Skocz do zawartości

Dodatkowy filtr gazu


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

W instalacji mam taki filtr gazu (lovato smart):

vfF3im.jpg

 

 

ale chyba nie spisuje się zbyt dobrze, bo po 20 tysiącach była potrzeba czyszczenia wtryskiwaczy, po kolejnych 5 tysiącach już musiałem wymienić wtryskiwacz (podobno był tak zanieczyszczony że się zatrzymał i była konieczna jego wymiana).

 

Czy oprócz niego mogę założyć dodatkowy filtr ?

Np czaja FL02 http://allegro.pl/f54-filtr-puszkowy-czaja-brc-fl02-sq-genius-i5936583113.html ?

Jeśli tak to zamontować go przed czy za tym oryginalnym filtrem (podejrzewam że przed ale nie jestem pewien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy oprócz niego mogę założyć dodatkowy filtr ?

Możesz. Możesz nawet dwa.


eśli tak to zamontować go przed czy za tym oryginalnym filtrem

Przed. Ten który już jest  ma w sobie czujnik ciśnienia i temperatury , więc im czyściej tym lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to taki filtr w dłuższej perspektywie cudów nie zrobi. Oleiste zanieczyszczenia z gazu i tak się kiedyś przesączą do wtryskiwaczy. W moim przypadku sprawę rozwiązała rezygnacja z tankowania LPG u prywaciarzy i na stacjach typu "MPO".

Nie wiem jak w sekwencjach, bo to moja pierwsza. Gazownik polecał tankowanie na Statoil lub Orlen - mówi ze przyjeżdżają do niego BRC z nalotem powyżej 200 kkm. Ja z mojej strony mogę tylko powiedziec, że regenerowałem 2 lub 3 reduktory i w żadnym nie stwierdziłem jakiegoś strasznego syfu, mimo przebiegu ok. 80-100 kkm. Jak czasem czytam, że ludzie mazut spuszczają co 20 kkm, to się zastanawiam gdzie oni tankują.

Zapomniałem dodać, że zazwyczaj tankuję na BP, statoil, orlen, a nigdy na jakiś prywatnych typu zbiornik i wiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po tankowaniu na orlenie musiałem czyścić elektrozawór przy reduktorze bo tak był zawalony, że nie przełączał, dopiero po porządnym nagrzaniu silnika jak maź zrobiła się bardziej płynna przełączał się bez problemu...

od tego czasu tankuje tylko na BP i problemu nie ma, nawet gaziarz sam zauważył, że po 10kkm jakoś wyjątkowo czysto jest...

nie ma reguły i wszystko zależy od konkretnej stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakoś można się dowiedzieć jakie ma się dokładnie filtry?

Przed oczywiście rozebraniem wszystkiego ;]

Mam BRC. FFL rozbieralny. Powinno gdzieś w papierach być wpisane jaki dokładnie typ?

Tak samo z FFC, da się to stwierdzić przed demontażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po tankowaniu na orlenie musiałem czyścić elektrozawór przy reduktorze bo tak był zawalony, że nie przełączał, dopiero po porządnym nagrzaniu silnika jak maź zrobiła się bardziej płynna przełączał się bez problemu...

Elektrozawór narastał syfem od pierwszego dnia jazdy na gazie...Pewnego dnia zatankowałeś na orlenie i zasyfiło się na tyle mocno , że się stało. Gdybyś tego dnia zatankował na innej stacji , też by się to stało .

 

 

od tego czasu tankuje tylko na BP i problemu nie ma, nawet gaziarz sam zauważył, że po 10kkm jakoś wyjątkowo czysto jest...

nie ma reguły i wszystko zależy od konkretnej stacji...

To że są czyste filtry , to nie znaczy że jest czysty gaz. W płynnym lpg bardzo dobrze rozpuszczają się odpady pozostające po rafinacji ropy (mazut , rozpuszczalniki) , a z którymi nie ma robić ... A skoro nie ma co z tym zrobić i rozpuszcza się to w gazie , więc walą to w gaz. I im czystsze filtry tym więcej w nim rozpuszczalnika . 

W Polsce i na ukrainie jest najbardziej zasyfiony gaz , ponoś włosi robili jakieś testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.