Skocz do zawartości

Zapowietrzające się 1,4HDI


POKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jeżeli ktoś ma problemy jak w tytule, albo ma taki silnik i na przyszłość chce wiedzieć co zrobić by nie płacić mechanikom po parę stówek za nie rozwiązany problem, to w miarę zainteresowania służę pomocą. Właśnie dopadła mnie taka usterka i znalazłem przyczynę. Jeżeli będzie zainteresowanie to postaram się spłodzić jakiegoś manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  w skrócie. Pacjent C2 1,4 HDI 2004 rok ,200kkm przebiegu.

Dotychczas bezawaryjny . Nagle strzelił focha i w ogrzewanym garażu nie chciał odpalić.

Po podpompowaniu paliwa gruszką raczył się uruchomić. Ta usterka zaczęła występować losowo .

Po obczytaniu internetowych for, okazało się ,że  TTTM.

Problem jest w przewodach paliwowych, niestety miejsce usterki jest ukryte pod obudową filtra powietrza.

Zlokalizowałem usterkę i okazało się ,że wiązka przewodów paliwowych kosztuje tylko :sex:  470 PLN.

Nie wiadomo dlaczego pojedynczy przewód w ASO występuje jako wiązka .

Wymyśliłem parę sposobów rozwiązania tej usterki, ale jutro sfinalizuję moje pomysły.

Temat jest pisany na szybko bo zorientowałem się ,że to jest typowa usterka i mnóstwo użytkowników buja si e z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można sądzić, że to nie jest usterka 1.4hdi jako takiego, tylko 1.4hdi obudowanego CeDwójką. Czytaj - jakiś błąd konstrukcyjny prowadzenia tej wiązki.

Czy może jednak usterka występuje w wielu innych budach od PSA, z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz konkrety, bo zwroty w stylu "miejsce usterki jest ukryte", "zlokalizowałem", "wymyśliłem" niewiele wnoszą.

Bujam się z podobnym problemem w c4 1,6 HDI od wymiany filtra paliwa jest problem z odpalaniem, wydawało się, że udało się to naprawić (wymiana oringów przy filtrze i szybkozłączkach) ale po 1,5 tygodnia problem powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można sądzić, że to nie jest usterka 1.4hdi jako takiego, tylko 1.4hdi obudowanego CeDwójką. Czytaj - jakiś błąd konstrukcyjny prowadzenia tej wiązki.

Czy może jednak usterka występuje w wielu innych budach od PSA, z tym silnikiem?

Obudowa nie ma znaczenia cała wina leży w osprzęcie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz konkrety, bo zwroty w stylu "miejsce usterki jest ukryte", "zlokalizowałem", "wymyśliłem" niewiele wnoszą.

Bujam się z podobnym problemem w c4 1,6 HDI od wymiany filtra paliwa jest problem z odpalaniem, wydawało się, że udało się to naprawić (wymiana oringów przy filtrze i szybkozłączkach) ale po 1,5 tygodnia problem powrócił.

Spokojnie, dopiero co zlokalizowałem usterkę  a napisałem tylko dla tego ,że studiując fora poczytałem sobie o właścicielach bujających się z podobnym problemem i mechanikach "kasujących " i nic z tego nie wynika. Porobiłem zdjęcia miejsc przetarć ale żeby z tego wystrugać manual to potrzebuję trochę czasu. Nie wiem jak jest w 1,6 Hdi ale w 1,4 jest to po prostu błąd konstrukcyjny. Mało tego następne przewody w "kolejce" to rurki podciśnienia od zaworu EGR, juz ledwo zipią. Jeżeli chcesz to puszczę ci zdjęcia na maila .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można sądzić, że to nie jest usterka 1.4hdi jako takiego, tylko 1.4hdi obudowanego CeDwójką. Czytaj - jakiś błąd konstrukcyjny prowadzenia tej wiązki.

Czy może jednak usterka występuje w wielu innych budach od PSA, z tym silnikiem?

usterka wynika z papraków mechaników którzy jak przewód się wypnie z ori mocowania to go nie wpinają bo dojście kiepskie. Drugi temat to połamane zaczepy od obudowy filtra powietrza który obijając o przewody paliwowe je przeciera. :ok: dotyczy 1.4 ,1.6 HDI niezależnie od nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Drugi temat to połamane zaczepy od obudowy filtra powietrza który obijając o przewody paliwowe je przeciera. :ok: dotyczy 1.4 ,1.6 HDI niezależnie od nadwozia

Nekoniecznie zaczepy muszą być połamane. Na zdjęciu widok poodkręceniu obudowy filtra powietrza z całymi zaczepami.

