Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sposób na zakup auta segmentu D z przebiegiem do 100 tys km i ceną do 70 kPLN na leasing? Tylko salony? Szukam koniecznie automat, kombi i aut jak na lekarstwo. Z DE nie ściągnę bo na leasingu mi zależy. Co mnie zdziwiło....auta im nowsze tym mniejsze. Avensis...szału nie ma, Volvo XC60 też.

Myślałem żeby kupić coś z segmentu C ale ilośc miejsca w środku jest mocno dyskusyjna. Za mną zmieści się tylko dziecko a wolałbym żeby od czasu do czasu dorosły też się zmieścił. 

 

Znacie może jakąś firmę która ściąga coś z zagranicy i oferuje leasing? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sposób na zakup auta segmentu D z przebiegiem do 100 tys km i ceną do 70 kPLN na leasing? Tylko salony? Szukam koniecznie automat, kombi i aut jak na lekarstwo. Z DE nie ściągnę bo na leasingu mi zależy. Co mnie zdziwiło....auta im nowsze tym mniejsze. Avensis...szału nie ma, Volvo XC60 też.

Myślałem żeby kupić coś z segmentu C ale ilośc miejsca w środku jest mocno dyskusyjna. Za mną zmieści się tylko dziecko a wolałbym żeby od czasu do czasu dorosły też się zmieścił. 

 

Znacie może jakąś firmę która ściąga coś z zagranicy i oferuje leasing? 

 

Wyleasignujesz dowolne auto, byle było sprzedawane na fakturę VAT i nie było za stare.

 

Sprowadzane zwykle odpadają z powodu tego, że Mirki nie wystawiają faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleasignujesz dowolne auto, byle było sprzedawane na fakturę VAT i nie było za stare.

 

Sprowadzane zwykle odpadają z powodu tego, że Mirki nie wystawiają faktur.

też tak myślałem

do niedawna

okazuje się że można finansować leasingiem samochód który jest sprzedawany na umowę KS

leasing finansowy

napewno ma to EFL

szukasz samochód (w EFL zasada jest taka, że wiek samochodu + okres leasingu nie może przekroczyć 10 lat)

dajesz zaliczke sprzedającemu (chyba że się zgodzi bez zaliczki)

dajesz kontakt sprzedaj,ącego do firmy leasingowej.

dalej oni załatwiają wszystko

podpisują z tobą umowę leasingową, kupują samochód od sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem

do niedawna

okazuje się że można finansować leasingiem samochód który jest sprzedawany na umowę KS

leasing finansowy

napewno ma to EFL

szukasz samochód (w EFL zasada jest taka, że wiek samochodu + okres leasingu nie może przekroczyć 10 lat)

dajesz zaliczke sprzedającemu (chyba że się zgodzi bez zaliczki)

dajesz kontakt sprzedaj,ącego do firmy leasingowej.

dalej oni załatwiają wszystko

podpisują z tobą umowę leasingową, kupują samochód od sprzedającego.

 

a co z vat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojezdziłem trochę po salonach iiiii....... w oko wpadł Lexus NX200 oraz Golf Variant. Skrajność :) Ale nie do końca. Ilość miejsca akceptowalna. Przy pierwszym wyższe koszty. Powód dla którego się nad tym zastanawiam to Smart Plan (Toyota/Lexus) lub Leasing Easydrive. Za 1600 miesięcznie i wpłacie 20% mam Lexa a po 3 latach oddaję im samochód. Za 1200 PLN/msc (10% wpłaty początkowej) mam fajnie doposażonego Golfa. Czy ktoś z was miał do czynienia z tymi opcjami finansowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się wtedy kwota brutto idzie w koszty ale nie jestem pewien

Oczywiście dlatego nie podobała mi sie informacja na która odpowiadałem ;)

 

:

nie ma VAT

masz leasing,

w koszta tylko odsetki, sam amortyzujesz samochód

podobnie do kredytu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko bez sensu taki zakup. 

też nie widzę sensu

ale właśnie w ten sposób człowiek kupił mój samochód pare dni temu

może leasing tańszy w porównaniu do kredytu?

a może łatwiej dostać niż kredyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.