Skocz do zawartości

Laguna 3 - Opis wrażeń


listoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mijają już lekko ponad 5 miesiecy odkąd wróciłem do Laguny. Jakiś czas temu posiadałem LIphII która bardzo dobrze mi służyła.

 

Obecna Laguna została przeze mnie skonfigurowana, jednak mogłem zacząć ją użytkować dopiero po 1,5 roku i od magicznego przebiegu 15.000km.

Krótka lista wyposażenia:

1)      2,0 dci 150KM manual

2)      Bi-xenon skrętny + dzienne/drogowe led (paski)

3)      Bose edition z Rlink2

4)      4 control

5)      Szklany dach / szyberdach w przedniej części

6)      Półskóry

7)      Magiczny niebieski kolor J

 

Obecny przebieg auta to~30.000km i dzielę się kilkoma spostrzeżeniami, które mi się podobają i lekko denerwują J

 

PLUSY:

1)      Nawigacja – mapa z 2014 działa bardzo dobrze i po kilku zmianach w ustawieniach (wyciszenie fotoradarów itp.) działa całkiem nieźle.

2)      Zwrotność – przesiadłem się z Volvo s60 z 2003 roku które było pokraką pod kątem skrętności – tutaj jest bardzo ok i dzięki 4 kołom skrętnym jest to auto bardzo zwrotne pomimo swojej długości ~4,80m.

3)      3 wtyki zapalniczki w kabinie + 1 w bagażniku. Bardzo przydaje się taka ilość J

4)      Silnik 2,0 DCI – to mój pierwszy diesel (wcześniej jeździłem TDI służbowymi) i ogólnie jestem zadowolony. Spalanie jest przyzwoite:

a.       Miasto Warszawa – jazda codzienna ok 30km zajmująca ok 1,5h dziennie – statystyki: ~27 km/h; spalanie ~7,6 – dystans ~4100km

b.      Trasy – głównie A2/ A1 po ok 300km w jedną stronę + lokalne kręcenie – statystyki: ~72 km/h; spalanie ~6,2 – dystans ~6500km

Sam silnik jakoś mnie specjalnie nie rzuca na kolana – jest przyzwoity i z tego co piszą – bardzo trwały, a na tym mi zależy. Po gwarancji dostanie chip i będzie pewnie jeździł bardziej elastycznie i może trochę szybciej, bo tego mi brakuje.

5)      System bezkluczykowy – po prostu działa jak powinien. Czasami jak bateria w pilocie jest słaba (pojawia się komunikat) to nie zamknie samochodu, ale to wina użytkownika, bo jej nie wymienił J

6)       Podoba mi się J

 

MINUSY:

1)      Odgłosy w aucie – mam wrażenie, że wszystko trzeszczy. Od tunelu środkowego zaczynając, po wykończenie szklanego dachu. Wiem że to nie Lexus, ale po „nowym” aucie spodziewałem się nowej jakości.

2)      Grzane fotele, mają 3 stopniową regulację która działa: 1) Jest gorąca 2) parzy w 4 litery 3) nie używam, bo po pierwszych 2 nie mam takich potrzeb.

3)      Głośno – tutaj poziom głośności jest kwestią indywidualną, ale w mojej ocenie Laguna 3 jest całkiem głośnym autem. Chętnie bym to wszystko pomierzył i porównał.

4)      Czujnik deszczu – działa słabo + nie ma możliwości włączenia wycieraczek impulsowo (np. w górę). Mamy tryby: czujnik; włączone na stałe… trochę tego brakuje + jeśli jest mżawka to reaguje bardzo bardzo słabo.

5)      Wycieraczki + spryskiwacze– Wycieraczki działają wolno i statecznie, a system spryskiwaczy pamiętają chyba Lagunę 1 – działa tak samo. Brakuje „mgiełki” i mimo że mam xenon i jest pompa wysokiego ciśnienia, spryskiwacz szyby ma to w nosie i pryska sobie małym ciśnieniem

6)      Spryskiwacze lamp – przy włączonych światłach, za każdym pociągnięciem spryskiwaczy, myjemy reflektory… Rozwiązanie – delikatne i szybkie pociągniecie za dźwignię lub wyłączenie, umycie szyby i włączenie ponowne… strasznie to upierdliwe.

7)      Głośniki – mimo posiadania BOSE, czyli teoretycznie najlepszego zestawu, nie jestem zadowolony z jakości odtwarzanej muzyki. W starym Volvo jest zdecydowanie lepiej. To nie tylko moje odczucie.

 

Podsumowując:

Ogólnie nie jest źle… z autem jestem związany na długie lata, więc muszę się przyzwyczaić do niedoróbek Laguny i cieszyć.

Na ten moment nic się z autem nie stało i niech tak będzie dalej J

W kwietniu kolejny przegląd roczny i zobaczę co w aucie słychać.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie się podzielę J

 

Dla zainteresowanych statystyki - jeszcze muszę uzupełnić o ostatnie trasy :)

http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/renault/laguna/1999829990/

 

 

post-134198-0-99060600-1439553224_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnośc w aucie to pewnie kwestia silnika. Ja przy swoim 2.0 Pb nie narzekam, jest cicho nawet przy wysokich prędkościach.  Skrzypienie w środku auta- u mnie przy 60 kkm przebiegu nie ma żadnych takich dźwięków. Może szklany dach obniżył ci sztywność karoserii?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnośc w aucie to pewnie kwestia silnika. Ja przy swoim 2.0 Pb nie narzekam, jest cicho nawet przy wysokich prędkościach.  Skrzypienie w środku auta- u mnie przy 60 kkm przebiegu nie ma żadnych takich dźwięków. Może szklany dach obniżył ci sztywność karoserii?.

 

Na głośność silnika raczej nie narzekam, ale tak jak pisałem - jest to sprawa indywidualna :)

 

Jeśli chodzi o skrzypienie - nie trzeszczy Ci tunel środkowy jak dotkniesz nogą lub ręką / uchwyt wewnętrzny do otwierania / zamykania drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głośność silnika raczej nie narzekam, ale tak jak pisałem - jest to sprawa indywidualna :)

 

Jeśli chodzi o skrzypienie - nie trzeszczy Ci tunel środkowy jak dotkniesz nogą lub ręką / uchwyt wewnętrzny do otwierania / zamykania drzwi ?

Przy normalnym użytkowaniu nie trzeszczy. A szarpać na siłe nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś już że trzęsie buda na wolnych obrotach? :)

Nie, ale może dlatego że auto ma dopiero 4 lata i 60 kkm nalotu. Mam za to jedna uwagę- płyn w spryskiwaczach potrafi się mocno cofnąć do zbiorniczka tak, że trzeba długo włączać spryskiwacz, żeby płyn z powrotem prysnał na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale może dlatego że auto ma dopiero 4 lata i 60 kkm nalotu. Mam za to jedna uwagę- płyn w spryskiwaczach potrafi się mocno cofnąć do zbiorniczka tak, że trzeba długo włączać spryskiwacz, żeby płyn z powrotem prysnał na szybę.

zaworek zwrotny za 5 zł rozwiązuje problem, zaraz za pompką spryskiwacza należy go zamontować i po problemie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.