 

post-151117-0-26573500-1453449522_thumb.jpg

 

 

Żółta strzałka przetarty przewód paliwowy, żółte kółko nastepny w kolejce do przetarcia

czerwone strzałki przecierające się przewody podciśniowe sterowania EGR-em

 

 

Zbliżenie przetartego przewodu, po odgięciu słychać jak sobie siorbie powietrze. Wycieku nie ma bo to przewód ssący

 

post-151117-0-59156400-1453449700_thumb.jpg

 

 

Zbliżenie podciśnieniowych przewodów.

 

 

post-151117-0-30461900-1453449875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nekoniecznie zaczepy muszą być połamane. Na zdjęciu widok poodkręceniu obudowy filtra powietrza z całymi zaczepami.

 

attachicon.gif1.jpg

 

 

Żółta strzałka przetarty przewód paliwowy, żółte kółko nastepny w kolejce do przetarcia

czerwone strzałki przecierające się przewody podciśniowe sterowania EGR-em

 

 

Zbliżenie przetartego przewodu, po odgięciu słychać jak sobie siorbie powietrze. Wycieku nie ma bo to przewód ssący

 

attachicon.gif2.jpg

 

 

Zbliżenie podciśnieniowych przewodów.

 

 

attachicon.gif3.jpg

jest jeszcze możliwość że obudowa filtra nie weszła w mocowanie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze możliwość że obudowa filtra nie weszła w mocowanie :ok:

Była całkowicie na swoim miejscu. Widać po przetarciach  dokładnie jak przylegała . Niestety mocowana jest w gumowych tulejkach które pozwalają jej drgać. Moim zdaniem to wada fabryczna o czym świadczy ilość opisów w internecie o cofającym się paliwie.

Aso chce za te przewody 470 PLN bo występują niestety w zestawie. Właśnie wróciłem z zakupów przewód poliamidowy materiał PA12 fi 10mm kosztował mnie 7,54PLN 1,35m co starczy na wykonanie dwóch przewodów. Opalarka w dłoń i do roboty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była całkowicie na swoim miejscu. Widać po przetarciach  dokładnie jak przylegała . Niestety mocowana jest w gumowych tulejkach które pozwalają jej drgać. Moim zdaniem to wada fabryczna o czym świadczy ilość opisów w internecie o cofającym się paliwie.

Aso chce za te przewody 470 PLN bo występują niestety w zestawie. Właśnie wróciłem z zakupów przewód poliamidowy materiał PA12 fi 10mm kosztował mnie 7,54PLN 1,35m co starczy na wykonanie dwóch przewodów. Opalarka w dłoń i do roboty.

 

Powiedz jak ci sie uda zarobic te koncowki. Ja probowalem wymienic gruszke, czyli nowa gruszka wpieta w oryginalne przewody tekalan, ale poleglem. Po podgrzaniu robily sie  gumowate i zawijaly sie zamiast nachodzic na zlaczke - moze cos robilem nie tak...

W koncu wstawilem kawalki gumowego, zbrojonego przewodu zamiast poliamidu przy gruszce. Ale uklad dalej lapie powietrze, wiec bede musial szukac dalej, az do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak ci sie uda zarobic te koncowki. Ja probowalem wymienic gruszke, czyli nowa gruszka wpieta w oryginalne przewody tekalan, ale poleglem. Po podgrzaniu robily sie  gumowate i zawijaly sie zamiast nachodzic na zlaczke - moze cos robilem nie tak...

W koncu wstawilem kawalki gumowego, zbrojonego przewodu zamiast poliamidu przy gruszce. Ale uklad dalej lapie powietrze, wiec bede musial szukac dalej, az do zbiornika.

Znalezienie patentu zajęło mi godzinkę . Próbowałem opalarką wrzątkiem i niestety to samo co u ciebie.

Wystrugałem na szybko przyrząd jak na zdjęciu. Dwie deseczki wkręcone w imadło i przewiercone na lini styku wiertłem fi 9,5 lub 9.

Mocujemy przewód tak żeby wystawał tylko na długość złączki. podgrzewamy przewód delikatnie tak max 50*C ma być twardy chodzi o to że w garażu mam temperaturę 9*C a to już  trochę za zimno. Trochę mocniej podgrzewamy złączkę którą wciskamy złączka nie może nam wychłodzić przewodu podczas wciskania, no i zdecydowanie wciskamy złączkę.

 

post-151117-0-20405200-1453542666_thumb.jpg

 

O ile wciśnięcie kątowej końcówki jest łatwe bo można ją uchwycić ręką to ta mała wymaga oprawienia jej w kolejną deseczkę ze slepym otworem fi 10

 

post-151117-0-12320900-1453542679_thumb.jpg

 

 

A tu element tuż po wciśnięciu.

 

 

post-151117-0-20235900-1453542692_thumb.jpg

 

 

Najlepiej przeprowadzić sobie próbę na jakimś kawałku przewodu zanim będziemy zarabiać właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.