potrzebne)

 

Jak wejść w jego posiadanie / użytkowanie?

 

1. Jak najtaniej sprowadzić tą furę do PL? Jedna z opcji to właściciel wsiada i przyjeżdża, albo ja po niego jadę / lecę. Ale o wiąże się z utratą naszego czasu a z tym ciężko.

Czy są firmy lub jacyś autokącikowicze którzy jeżdżą lawetami ( lub czymś większym) i mogą po prostu furę załadować " z innymi" i przywieść do PL

 

2. Jak je tu najtaniej zameldować i zarejestrować ( skoro można juz to zrobić) w PL

- auto może nadal stać na właściciela z UK

- auto może być przerejestrowane na mnie

opcje darowizny / zakupu itd możliwe TYLKO KTÓRA NAJTAŃSZA?

jesli chcesz jak najtaniej to opcja z wlascicielem w UK nie wchodzi w gre-samego podatku drogowego bedzie kolo 1500 zl rocznie[grubo ponad 200 funtow]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz jak najtaniej to opcja z wlascicielem w UK nie wchodzi w gre-samego podatku drogowego bedzie kolo 1500 zl rocznie[grubo ponad 200 funtow]...

 

AHA brat jest polakiem ma dowód i adres zameldowania "tutaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sobie fura w UK. VW Passat z 98 roku 1.8 LPG BRC  Autko przeznaczone na złom ( jeżdżące sprawne nic mu nie dolega, ale właścicielowi (mój brat) dwa i to jeden stary nie potrzebne)

 

Jak wejść w jego posiadanie / użytkowanie?

 

1. Jak najtaniej sprowadzić tą furę do PL? Jedna z opcji to właściciel wsiada i przyjeżdża, albo ja po niego jadę / lecę. Ale o wiąże się z utratą naszego czasu a z tym ciężko.

Czy są firmy lub jacyś autokącikowicze którzy jeżdżą lawetami ( lub czymś większym) i mogą po prostu furę załadować " z innymi" i przywieść do PL

 

2. Jak je tu najtaniej zameldować i zarejestrować ( skoro można juz to zrobić) w PL

- auto może nadal stać na właściciela z UK

- auto może być przerejestrowane na mnie

opcje darowizny / zakupu itd możliwe TYLKO KTÓRA NAJTAŃSZA?

 

Obawiam się, że przy tak wiekowym aucie i typowym zagrywka o której myślisz jest niewspółmierna do korzyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to anglik jest ? Bo jeśli tak to ;l parsklem a jesli nie to ten prestiż ma 17 lat i może dla yaja to jest nowka fura ale zasadniczo jego miejsce jest na złomnicy

klaptaptap

 

Nie wiem co cie tak bawi . Potrzebuje drugiego samochodu na poruszanie sie tylko po miescie do pracy, a że ten jest mi znany i za free to :hmm:

 

Nie każdego stać jak ciebie na funkiel mofke. Mam Hondę z tego rocznika i do złomowiska jeszcze jej daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co cie tak bawi . Potrzebuje drugiego samochodu na poruszanie sie tylko po miescie do pracy, a że ten jest mi znany i za free to :hmm:

 

Nie każdego stać jak ciebie na funkiel mofke. Mam Hondę z tego rocznika i do złomowiska jeszcze jej daleko.

 

Przywiezienie go lawetą na zlecenie to koszt ok 2 tys zł, legalizacja butli 300zł, opłaty żeby przygotować go do rejestracji i robi Ci się suma nie mała, a dalej masz auto z kierownicą po złej stronie. Weź pod rozwagę fakt, że jak zechcesz go potem sprzedać, to może być ciężko, zezłomować-wiadomo, cena jak za kg złomu.

Imho tak jak wyżej napisałem, gra nie warta świeczki, lepiej w PL poszukać zarejestrowanego wozidła w takim przedziale cenowym, bo finalnie to "za free" wcale za free nie wyjdzie, a przy odrobinie pecha może wyjść drożej niż Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie fakt-jesli przeglad bedzie robiony w Polsce :ok:

A jak nawet to można na miesiąc wykupić za 30 funa.

Axit - co do tematu to nikt go za darmo nie przywiezie laweta czy przyprowadzi na kołach.

Nie wiem jak w wk, czy potrzebują umowy, jak tak to przepisz v5 na siebie za free. Kup tax na miesiąc, jakieś ubezpieczenie na dzień czy 2 i wracaj na kołach. Reszta to jak z innymi autami z importu.

Tylko jak Akuq napisał to auto warte jest połowę tego co mój telefon i słabo się go opłaca targac do pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiezienie go lawetą na zlecenie to koszt ok 2 tys zł, legalizacja butli 300zł, opłaty żeby przygotować go do rejestracji i robi Ci się suma nie mała, a dalej masz auto z kierownicą po złej stronie. Weź pod rozwagę fakt, że jak zechcesz go potem sprzedać, to może być ciężko, zezłomować-wiadomo, cena jak za kg złomu.

