Skocz do zawartości

Peugeot 207 1.4 HDI 'Sport' - do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie takie 207, na co zwrócić szczególną uwagę?

 

http://olx.pl/oferta/peugeot-207-sport-1-4-hdi-sport-zarejestrowany-CID5-IDcAUJj.html#d247624513

 

ps. może ktoś podzieli się opinią jak  się sprawowało/sprawuje taki 207 1.4hdi lub ogólnie 207? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sobie takie 207, na co zwrócić szczególną uwagę?

 

http://olx.pl/oferta/peugeot-207-sport-1-4-hdi-sport-zarejestrowany-CID5-IDcAUJj.html#d247624513

 

ps. może ktoś podzieli się opinią jak  się sprawowało/sprawuje taki 207 1.4hdi lub ogólnie 207? ;]

ja wiem jak się sprawują 1,4 HDi

to jest to samo co fordowski 1,4 TDCI. bardzo oszczędny silnik. w normalnej jeździe 50%trasa/50%miasto nie jest problemem zejść poniżej 4,5 litra/100 km

mało awaryjny silnik

świetnie odpala zimą (pod warunkiem tankowania dobrego paliwa)

całkiem niezłą kultura pracy

osiągi.... hmmm... nie jest zawalidrogą ale do przymiotnika "Sport" mu sporo brakuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sobie takie 207, na co zwrócić szczególną uwagę?

 

http://olx.pl/oferta/peugeot-207-sport-1-4-hdi-sport-zarejestrowany-CID5-IDcAUJj.html#d247624513

 

ps. może ktoś podzieli się opinią jak  się sprawowało/sprawuje taki 207 1.4hdi lub ogólnie 207? ;]

silnik bardzo dobry, oszczędny i w miarę się zbiera w małym aucie. 207 też jest OK, kontynuacja udanej 206-tki. Moja żona dwa lata jeździła modelem z motorem 1,4 hdi, bardzo miło wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

207 1.4HDI jezdzila u nas w firmie przez 5 lat, nikt jej specjalnie nie oszczedzal. Malo ze przezyla to w ogole malo problemow z nia bylo, silnik nie mial zamiaru brac oleju, mocy mial tyle co na poczatku (czyli niewiele), nawet sprzeglo przy 200tys bylo fabryczne. Tylko te 4.5/100 przy butowaniu mi nie pasuje, tyle dalo sie zrobic przy spokojnej jezdzie na trasie 80-90, ciut szybciej to raczej blizej 5, autostrada 120-140 to 5.5-6, miasto ok 5.5-6. No i ten "sport" to musial jakis zlosliwiec wymyslic.

 

Pomijajac osiagi to calkiem fajne auto, lubilem nim jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mi w 2 fiestach palil ten silnik. A mialem je przez jakies 7 lat łącznie....

oczywiscie mowimy o realnym zuzyciu paliwa, nie danych z komputra pokladowego? W 207 akurat obie wartosci sie zgadzaly z dokladnoscia do 0.1/100 bo kiedys sprawdzalem. Teraz mamy 208 z tym samym silnikiem i komputer pokazuje jakies 0.5L/100 mniej niz w 207 w porownywalnych warunkach ... ale z tego co mowi mistrz floty w rzeczywistosci pala dokladnie tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 80 kg mniejsza...

 

Przede wszystkim to jezdziliscie w innych warunkach lub macie inny styl jazdy.

Przeciez kazdym autem da sie wykrecic nieskonczona ilosc roznych wynikow, wiec takie porownywanie jest kompletnie bez sensu ;]

Jednem spali 4,5 drugiemu 7 i obaj beda pisac prawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna mozliwosc. 1.4hdi w 207ce ma FAP, przynajmniej nasz mial. Zdaje sie ze moze z tego powodu nieco wiecej palic. Poza tym jak juz kol. DZIDA zauwazyl 207ka jest cokolwiek ciezka, zarowno 206 jak i 208 sa od niej sporo lzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie mowimy o realnym zuzyciu paliwa, nie danych z komputra pokladowego? W 207 akurat obie wartosci sie zgadzaly z dokladnoscia do 0.1/100 bo kiedys sprawdzalem. Teraz mamy 208 z tym samym silnikiem i komputer pokazuje jakies 0.5L/100 mniej niz w 207 w porownywalnych warunkach ... ale z tego co mowi mistrz floty w rzeczywistosci pala dokladnie tyle samo.

 

Jakoś mi się nie chce wierzyć w takie samo spalanie w 207 i 208, w porównywalnych warunkach. 208 waży 80% tego co 207 z tym samym silnikiem, ztcw. A to spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć w takie samo spalanie w 207 i 208, w porównywalnych warunkach. 208 waży 80% tego co 207 z tym samym silnikiem, ztcw. A to spora różnica.

naprawde kolega wierzy w mozliwosc zredukowania 20% masy auta w kolejnej wersji?

 

specjalnie sprawdzilem: 207 1.4hdi 1250kG, 208 1.4hdi 1125kG. 20% to nie jest tylko 10 a to i tak bardzo duzo.

 

nizsza mase czuc bo 208 duzo lepiej sie zbiera. I moze pali mniej w miescie ale tak akurat rzadko jezdzimy. W trasie niestety tyle samo, moze jest minimalny zysk 0.1-0.2L/100 ale to trudno wylapac, 0.5L/100 na pewno nie. Kierowcy ci sami, trasy/predkosci porownywalne. Takze liczylismy na zysk na paliwie, niestety nie udalo sie go stwierdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.