Skocz do zawartości

50kkm z systemem start stop


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienia zmienia :) Raz sprawdzone w praktyce ;)

 

To zależy od profilu - naprawdę niskoprofilowe trudno gołym okiem zobaczyć że masz flaka. Kiedyś mi się zapaliła lampka, obchodzę samochód i wszystkie koła są jednakowe. Dopiero pomiar ciśnienia wykazał że w jednym jest prawie zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób działa z Run on flat. Mam w aucie tego typu opony jak również czujnik przebicia na bazie ABS i działa ok (jest to konfiguracja fabryczna BMW)

 

Jakie to BMW?  :hmm:  Wydawało mi się, że wszystkie BMW z oponami run flat mają czujniki w kołach, nie kojarzę modelu, w którym ich nie ma.  :nie_wiem:

 

Jak już wspomniałem, na naklejkach na oponach Pirelli Cinturato P7 run flat miałem wydrukowane ostrzeżenie, że nie wolno montować ich w autach bez aktywnego systemu TPMS, więc coś na rzeczy jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to BMW? :hmm: Wydawało mi się, że wszystkie BMW z oponami run flat mają czujniki w kołach, nie kojarzę modelu, w którym ich nie ma. :nie_wiem:

To jest E60 LCI i wydaje mi się że w F01 jest podobnie ale tam nie robiłem resetowania po zmianie opon. W e60 po wymianie robi się reset na postoju i potem kalibruje sie w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od profilu - naprawdę niskoprofilowe trudno gołym okiem zobaczyć że masz flaka. Kiedyś mi się zapaliła lampka, obchodzę samochód i wszystkie koła są jednakowe. Dopiero pomiar ciśnienia wykazał że w jednym jest prawie zero.

Jaki to byl rozmiar / profil ? U mnie na kołach 18 (nie pamietam teraz profilu) dało się na oko to stwierdzić choć oczywiście nie jest to klasyczny kapeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest E60 LCI i wydaje mi się że w F01 jest podobnie ale tam nie robiłem resetowania po zmianie opon. W e60 po wymianie robi się reset na postoju i potem kalibruje sie w trakcie jazdy.

 

Poszukałem trochę w Google i faktycznie - niezły bałagan.  8]  ;]  Nawet ten sam model zależnie od daty produkcji potrafi mieć pasywny albo aktywny TPMS - w Mini też się to zmieniało w czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę w Google i faktycznie - niezły bałagan.  8]  ;]  Nawet ten sam model zależnie od daty produkcji potrafi mieć pasywny albo aktywny TPMS - w Mini też się to zmieniało w czasie...

Moje F25 z 2012 fabrycznie standardowo mialy Pirelli ROF i czujniki pasywne. W stanach były sprzedawane z czujnikami aktywnymi a w Niemczech z kolei standard były opony nie ROF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.