Imho tak jak wyżej napisałem, gra nie warta świeczki, lepiej w PL poszukać zarejestrowanego wozidła w takim przedziale cenowym, bo finalnie to "za free" wcale za free nie wyjdzie, a przy odrobinie pecha może wyjść drożej niż Ci się wydaje.

 

Butla nie musi być jeszcze legalizowana - no chyba ze jak zakładają  nową instalkę w PL ( bo tu była montowana) to butla jest tylko na 4-5 lata.

Dlatego pytam bo nie sprowadzam samochodów i nie wiem jakie są koszta.  A jak brat chciałby na siebie to koszta urzędowe takie same?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nawet to można na miesiąc wykupić za 30 funa.

Axit - co do tematu to nikt go za darmo nie przywiezie laweta czy przyprowadzi na kołach.

Nie wiem jak w wk, czy potrzebują umowy, jak tak to przepisz v5 na siebie za free. Kup tax na miesiąc, jakieś ubezpieczenie na dzień czy 2 i wracaj na kołach. Reszta to jak z innymi autami z importu.

Tylko jak Akuq napisał to auto warte jest połowę tego co mój telefon i słabo się go opłaca targac do pl.

 

Wiem ze za darmo nikt go nie przywiezie , nawet jak bym sam po niego jechał to koszt paliwa + bilet w jedną stronę to juz pewnie ze 200 F. A co do WK to myślałem że brat to na siebie wszystko załatwi, ale to też pewnie koszty.

Wyjdzie na to ze wydłubie podzespoły z LPG i pójdzie na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to anglik jest ? Bo jeśli tak to ;l parsklem a jesli nie to ten prestiż ma 17 lat i może dla yaja to jest nowka fura ale zasadniczo jego miejsce jest na złomnicy

klaptaptap

ale zanim trafi na zlom trzeba wyciac katalizator i wyjac  lpg - zalozy sie do drugiego :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zanim trafi na zlom trzeba wyciac katalizator i wyjac  lpg - zalozy sie do drugiego :phi:

 

No LPG jak najbardziej - nawet jako części zamienne do drugiego samochodu tego samego właściciela. A czy kat jeszcze tam jest to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się - czy da rade tak zrobić?

Wypełniasz papierek V5 z bratem, wysyłasz do DVLA i juz jesteś włascicielem (cena znaczka lub poleconego listu).

Ale w UK jako nowy właściciel musisz kupić podatek drogowy road tax - do poruszania sie poza granicami UK nie jest potrzebny.

 

W sumie takie trochę kwadratowe koło ale jak auto za darmo można pokombinować.

 

 

Najlepiej gdyby brat turystycznie odwoedził rodzinę w PL i wrócił samolotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz papierek V5 z bratem, wysyłasz do DVLA i juz jesteś włascicielem (cena znaczka lub poleconego listu).

Ale w UK jako nowy właściciel musisz kupić podatek drogowy road tax - do poruszania sie poza granicami UK nie jest potrzebny.

 

W sumie takie trochę kwadratowe koło ale jak auto za darmo można pokombinować.

 

 

Najlepiej gdyby brat turystycznie odwoedził rodzinę w PL i wrócił samolotem :)

 

Wiemy, ale niestety obaj przed końcem roku nie możemy sobie na to pozwolić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio to sie wszystko oplaca.

Jako, ze potrzebowalem jakies wozidlo w Polsce, to przywiozlem sobie tydzien temu Mitsubishi Pajero Pinin 1.8mpi 2004r. z Irlandii (gdzie mieszkam na codzien).

Auto kosztowalo mnie w Irlandii €1300 czyli okolo 5600pln po obecnym kursie.

Przyjechanie tym do Polski kosztowalo mnie blisko 500euro. Ale i tak jechalem, wiec liczby 400 bo inaczej bym wydal 100 na samolot i pociag. Czyli 400 euro = 1700pln

Teraz zeby go zarejestrowac, to musze wymienic przednie swiatla. Uzywek nie idzie dostac. Nowe zamienniki 1100pln z wysylka. Tylne przeciwmgielne musze dosztukowac 50zl.

Akcyza pewnie z 500zl. Przeglad 100 albo wiecej bo auto ma hak. Tlumaczenie dowodu rej z 50zl. Rejestracja chyba 260 o ile dobrze pamietam.

Razem wychodzi juz 9360pln.

Czyli wsumie nie wiele mniej, niz moglbym sobie takie auto kupic w Polsce.

A potem jeszcze z 500zl OC i 100 przeglad co roku 600zl.

 

 

A do tego kupa użerania sie ze stacjami kontroli pojazdow i urzedem komunikacji, bo nigdzie nikt nic nie wie na temat rejestracji RHD>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A do tego kupa użerania sie ze stacjami kontroli pojazdow i urzedem komunikacji, bo nigdzie nikt nic nie wie na temat rejestracji RHD>

 

Dlatego za całego tysia kupiłem se DU nexie z gazem  i drugim kompletem kół ( alu) na lato. Wprawdzie ma kilkaaaaaaaaa wad, ale jeździ. ;l

A teraz przysteujemy do szabrowanie paska z LPGu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.