Skocz do zawartości

Mamy tu jakiś serwisantów kotłów c.o. /c.w.u??


RABIN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam problem z kotłem Beretta Ciao II (kocioł do co i cwu)

na jesieni był robiony pełen serwis/przegląd kotła teraz ze wzgledu na wysokie mrozy kocioł został przestawiony na funkcję zimową (grzanie c.o.) i pojawił się problem :( woda do c.o. nagrzewa sie tylko do 40 stopni gdzie zwyczajowo było to ok 70 stopni. Obecnie nie mogę nagrzać mieszkania ze wzgledu na letnie kaloryfery. 

Macie pomysł co mógł mój serwisant poprzestawiać i jak to odkręcić??

Dodam że podczas jesiennego spotkania kocioł miał też przeprowadzaną regulację ze względu na zbyt wysokoą temperaturę cwu.

Z góry dziękuję z pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam problem z kotłem Beretta Ciao II (kocioł do co i cwu)

na jesieni był robiony pełen serwis/przegląd kotła teraz ze wzgledu na wysokie mrozy kocioł został przestawiony na funkcję zimową (grzanie c.o.) i pojawił się problem :( woda do c.o. nagrzewa sie tylko do 40 stopni gdzie zwyczajowo było to ok 70 stopni. Obecnie nie mogę nagrzać mieszkania ze wzgledu na letnie kaloryfery. 

Macie pomysł co mógł mój serwisant poprzestawiać i jak to odkręcić??

Dodam że podczas jesiennego spotkania kocioł miał też przeprowadzaną regulację ze względu na zbyt wysokoą temperaturę cwu.

Z góry dziękuję z pomysły

 

Kosmici robili serwis i odlecieli, czy cyganie przejazdem?

Masz zapewne telefon do gości, więc niech poprawiają.

 

Zapewne przestawili moc maksymalną kotła na minimum.

Jeśli CWU dobrze grzeje, to nie ma szans na inną usterkę, np złe ustawienie bloku gazowego, bo by CWU też nie grzał.

 

Kocioł dwufunkcyjny przepływowy, czy masz zasobnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dwufunkcyjny bez zasobnika.

Sterowany reguklatorem pokojowym i ustawiony na auto (SAR) więc krecenie pokrętłami nic mi nie da. 

Problem jest gdzieś na regulacji temperatury gdyż cwu jest ok na co nie dogrzewa wody.

Serwis kotła co roku robi ta sama firma uderzyc moge do nich dopiero w poniedziałek bo w weekend nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie jestem serwisantem, ale w moim Vaillant'ie jak pracuje z pogodówką to oba pokrętła muszą być przekręcone w prawo do oporu.

Jak przekręcę pokrętło CO w lewo to przytnę maksymalną temperaturę zładu i pogodówka nie będzie w stanie tego przeskoczyć.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@irekw tak auto da sie wyłączyć wtedy piec grzeje non stop i nie zwraca uwagi na pogodowkę.

 

bas jak mi podpowiesz to sprawdze ja mam najprostszy sterownik pogodowy salus 091flrf który ma dwie funkcje dzień i noc na nie zadaną temperatutę którą ma utrzymać w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma regulację co w zakresie 40-80 stopni i najprawdopodobniej przy ostatniej regulacji (wrzesien 2015) serwisant skrecił tem. na minimum bo właśnie przy 40 palnik gaśnie. Jutro zadzwonię i poproszę by to odkrecił.

 

Najgorsze jest to że piec załączyłem w tryb zimowy przy ostatnich mrozach i wcześniej tego nie wychwyciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po ustawieniu prawego pokrętła bliżej max. nadal nie grzeje mocniej to znaczy, że albo ma skręconą moc na zespole gazowym albo termistor w kotle odpowiedzialny za pomiar temperatury c.o. padł. O ile to oddzielny termistor co jest wątpliwe, więc raczej za mała moc.

Może być też zbyt duży przepływ na pompie i zbyt duży pobór ciepła w stosunku do mocy kotła ale jeśli wcześniej było OK to też niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Piotrus też mi się tak wydaje bo piec nigdy się tak nie zachowywał

dzięki za tą instrukcję znam ją prawie na pamięć  ;l

dziś bede testował na spokojnie co i jak bo rano jak wstałem to na piecu było 70 stopni  :facepalm:  więc już całkiem zgupiałem nic nie zrobiłem poza wskazówkami na forum plus wyczyściłem filtr z powrotu na co. Piec ustawiłem na auto. 

Problem jest taki że nie wiem o której godzinie on się załączył bo teoretycznie co 20 min powinien dzwigac temp. o 5 stopni. Jak wstałem to grzejniki były gorące a na piecu 70 stopi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.