Skocz do zawartości

Używana instalka jest coś warta??


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mocie doświadczenia z zakładaniem/użytkowaniem używanej sekwencyjnej instalacji gazowej?? Oczywiście nie starszej niż 3 do góra 5lat... Na nowej mi nie zależy a często widuję w miarę świeże instalki (1-2 lutnie) w rozbitych samochodach i czy jest sens taką zamontować do swojego samochodu?? Silnik niewysilony, wolnossący niskolitrażowy... przebiegi rzędu 20kkm rocznie ale nie zamierzam jeździć dłużej niż kilka lat po czym zostanie na pewno wywalona z auta więc nie zależy mi na nówce  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładać możesz, tylko licz się z kilkoma dość poważnymi problemami. Po 1. nie wiesz w jakim stanie są demontowane podzespoły - elektronika raczej się nie psuje, ale masz jeszcze wtryskiwacze i reduktor, które stanowią sporą cześć kosztu nowej instalacji. Po 2. znajdź warsztat który zechce się grzebać w używanych gratach, zwłaszcza łatanie starej wiązki może być problematyczne, a nowa to kolejny koszt. Trzeci problem to legalizacja wszystkiego jeżeli w aucie nie był wcześniej wbity gaz w dowód rejestracyjny. Teoretycznie warsztat nie powinien wystawić homologacji na podstawie której dokonuje się wpisu do DR, 99% nie zgodzi się na coś takiego żeby się nie podkładać. Co prawda na Allegro co jakiś czas pojawiają się propozycje legalizacji takich instalacji ale zwykle wołają za to 300-500zł, więc kolejny nie mały koszt. Jest co prawda opcja jazdy bez wpisu, stacje kontroli zwykle przepuszczają coś takiego na przeglądzie okresowym teraz, ale w przypadku jakiegoś dzwona zapomnij o kasie z OC - polisa na 100% zostanie unieważniona z powodu nie dozwolonej modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mocie doświadczenia z zakładaniem/użytkowaniem używanej sekwencyjnej instalacji gazowej?? Oczywiście nie starszej niż 3 do góra 5lat... Na nowej mi nie zależy a często widuję w miarę świeże instalki (1-2 lutnie) w rozbitych samochodach i czy jest sens taką zamontować do swojego samochodu?? Silnik niewysilony, wolnossący niskolitrażowy... przebiegi rzędu 20kkm rocznie ale nie zamierzam jeździć dłużej niż kilka lat po czym zostanie na pewno wywalona z auta więc nie zależy mi na nówce  :hmm:

Jeśli instalkę założysz sobie sam i będziesz miał skąd wziąć na to kwity ,to tak. Jeśli ma to Ci robić warsztat , to daj sobie spokój.

Robię w warsztacie montującym lpg. Co jakiś czas trafia się Janusz biznesu co to myśli że zaoszczędzi jak kupi używkę. Mistrzem był gość co zapłacił dwukrotność nowej instalacji. Niby miał komplet , ale po zmontowaniu okazało się że reduktor i wtryski to kibel a na koniec padł map sensor. I w dalszym ciągu nie ma papierów...I nie tak dawno , pan od xc90. Myślał ,że będzie taniej jak se u PHjacuś kupi. I nie było , na dodatek jedna hana lała , więc jeździł tydzień na czterech gazowych i jednym benzynowym , a na koniec chciał papiery :facepalm: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na legalności absolutnie mi nie zależy ponieważ lpg nie będzie wbite w dowód a używaną instalkę polecił mi sam zakład który by mi to założył (po znajomości) a z przeglądem też najmniejszego problemu nie będzie więc te kwestie można pominąć :mikolaj:

 

Czyli  najistotniejsze fanty to wtryskiwacze oraz reduktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na legalności absolutnie mi nie zależy ponieważ lpg nie będzie wbite w dowód

 

 

 

Ale wiesz, że wtedy policjant w trakcie rutynowej kontroli może zatrzymać DR za niezgodność ze stanem faktycznym. Obawiam się też, że w razie wypadku ubezpieczyciel się może wypiąć, z tego samego powodu i/lub nieważności przeglądu gdy bez LPG byłby jeszcze ważny  poprzedni, a przez LPG trzeba robić częściej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na legalności absolutnie mi nie zależy ponieważ lpg nie będzie wbite w dowód a używaną instalkę polecił mi sam zakład który by mi to założył (po znajomości) a z przeglądem też najmniejszego problemu nie będzie więc te kwestie można pominąć :mikolaj:

 

Czyli  najistotniejsze fanty to wtryskiwacze oraz reduktor

Więc nad czym się zastanawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Więc nad czym się zastanawiasz ?

 

Nad tym czy używka dopasowana do innego silnika wytrzyma co najmniej 5 lat...poprzedni gazior w innym aucie był zakładany nowy w 2003 i do 2015 czyli momentu sprzedaży absolutnie zero problemów po za zwykłym serwisem.

Ato nie jest używane na publicznych drogach, nie ma tam domów mieszkalnych a tym bardziej ludzi więc wszystko jakby się mogło wydawać jest bezpieczne... auto służy na dojazdy do lasu i dowożenie sprzętu itp. Dłużej niż kilka lat nie będzie użytkowany więc ale systematyczny serwis jest cały czas :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym czy używka dopasowana do innego silnika wytrzyma co najmniej 5 lat...poprzedni gazior w innym aucie był zakładany nowy w 2003 i do 2015 czyli momentu sprzedaży absolutnie zero problemów po za zwykłym serwisem.

Ato nie jest używane na publicznych drogach, nie ma tam domów mieszkalnych a tym bardziej ludzi więc wszystko jakby się mogło wydawać jest bezpieczne... auto służy na dojazdy do lasu i dowożenie sprzętu itp. Dłużej niż kilka lat nie będzie użytkowany więc ale systematyczny serwis jest cały czas :skromny:

 

To jak zamierzasz tankować lpg? Masz swoją prywatną stacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zamierzasz tankować lpg? Masz swoją prywatną stacje?

 A w czym masz problem? To jego sprawa . Jeśli zatrzymają go psiarskie , to zatrzymają DR i tyle. Poprawnie zamontowana instalacja nikogo nie zabije i nikomu nie zrobi krzywdy. Niech sobie robi co chce i jak chce aby nikomu nie zrobił krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.