Skocz do zawartości

Jakie moto, nietypowo...


Olas1

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy, że chcecie zrobić wypożyczalnie motocykli. Nie analizuję czy się to opłaca czy nie, jakie są plusy i minusy, gdzie, z kim i dlaczego... nieważne. Pytanie brzmi: jakie motocykle ludzie z chęcią by wynajmowali i jakie były by na tyle popularne, aby je szybko i dobrze można było sprzedać. Sporty... raczej nie, za duże ryzyko. Turystyki? Jakie? GSy BMW? Może coś miejskiego? Wszelkie HD i inne armatury pewnie nie? Jakieś pomysły? Zapraszam do luźnej, zimowej dyskusji. Byle do wiosny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto typu XJ6, MT-07, Gladius bo chyba najtansze i najbardziej uniwersalne - nic z owiewkami bo pojdziesz z torbami, IMO nie sprawdza sie rowniez drozsze sprzety bo beda robily za testowki/sprzet do katowania. Dla sprawdzonych klientow moze cos typu malego GS, Tigera 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięcie mogły by mieć wszelkiej maści trajki, jako "pojazdy ślubne". Innego zastosowania wypożyczalni nie widzę, chyba że na zasadzie tygodniowych jazd próbnych (czy siedzenie nie uwiera w dolną część pleców) przed ewentualnym zakupem wymarzonego sprzęta.

Byle do wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto typu XJ6, MT-07, Gladius bo chyba najtansze i najbardziej uniwersalne - nic z owiewkami bo pojdziesz z torbami, IMO nie sprawdza sie rowniez drozsze sprzety bo beda robily za testowki/sprzet do katowania. Dla sprawdzonych klientow moze cos typu malego GS, Tigera 800

 

Owiewki czemu? Chodzi o przebiegi? Trzeba by skalkulować cenę uwzględniając wyższy przebieg i tle. Własnie wydaje mi się, że moto tego typu będą nabardziej uniwersalne. Coś jak F800GT albo własnie F800GS. Mocniejesz chyba za bardzo kuszą. Doświadczony będzie go katował, a nowicjusz albo będzie się bał albo od razu roztrzaska. MT byłby fajny, ale jest dość mały, więc nie za bardzo uniwersalny. Miał być MT07 Tracer, to by było super uniwersalne moto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się dało to by już było pełno takich wypożyczalni.

Widocznie w naszym klimacie nie ma szans na powodzenie.

 

No... a wypożyczalnie nart są :) Raptem 3 miesiące w roku (max) masz śnieg :)

Ale w dyskusji nie chodzi o ekonomiczny sens biznesu, tylko o same sprzęty. 

Wypożyczalnie samochodów mają to co chce rynek, z jednej strony najtańsze małe auta po 70zł za dobę, ale z drugiej trzon flot to kompakty. Co jest takim kompaktem wśród motocykli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkiej maści 50/125 ccm - na dowód

akedy "średniaki"  - dla jeżdżących z A

coś "premium" - ale chyba lepiej jakiś HD, niż 180konny SS ;]

 

konkrety panie, konkrety...

bo ogólnie polecasz wszystko co ma 2 koła, czyli w sumie masz rację  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomorska wypozyczalnia motocykli. Dziala i sie rozwija rynek jest. Sprzety od ybr po Harleye. Sporo kosza latwm na wycieczkowcach ponoc z rozszerzonym limitem kilometrow ludki jezdza po euuropie. Dziala to w trybie mam pizdziawke do jazdy po miescie albo jakas ala chopperowa maszyne a na 10 dni na wojazecz zona pozyczymy turystyka.... Zapisy ponoc rok do przodu i stali klienci sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem na 2 tygodniowych wczasach nad morzem, miałem ochotę na wypożyczenie jakiegoś chopera typu Shadow do max 800cm3 na kilka dni. 

Niestety najbliższa wypożyczalnia była 200km dalej, wybór mały za to ceny jak dla mnie wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od terenu, u nas w górach sporym powodzeniem cieszą się crossy i skutery śnieżne.

Po kilka sztuk z każdego rodzaju bardziej popularne. 

Ja bym stawiał na:

skutery 50 - 250

nakedy 125 - 800 

chopery średniaki jakieś HD, honda, yamaha.

no i coś do turystyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja jeżdżę cruiserem, choruję na turystyka, ale rozsądek wziął górę i na razie sobie odpuściłem. W tym roku chopaki jada na jakąś objazdówkę po Europie (okolo 5tys km) i na Dragusi nie dam rady dotrzymywać ich tempa. Ale jakby była możliwość wypożyczenia na rozsądnych warunkach turystyka to pewnie bym się skusił i pojechał na takim z nimi. Pewnie takich jak ja znalazłoby się więcej. Nie musi to być od razu GS ;) ale jakies fajne turystyczne motongi pewnie miałby wzięcie ;]

Musiałyby być tylko przygotowane tip top, bo na rzęchu w Europę bym się nie wybrał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja jeżdżę cruiserem, choruję na turystyka, ale rozsądek wziął górę i na razie sobie odpuściłem. W tym roku chopaki jada na jakąś objazdówkę po Europie (okolo 5tys km) i na Dragusi nie dam rady dotrzymywać ich tempa. Ale jakby była możliwość wypożyczenia na rozsądnych warunkach turystyka to pewnie bym się skusił i pojechał na takim z nimi. Pewnie takich jak ja znalazłoby się więcej. Nie musi to być od razu GS ;) ale jakies fajne turystyczne motongi pewnie miałby wzięcie ;]

Musiałyby być tylko przygotowane tip top, bo na rzęchu w Europę bym się nie wybrał ;]

 

A co poza GS? MT09 Tracer? Jak mi się skończy leasing na mojego MT07 to chyba na 09 Tracer się właśnie przesiądę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co poza GS? MT09 Tracer? Jak mi się skończy leasing na mojego MT07 to chyba na 09 Tracer się właśnie przesiądę. 

 

Myślałem nad Tracerem ale jedna rzecz go skreśliła jako turystę. Jak mam tam sie załadować z żonką + 3 kufry jak to moto ma dopuszczalna ładowność na poziomie 180kg (ja 110kg, żonka jakies 55 + ciuchy moto tez kilka Kg) i w dodatku producent nie zaleca montażu centralnego kufra. Zadupek jest z gównolitu czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że chcecie zrobić wypożyczalnie motocykli. Nie analizuję czy się to opłaca czy nie, jakie są plusy i minusy, gdzie, z kim i dlaczego... nieważne. Pytanie brzmi: jakie motocykle ludzie z chęcią by wynajmowali i jakie były by na tyle popularne, aby je szybko i dobrze można było sprzedać. Sporty... raczej nie, za duże ryzyko. Turystyki? Jakie? GSy BMW? Może coś miejskiego? Wszelkie HD i inne armatury pewnie nie? Jakieś pomysły? Zapraszam do luźnej, zimowej dyskusji. Byle do wiosny ;)

A i oczywiście musi być w ofercie S1000 R  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że chcecie zrobić wypożyczalnie motocykli. Nie analizuję czy się to opłaca czy nie, jakie są plusy i minusy, gdzie, z kim i dlaczego... nieważne. Pytanie brzmi: jakie motocykle ludzie z chęcią by wynajmowali i jakie były by na tyle popularne, aby je szybko i dobrze można było sprzedać. Sporty... raczej nie, za duże ryzyko. Turystyki? Jakie? GSy BMW? Może coś miejskiego? Wszelkie HD i inne armatury pewnie nie? Jakieś pomysły? Zapraszam do luźnej, zimowej dyskusji. Byle do wiosny ;)

Wypożyczenie moto jest dosyć mocno drogie, więc ja bym kombinował w ten sposób:

- jeśli już płacić grubo to za jakiś konkret i tu dałbym topowe modele - Hayka, R1 itp.

- jeśli cena by była zachęcająca bardziej czyli niższa to też, żeby się opłacało coś przeciętnego i totalnie taniego w zakupie i eksploatacji - nudne nawet ale to nieważne, czyli wszelkie XJ600, GS500, ER 500 CB 500 itp.

- jakieś popisowe armatury (nie znam się na nich, więc modeli nie podam)

- maxi skuty - Burgman 650 chociażby

 

czyli tak, żeby dla każdego z grubsza było coś dobrego

 

a z dosyć mocnych a tanich to może 1100xx i moc ma i jako turystyk może służyć, tanio się kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A centralny nie jest jako akcesoryjny oferowany?

 

na stronie YAMAHY nie http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/motorcycles/mt/mt-09-tracer.aspx?view=accessories#/

 

To, że GIVI i inne firmy dorobiły jakieś stelaże to co innego. Jak bardziej zgłębiełem temat tego motka to gdzies wyczytałem, że producent nei zaleca Top Case`a do Tracera. Gdyby tracer miał większą ładowność latałbym na nim, a nie na TS`ie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.